Yabancı Dil Öğrenmenin Gerekliliği

Whatsapp Bilgi Hattı Ön Başvuru Formu
ÖN BİLGİ FORMU Mayıs ayı indirimlerini kaçırmamak için hemen formu doldur.

Yabancı Dil Öğrenmenin Gerekliliği

Diller bir iletişim aracıdır. Toplum içerisinde yaşayan insanlar birbirleriyle aynı dilleri konuşarak iletişim kurarlar. Farklı ülkelerede gittiğiniz de ordaki insanlarla aynı dili kullanmanız gerekir. Bunun için Şirinevler İngilizce Kurslarımızdan eğitim alarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Bugün hızla gelişen ve sürekli teknolojik değişim gösteren dünyamızda diğer uluslarla da iletişim kurmak zorundayız. Başka bir söyleyişle, diğer ülkelerle her alanda bilgi alışverişi yapabilmek, ekonomik ilişkilerimizi devam ettirebilmek ve kendi düşüncelerimizi ve duygularımızı ifade edebilmek için ana dilimizden başka en az bir yada iki yabancı dili öğrenmek zorundayız.

Bu zamanki yaşantımızda ekonomik ve teknolojik gelişimler sonucunda, İngilizce dili neredeyse tüm ülkelerde kullanılan “Dünya dili” haline gelmiştir. Bu sebeple ülkemizde de yabancı dil öğretimi daha fazla İngilizce öğretimi üzerinde yoğunlaşmıştır. Şirinevler İngilizce Kurslarımızda bu nedenden dolayı ingilizce eğitimlerine ağırlık göstermektedir.

Yaşantımızda İngilizce dilini öğrenmek için çok fazla farklı methodlar bulunmaktadır. Şirinevler İngilizce Kurslarıda, yeni bir dil öğrenmeyi kısa bir zamanda kolay ve zevkli bir hale getiriyor. Bir çok yerde İngilizce dilinin yaygın olarak kullanınması öğrenmemize kolaylık sağlasada yenir dil öğrenmek uzun uğraş istemektedir.

Yabancı Dil Öğrenmenin Faydaları

Yabancı dil bilmek, kişinin o dildeki kelimeleri ve dilbilgisi yapılarını bilmesinin yanı sıra, bu kelime ve yapılardan faydalanarak o dili kullanan kişilerle sözlü ya da yazılı iletişim kurabilmesidir. Bir dili bilmek yalnızca o dil hakkında gerekli olan dil bilgisi yetisine sahip olmak değildir. Aynı zamanda hangi durumda hangi yapı ve sözcüklerin kullanılacağını öğrenmek iletişimsel yetiye sahip olması gerekmektedir. Bu yetiyi kazanabilmek için de o dilin kültürü ve yaşamı hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir.

İkinci bir dil öğrenmeye çalışanların kendi dillerindeki okuma-anlama becerilerini de geliştirdikleri ve ayrıca okuma ve yazma sınavlarında daha yüksek notlar elde ettikleri bilinmektedir. Birçok durumda, başka bir dil öğrenmek çocukların aynı zamanda Türkçe yeteneğini de geliştirir. Çocuklar farklı diller öğrenirken ve o dillerin yapılarını kavrarken Türkçe hakkında da birçok şey öğrenirler.

ÖN BİLGİ FORMU
BLOG

Genel İNGİLİZCE
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 24.08.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
YDS KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 24.08.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
TOEFL KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 24.08.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
Bilgi Aç
Yabancı Dil Öğrenmenin Gerekliliği

Sınıfta Son 3 Kontenjan

Başvuru Yap
ÖĞRENCİLERİMİZDEN

BİZİ TERCİH EDENLER