ÖN BİLGİ FORMU Mayıs ayı indirimlerini kaçırmamak için hemen formu doldur.

Başarı Garantisi Sunan TOEIC Kursu

Mecidiyeköy TOEIC kursumuz TOEIC sınavlarına hazırlık yapacağınız konusunda uzman, tecrübeli, yerli ve yabancı öğretmenler aracılığı ile sizlere sunmaktadır. Amacımız; öğrencilerimizin hedeflerinde doğru yolda ilerlemesidir. Eğitmenlerimiz, sınavlarda test çözme ile ilgili teknikleri, sınav süresini verimli kullanma becerisini de öğrencilere aşılamaktadır.

TOEIC

Mecidiyeköy TOEIC kursu, önceki yıllarda öğrencilerin karşılaştıkları soruların çözümleri ile eğitim vermeyi tercih etmektedir. Eğitim aşamasında öğrencilerimizi sınavda sorumlu olduğu dinleme bölümünde, sunulan resimde gördüklerini en iyi şekilde anlatma, sorulan sorulara en doğru cevapları bulma ve cevap verme stratejilerini kullanarak bütün soru türlerini bir arada kullanarak eğitim vermektedir. TOEIC kursu ve uzman akademik kadrosundan edindiğiniz faydalı bilgiler sonucunda garantili bir başarıyı elde edebilirsiniz.

Öğretmen Kadrosu

Mecidiyeköy TOEIC Kursu; eğitim kadrosunu oluştururken eğitim konusunda uzman olarak en az 5 yıllık TOEIC deneyimine sahip olmalarına, işe alım sürecinde yazılı ve sözlü sınavlara tabi tutarak başarı ile tamamlamalarına dikkat etmektedir. Öğretmenlerimizin hedeflerinin önceliğinde başarılı bireyler yetiştirmek ve kariyer hayatlarında kendilerine olan özgüveni arttırarak daha verimli işlere imza atmaktır.

TOEIC Sınavı Hakkında

Mecidiyeköy TOEIC kursumuz aracılığı ile hazırlanılan sınav, günlük iş hayatında kullanılan konuşma ve yazı örnekleri dikkate alınarak yapılırken, İngilizce hakimiyetini doğru olarak ölçmek için ideal ve net bir sınavdır. TOEIC, TOEFL, GRE, GMAT gibi sınavlarının da hazırlayıcısı olan ETS’nin işletmeler için özel olarak uyguladığı bir seviye testidir. Dünyada tanınan ve uygulanan TOEIC sınavı, İngilizce seviyesi tespiti ve belirlenmesi amacıyla en çok kullanılan sınavlar arasındadır. Her yıl 6’dan fazla ülkede 3 milyondan fazla kişinin ve binlerce uluslararası kurum tarafından TOEIC sınavı kullanılmaktadır.

TOEIC Sınavı Nedir?

Günlük hayatımızda İngilizce dilinin önemi her geçen gün artmaktadır. Gramer bilgisi, cümle kurma, soru sorma, yanıt verme gibi konularda detaylı bir eğitim alınması gereken önemli bir dildir. Özellikle iş yerlerinde aktif olarak kullanılan iş İngilizce’si için ideal bir sınav olan TOEIC sınavı, kişilerin İngilizce bilgisinin tam ölçülmesi amacını taşıyan bir sınavdır.

Bu sınavda alınan puanlara göre farklı sektör ve pozisyonlarda iş bulabilirsiniz. Başlıca sektör ve pozisyonlar; kurumsal şirketler, İngilizce Öğretmenliği, insan kaynakları üst düzey yöneticileri ve yabancı dil eğitimi veren kurumlardır. TOEIC kursu kişisel ve mesleki alanda gelişiminiz için yararlı bir sınavdır.

İki bölümden oluşan TOEIC sınavı; okuduğunu anlama ve dinleme bölümlerine sahiptir. Her bir bölüm için 100 soru toplamda 200 soru sorulmaktadır. İki saat sürede de soruların cevaplanması beklenmektedir.

TOEIC Sınavının İçeriği

TOEIC sınavı içeriğinde okuma ve dinleme olarak toplamda iki bölüm bulunmaktadır. Okuma ve yazma bölümlerinde 100’er soru sorulmakta yani toplamda sorumlu olduğu 200 soru bulunmaktadır. Çoktan seçmeli sorular sorulan TOEIC sınavına uzman eğitmenlerimiz sınav içeriğine uygun programları oluşturmakta ve öğrencileri hazırlamaktadır. Mecidiyeköy TOEIC kursunda sınava hazırlanan tüm öğrencilerimiz başarılı ve yüksek sonuçlarla sınavları tamamlamaktadır.

TOEIC Sınav Süresi

Mecidiyeköy TOEIC kursumuzda tecrübeli öğretmenlerimiz öğrencilerimizi sınava hazırlarken zaman yönetimi konusunda da destek vermektedir. Öğrencilerimiz aldığı eğitimler sonucunda sınav sorularını yanıtlayacak ve fazlası ile zamandan tasarruf etmiş olacaktır. TOEIC sınav süresi, sınav bölümleri göre ayrı ayrı belirlenmektedir. TOEIC sınavında dinleme bölümünde 45 dakika, okuma bölümünde ise 75 dakika olarak toplamda iki saatlik bir sınava girecektir. Öğrencilerimizin hayallerindeki mesleğe kavuşmak için yapacakları tek şey eğitim kurumumuzda aldığı zaman yönetimini iyi bir şekilde kullanmaktır.

TOEIC Sınav Sonuçları Ne Kadar Süre İle Geçerlidir?

TOEIC sınavından alınan sonuç belgeleri iki yıl süre ile geçerliliğini sürdürmektedir. TOEIC sınavından alınan puan düşük dahi olsa iki yıllık süre içerisinde iyi bir iş imkanı doğması durumunda değerlendirilebilir. Mecidiyeköy TOEIC kurslarımızdan eğitim almış öğrencinin sınava girdiği yıl yüksek puanla başarıya ulaşacağı için bu iki yıllık geçerlilik süresi öğrenci tarafından çok mühim değildir.

TOEIC Sınav Ücreti

Mecidiyeköy TOEIC kursumuza katıldıktan sonra sıra sınav kaydının yapılmasına gelmektedir. TOEIC sınav ücreti olarak belirlenmiş fiyat 98.79 Euro’dur. Merkez bankası tarafından her gün güncellenmekte olan kurlardan sonra STE adaylara mail yolu ile sınav ücretlerinin son hali ile ilgili bilgi vermektedir. Kursun bitiminde sınav tarihinin belli olması ile başvuru gerçekleşeceği zaman sınav ücretinin gerekli yerlere yatırılması gerekmektedir. Aksi takdirde sınav harcının yatırılmaması sebebi ile sınav başvuruları iptal edilebilir.

TOEIC Sınavı İçin İngilizce Seviyesi Ne Olmalıdır?

TOEIC sınavında başarılı olmak isteyen adayların Mecidiyeköy TOEIC kursumuzda en az Upper- Intermediate seviyesinde eğitimlerini tamamlamış olmaları gerekmektedir. Bu seviyenin altında sınava girilmesi başarı oranını düşürecektir. Seviyesi Upper-Intermediate altında olan öğrenciler öncelikli olarak bu seviyeye getirilir.

ÖN BİLGİ FORMU

Communicative Approach Eğitim Sistemi

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Mecidiyeköy şubesi olarak TOEIC eğitiminde Communicative Approach metodunu kullanıyor olmamızın ana sebebi öğrencilerin ilk günden başlayıp aniden ortaya çıkan yaratıcı rollere, araştırma ve projeler ile birlikte oyunlara odaklanarak gerçek dünyadaki durumlarla benzerlik gösteren durumlarla karşılaştıklarında iletişim kurmalarını sağlamaktır. Çift ve gruplar halinde öğrenme ilk planda tutulmaktadır.

Türk Amerikan Derneği Neden Farklıdır

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu A.B.D Ankara Büyükelçisi George Wadsworth, Robert Koleji Müdürü Floyd Black, Halide Edip Adıvar ve daha birçok bilindik kişi tarafından 1951 yılında kurulmuş ve resmi gazetede resmen onaylanarak ilan edilmiştir. Kurs bünyesinde hizmet vermekte olan öğretmenler öncelikle yazılı, ardından da sözlü sınavlara tabi tutulmaktadır. Bu uygulamaya gerçekleştiren tek dil kursu olarak derslerde günümüzde son teknoloji ders yaklaşımlarını kullanmaktayız. Dersler 50 dakika olarak verilmektedir.

Türk Amerikan Derneği Sertifikası Farkı

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu sertifikası birçok yönden farklıdır. Derneğimizin kurucularının önemli kişiler ve kurumlar olması, Türkiye’nin ilk dil kursu olması, resmi gazetede onaylanması gibi farklardan dolayı Türk Amerikan Derneği sertifikası yurtiçinde ve yurtdışında çok prestijli bir belgedir. Her seviyede yapılan 4 quizi başarılı bir şekilde geçtiğiniz zaman prestijli Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Mecidiyeköy sertifikasını almaya hak kazanırlar.

Genel İNGİLİZCE
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
YDS KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
TOEFL KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
Bilgi Aç
TOEIC

Sınıfta Son 3 Kontenjan

Başvuru Yap
ÖĞRENCİLERİMİZDEN

BİZİ TERCİH EDENLER