ÖN BİLGİ FORMU Mayıs ayı indirimlerini kaçırmamak için hemen formu doldur.

Başarı Garantisi Sunan SAT Kursu

Türk Amerikan Derneği Mecidiyeköy Sat Kursu, sizlere yüksek başarının garantisini vermektedir. Türkiye’de başarıya giden yolda SAT Kursu için bizleri tercih etmeniz defalarca kez kursa gidip sınava girme zahmetinden kurtaracaktır.

SAT

SAT sınavı öğrencilerine gerek Türkiye’de gerekse yurt dışında İngilizce tabanlı eğitim veren üniversitelere yerleşmeyi sağlayan eğitim programıdır. ABD ve dünya üzerinde İngilizce eğitim imkanı veren tüm öğrenciler SAT sınavı ile öğrenci almaktadırlar. SAT sınavının amacı öğrencilerin İngilizce olarak matematik, kompozisyon, okuma ve yazma seviyelerini ölçmektir. SAT sınavı Collage Board tarafından düzenlenmekte olurken, sınava ilişkin düzenlemeler yapılarak 2016 yılı itibari ile NEW SAT olarak değiştirilmiştir.

Mecidiyeköy SAT kursumuzda, öğrenciler kısa sürede yüksek puana erişebilecek şekilde eğitilmektedir. Sınav stratejileri ve tekniklerine dayalı olarak eğitimler verilirken, bu bağlamda;

 • Orijinal programları,
 • Seviyeye uygun VIP grupları,
 • Derslerde kullanılan zengin materyaller ve ücretsiz deneme sınavları,
 • Yabancı akademisyen ve Türk eğitmenler,
 • Türk Amerikan Derneği Mecidiyeköy Sat kursu cazip ücretleri ile tercih edilen kurumlardan biridir.

Öğretmen Kadrosu

SAT Kursu öğretmen kadrosu; özenle seçilmiş ve deneyimli kişilerden oluşmaktadır. Türk Amerikan Derneği Mecidiyeköy SAT kursunda görev alan öğretmenlerimiz, 5 yıl SAT tecrübesi kazanmış, deneyimli eğitmen olabilmek için alınması gereken formasyon eğitimlerini almış, başarı ile tamamlamış ve akademisyen kimliğine sahip kişilerdir. Öğrencilerin başarı seviyelerini üst düzeye yükseltmek ve sıfır hata riskinin bilinciyle eğitimlerinde gayret gösterirler.

Başarı odaklı sunulmuş olan eğitimlerde sonucunda SAT deneme sınavlarından yüksek dereceler alan birçok öğrencimiz vardır. Öğrencilerin moral ve motivasyonunun her daim yüksek tutulması gayretinde bulunan kurumumuz, eğitim sektörünün en iyisi olmayı hedeflemektedir.

SAT Sınavı Hakkında

SAT sınavına dahil olan tüm öğrenciler Amerika ve Avrupa ülkelerinde üniversite eğitimlerini tamamlamak için gerekli başarı puanlarını almak zorundadır. SAT Kursu ve SAT sınavı Amerika’da senede 7 defa yapılmaktadır. Türkiye’de ise sınav iki ayda bir 6 defa yapılmaktadır. İki aşama halinde uygulanan sınavda ilk aşama; SAT1 Reasoning test, ikinci aşama ise; subject testir. Bu sınavlar sonucunda öğrenciler eğitim hayatları boyunca aldıkları eğitimler konusunda yeterince bilgi sahibi olup olmadığı ve akademik başarı edebilmek için analitik seviyelerini ölçüp değerlendirme yapılmaktadır. İngilizce’yi ana dili gibi kullanmaya alışmış SAT adayları diğer adayların önünde yer alacaktır. SAT sınavının detaylarını öğrenmek için sizleri Türk Amerikan Derneği Mecidiyeköy SAT kursuna bekliyoruz.

SAT Sınavının İçeriği Ve Süresi

2016 yılında format değiştiren SAT sınavı iki bölümden ibarettir. İngilizce okuma ve yazma ile matematik olarak belirlenen bölümlerin toplamda 1600 puan üzerinden değerlendirme yapılmaktadır. SAT kursundan alacağınız eğitimle yeni SAT sistemi 3 saat sürerken; isteyenler kompozisyon bölümünden de puan almak için 50 dakika da ek süre kullanabilmektedir.

Birinci bölümde okuma için 52 soru, yazma ve dil kısmı için 44 soru olması ile sorulmaktadır. Süre bazında değerlendirme yapıldığında 100 dakikada soruların çözülmesi gerekmektedir.

İkinci bölüm olan matematik kısmında no calculator 20 soru, calculator 38 soru bulunmaktadır. Matematik bölümünün sınav süresi de 70 dakikadır.

İsteğe bağlı olarak kompozisyon bölümü için de 1 soruya 50 dakika verilebilmektedir.

SAT Sınavı Puanlama

Mecidiyeköy SAT sınavı puanlama kriterleri konusunda SAT adaylarını için verilmesi uygun bilgilerden biridir. Kurslarımızda eğitim gören adaylarımıza açıkladığımız ve sınavlarda yüksek başarı elde edilmesi için gerekli bilgiler aktarılmış ve adaylarımı genel olarak bilinçlendirilmiştir. Eğitim kurumumuzda sınavlara hazırlandığınızdaki avantajı sınava girdiğinizde görmüş olacaksınız. Türkiye’de yüksek başarı elde eden öğrencilerin çoğunluğu Türk Amerikan Derneği Mecidiyeköy SAT kursunda eğitim görmüş öğrencilerden oluşmaktadır.

SAT kursu sınavı puanlama işlemi yapılırken adayların çözdüğü sorularda yanlış cevaplar doğru cevapları götürmemektedir. Bu şekilde puanlama yapılması adaylarımız için büyük bir avantajdır. Her iki bölüm için de 800 olmak üzere toplamda 1600 puanlama olmaktadır. Bir bölüm için en düşük 200 puan, en yüksek bölüm 800 puandır. Sizde kurslarımızdan faydalanmak ve yüksek başarılarla SAT sınavını atlatmak istiyorsanız Türk Amerikan Derneği Mecidiyeköy SAT kursumuzu ziyaret edebilirsiniz.

SAT Başvuru Ücreti

SAT kursu başvuru ücreti; günümüzde girilen sınav harçlarından biraz daha farklıdır. Farklı konularda incelenecek olan başvuru ücretleri aşağıdaki gibidir:

 • SAT sınav ücreti: 75$
 • SAT subject test taban ücreti: 46$
 • Dinleme bölümü olan dil sınavında: +20$
 • Her subject sınavı için: +10$’dır.

Bir de kayıt şekillerine göre değişkenlik gösteren ek ücret kapsamındaki ücretler şu şekildedir:

 • Vakti olmayan telefon yöntemi ile başvuracak adaylar ek olarak 12.50$
 • Başvuru ile ilgili herhangi bir değişiklik talebi olanlar ek olarak 22$
 • Kayıtlar için geç kalmış olanlar ek olarak 23$
 • Standby ücreti olarak 38$
 • Uluslar arası öğrenci ücreti olarak 26$
 • Telefonda sonuç öğrenme ücreti 12.50$
 • Extra rapor ücreti olarak 9.5$
 • Hızlı rapor ücreti olarak 27$
 • Tekrar arşiv rapor isteği olarak 21$

SAT Sınavına Nasıl Başvurulur?

Türk Amerikan Derneği Mecidiyeköy SAT kursu olarak öğrencilerimizin sınavlarında üstün başarılar ile sonuçlanan bir eğitim vermek öncelikli hedefimizdir. Sınava başvuracak olan aday http://sat.collegeboard.org/home sitesine giriş yapacak ve kendisine kullanıcı hesabı oluşturacaktır. Sonrasında sınava gireceği ili ve tarihi seçip kaydetmelidir. SAT kursu ücretinin ödemesini gerçekleştirdikten sonra SAT sınav kaydına başvuru onaylanmış olacaktır.

ÖN BİLGİ FORMU

Communicative Approach Eğitim Sistemi

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Mecidiyeköy şubesi olarak SAT eğitiminde Communicative Approach metodunu kullanıyor olmamızın ana sebebi öğrencilerin ilk günden başlayıp aniden ortaya çıkan yaratıcı rollere, araştırma ve projeler ile birlikte oyunlara odaklanarak gerçek dünyadaki durumlarla benzerlik gösteren durumlarla karşılaştıklarında iletişim kurmalarını sağlamaktır. Çift ve gruplar halinde öğrenme ilk planda tutulmaktadır.

Türk Amerikan Derneği Neden Farklıdır

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu A.B.D Ankara Büyükelçisi George Wadsworth, Robert Koleji Müdürü Floyd Black, Halide Edip Adıvar ve daha birçok bilindik kişi tarafından 1951 yılında kurulmuş ve resmi gazetede resmen onaylanarak ilan edilmiştir. Kurs bünyesinde hizmet vermekte olan öğretmenler öncelikle yazılı, ardından da sözlü sınavlara tabi tutulmaktadır. Bu uygulamaya gerçekleştiren tek dil kursu olarak derslerde günümüzde son teknoloji ders yaklaşımlarını kullanmaktayız. Dersler 50 dakika olarak verilmektedir.

Türk Amerikan Derneği Sertifikası Farkı

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu sertifikası birçok yönden farklıdır. Derneğimizin kurucularının önemli kişiler ve kurumlar olması, Türkiye’nin ilk dil kursu olması, resmi gazetede onaylanması gibi farklardan dolayı Türk Amerikan Derneği sertifikası yurtiçinde ve yurtdışında çok prestijli bir belgedir. Her seviyede yapılan 4 quizi başarılı bir şekilde geçtiğiniz zaman prestijli Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Mecidiyeköy sertifikasını almaya hak kazanırlar.

Genel İNGİLİZCE
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
YDS KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
TOEFL KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
Bilgi Aç
SAT

Sınıfta Son 3 Kontenjan

Başvuru Yap
ÖĞRENCİLERİMİZDEN

BİZİ TERCİH EDENLER