ÖN BİLGİ FORMU Mayıs ayı indirimlerini kaçırmamak için hemen formu doldur.

Başarı Garantisi Sunan YÖKDİL Kursu

Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursu Mecidiyeköy Şubesi ile YÖKDİL sınavında hedeflediğiniz puanı alabileceksiniz. YÖKDİL kurslarımız ile sınava hazırlı günümüz koşullarında daha kolay olmaktadır. YÖKDİL kursumuza katılmadan önce Genel İngilizce seviyenizin ölçülmesi gerekmektedir. Seviyesi Intermediate ve üstü çıkan adaylar YÖKDİL sınıflarına dahil edilmektedir. Intermediate seviyesinin altındaki adaylar öncelikle bu seviyeye getirilir ve YÖKDİL sınıflarına yerleştirilirler.

YÖK-DİL

YÖKDİL sınavında başarılı sonuç almak için; sınavla uyumlu, kelime, kısa metin çeviri ve gramer çalışmaları yapılması ve bu çalışmalarla çıkmış soru çözümleri, bireysel çalışmalar, akademik kelime çalışmaları yapmanız ve yeterli sayıda gerçek zamanlı deneme sınavlarına katılmanız sınav tecrübenizin artmasında önemlidir.

Kelime bilgisinin zor olmasından dolayı dersler kelime ağırlıklı bir çalışma okuma ve çeviri ile desteklenmektedir. Gramer konusunda sınavda çıktığı oranda anlatılırken, derslerde gerekli kelime, okuma, ve gramer alt yapısı sağlandıktan sonra sınavın her bölümü için test çözme tekniği ve soruları daha rahat çözmek için yapılması gerekenler anlatılmaktadır.

Mecidiyeköy YÖKDİL kursumuza başvuran adaylar kurumumuzda yapılan sınava göre veya daha önceki YÖKDİL yada Akın seviye tespit puanlarına göre gruplandırarak seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilir.

Derslerde kelime, konu anlatımı, soru çözümü, okuma ve çeviri yapılmaktadır.

  • YÖKDİL Kelime Eğitimi ve Testleri
  • YÖKDİL Okuma ve Çeviri Eğitimi
  • YÖKDİL’ e Gramer Eğitimi
  • YÖKDİL Soru Türleri için Test Teknikleri
  • Çıkmış ÜDS/ YÖKDİL Sorularının Çözümü
  • Tekrar Testleri
  • Özgün Deneme Sınavları

Öğretmen Kadrosu

Mecidiyeköy YÖKDİL eğitim kurumumuzda görevli olan öğretmenlerimiz alanında uzman, tecrübeli ve bilgi birikimine sahip kişilerden oluşmaktadır. Kurumumuz öğretmenlerini dikkatle seçmekte, öğrencilerimize fayda sağlayacak ve başarıya ulaşmalarını sağlayacak nitelikte olan kişilerle çalışmaktadır. Öğrencilerimiz, anlamadığı konularda eğitmenlerimizle birebir eğitim alabilmektedir. Böylelikle sınıf ortamında anlaşılması güç olan sınav konularının pekiştirilerek öğretilmesi yapılmaktadır. Özverili bir şekilde eğitim veren öğretmenlerimiz, verdiği eğitimin kalitesi ile bunu öğrencilerimizin başarılarına olumlu yönde yansıtmaktadır.

YÖKDİL Sınavı Hakkında

YÖKDİL Sınavı, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenmekte ve soruları Ankara Üniversitesi hazırlarken, sınav organizasyonunu Anadolu Üniversitesi yapmaktadır. Sınav, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Sağlık Bilimleri, alanlarında İngilizce olarak gerçekleşmektedir.

Mecidiyeköy YÖKDİL kursumuz ile sınava, lisansüstü kurumlarda lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyenler ve üniversite tarafından dil yeterliliği puanı istenen öğrenciler ve diğer adaylar başvurabilmektedir.

Sınavın uygulanmasında ve sonuçların değerlendirilmesinde aday tarafından verilen bilgiler esas alınacağından, adayın başvuru esnasında bilgilerinde eksiklik ya da yanlışlık olmaması gerekir ve oluşacak sorunlardan adaylar sorumlu olacaktır. İtirazı kabul edilmemektedir. Başvurusunu geri çeken, başvurusu reddedilen veya başarısız olan adaylar, en erken bir sonraki sınav döneminde başvuru yapabilir.

Sınav evrakı 2 yıl sonra imha edilmektedir. Sınav evraklarının aslı veya sureti; yargı organlarının aksi kararı olmadıkça, aday dahil kimseye ve kuruma gösterilemez ve verilemez. Sınavla ilgili olarak alınan kararlar ve gerekli görülen bilgiler yokdil.yok.gov.tr sitesinden halka duyurulmaktadır ve adaylara tebliğ hükmündedir.

YÖKDİL Sınavına Nasıl Başvurulur?

YÖKDİL sınav başvuruları elektronik ortamda www.yokdil.yok.gov.tr adresi üzerinden sınav başvuru tarihleri arasında gerçekleşmektedir. Sınava hazırlanan adaylar sınavlara girmek istedikleri alanları sınav başvurusunda seçmelere gerekir. Mecidiyeköy YÖKDİL kurslarımızda sınavlarda yüksek başarı elde etmeniz ve amacınıza ulaşmanız için gerekli olan tüm eğitimleri maksimum düzeyde vermektedir.

YÖKDİL Sınavı Kaç Soru ve Ne Kadar Süredir?

Mecidiyeköy YÖKDİL kurslarımız aracılığıyla alınan eğitimler neticesinde katılım sağlanacak YÖKDİL sınavında çoktan seçmeli olarak 80 soru sorulur ve 5 cevap seçeneği bulunur. Adaylara soruların cevaplanması için 180 dakikalık bir süre verilmektedir.

YÖKDİL Sınavına Kimler, Hangi Şartlarla Başvurabilir?

YÖKDİL sınavına katılmak isteyen YÖKDİL kursu adaylarımız, Yükseköğretim kurumlarından birinde yüksek lisans eğitimi ve doçentlik sınavlarına katılmak istediklerinde ve bilgi seviyelerini ölçmek istedikleri zaman başvurabilmektedir. Bazı üniversitelere girişte dil yeterliliği isteyen üniversitelere ibraz etmek amacıyla belge almak için katılabilirler. YÖKDİL sınavına katılmak için en iyi şekilde hazırlanılması gerekmektedir.

YÖKDİL Sınavına Nasıl Kayıt Yaptırılır?

Mecidiyeköy YÖKDİL kursu ile eğitimi alarak yüksek oranda başarı elde etmek isteyen öğrencilerimiz için uzman eğitmenlerimiz en iyi şekilde eğitim vermektedir. En sağlıklı eğitimleri alabilmeniz için eğitmenleri özenle seçilmiş, köklü ve geçmişi olan kurumumuz ile irtibata geçebilirsiniz. YÖKDİL sınavına www.yokdil.yok.gov.tr adresine giriş yaparak üyelik gerçekleştirmek gerekir. Üyelik gerçekleştirildikten sonra sınav başvurusu yapılacak olan süre zarfında kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Adaylar sınav harçlarını yatırdıktan sonra YÖKDİL sınavı kaydını tamamlamış olacaktır.

Tecrübeli ve zorlu sınavlara tabi tutulmuş ve başarıları ile seçilmeye hak kazanmış öğretmenlerimizin başarısı öğrencilerimize de yansımaktadır.

ÖN BİLGİ FORMU

Communicative Approach Eğitim Sistemi

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Mecidiyeköy şubesi olarak YÖKDİL eğitiminde Communicative Approach metodunu kullanıyor olmamızın ana sebebi öğrencilerin ilk günden başlayıp aniden ortaya çıkan yaratıcı rollere, araştırma ve projeler ile birlikte oyunlara odaklanarak gerçek dünyadaki durumlarla benzerlik gösteren durumlarla karşılaştıklarında iletişim kurmalarını sağlamaktır. Çift ve gruplar halinde öğrenme ilk planda tutulmaktadır.

Türk Amerikan Derneği Neden Farklıdır

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu A.B.D Ankara Büyükelçisi George Wadsworth, Robert Koleji Müdürü Floyd Black, Halide Edip Adıvar ve daha birçok bilindik kişi tarafından 1951 yılında kurulmuş ve resmi gazetede resmen onaylanarak ilan edilmiştir. Kurs bünyesinde hizmet vermekte olan öğretmenler öncelikle yazılı, ardından da sözlü sınavlara tabi tutulmaktadır. Bu uygulamaya gerçekleştiren tek dil kursu olarak derslerde günümüzde son teknoloji ders yaklaşımlarını kullanmaktayız. Dersler 50 dakika olarak verilmektedir.

Türk Amerikan Derneği Sertifikası Farkı

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu sertifikası birçok yönden farklıdır. Derneğimizin kurucularının önemli kişiler ve kurumlar olması, Türkiye’nin ilk dil kursu olması, resmi gazetede onaylanması gibi farklardan dolayı Türk Amerikan Derneği sertifikası yurtiçinde ve yurtdışında çok prestijli bir belgedir. Her seviyede yapılan 4 quizi başarılı bir şekilde geçtiğiniz zaman prestijli Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Mecidiyeköy sertifikasını almaya hak kazanırlar.

Genel İNGİLİZCE
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
YDS KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
TOEFL KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
Bilgi Aç
YÖK-DİL

Sınıfta Son 3 Kontenjan

Başvuru Yap
ÖĞRENCİLERİMİZDEN

BİZİ TERCİH EDENLER