ÖN BİLGİ FORMU Mayıs ayı indirimlerini kaçırmamak için hemen formu doldur.

Başarı Garantisi Sunan PTE Kursu

Mecidiyeköy PTE Kursu ile başarılara ulaşmak isteyen PTE kursiyerlerimiz için eğitmenlerimiz tarafından hazırlanmış olan eğitim programları, tahmininizden daha kısa bir zamanda verim almayı sağlayacaktır.Eğitmenlerimiz PEARSON PTE sınavına girmiş ve 80 puan almış alanında uzman kişilerdir.

PTE

Öğrencilerimizin sınavda ihtiyaç duydukları puanlara ve İngilizce seviyelerine ve öğrenci kalitesine göre eğitim saatleri verilir.

Yüksek başarıların sahibi olmanın anahtarı Mecidiyeköy PTE kursundan eğitim almaktır. Eğitimimizin kaliteli ve yüksek başarı odaklı olması sebebiyle her gün yeni öğrenci kayıtları almaktayız. Eğitim kalitemizin üstün olmasındaki sebeplerden biri de öğrencilerin sınav stresini üzerinden atmaları için psikolojik sınav hazırlığı yapmaktır. Kursumuza başlayan öğrencilerimiz kendi İngilizce seviyelerini az çok bilmektedir. Fakat eğitmenlerimiz seviyelerini ölçer ve en uygun eğitim programını hazırlar.

Öğretmen Kadrosu

Eğitim kalitesi üst düzeyde olan bir kurumun olmazsa olması alanında uzmanlaşmış öğretmenleridir.

TAD Mecidiyeköy eğitim kadrosunu, PEARSON sınavlarından en az 80 puan almış, ölçme değerlendirme ve seviye tespitinde yüksek lisans eğitimi almış kişilerden oluşturmaktadır. İnsan ilişkileri kuvvetli, iletişim becerileri yüksek, PTE akademik sınavların eğitiminde en az 3 yıl deneyimli olan başarılı eğitmenler arasından seçilmektedir.

Öğretmen kadromuz yılda 3 kere olmak üzere başarıları yeterlilik sınavına tabi tutularak yeterlilikleri ölçüldükten sonra bünyemizde çalışmaya devam etmektedir.

Eğitmenlerimiz öğrencilerimize özel ders olarak eğitim vermektedir. Öğrencilerimizin kendilerini daha rahat hissetmekte ve başarı oranlarını bu şekilde daha da artırmaktadır. Öğrencilerimizin sınav psikolojilerini kontrol altında tutmak için geliştirdikleri yöntemlerle başarılı sonuçlar elde etmeyi hedeflemektedir. Eğitmenlerimizin başarıları öğrencilerimizin de başarılı olmasını sağlamaktadır.

PTE Sınavı Hakkında

Person Test Of English Academic, dünya çapında gerçekleştirilen ve bilgisayarla uygulanan akademik boyutta İngilizce sınavı olarak bilinir. PTE Sınavı, YDS, IELTS, TOEFL sınavlarına kıyasla daha kolay ve kısa zamanda istenilen başarının yakalanabildiği bir sınavdır. Ana dili İngilizce olmayan ve akademik İngilizce seviyelerini yükseltmek isteyen öğrencilerin okuma, dinleme, konuşma ve yazma yetenekleri değerlendirilmektedir. Dil eğitimi veren üniversitelerin, yüksek okulların, devlet dairelerinin ve akademik İngilizce’ye ihtiyaç duyulan kurumsal iş yerlerindeki sınava katılan adayların dil yeteneklerini PTE Academic sağlamaktadır.

PTE Academic gücünü arkasında duran Mezuniyet Yönetim Kabul Konseyi olarak bilinen Graduate Management Admission Council’den alır. Kurumumuzda kurslarda başarı garantisi vermekteyiz. Birçok aday hiç düşünmeden TAD Mecidiyeköy’ü tercih edebilmektedir.

PTE Sınavı Puanlama

PTE Sınavı puanlaması yapılırken her bölüm ayrı şekilde değerlendirilir. Her bölüm için puan sınırı 10 ile 90 puan olarak değerlendirilmektedir. Toplam sınav sonucunuzun hesaplanması; tüm sonuçların ortalaması baz alınarak değerlendirilir ve yine 10 ile 90 puan sınırında sisteme dahil edilir. PTE kurslarımızdan alacağınız PTE eğitimleri ile bu puanlara ulaşmak kolaydır.

PTE sınavına 80 ile 120 saatlik bir çalışma ile hazırlanmak için en az Pre-Intermediate(B1) seviyesini tamamlamış olmalısınız ya da KPDS , ÜDS veya YDS’den en az 30 almış olmanız gerekmektedir. İngilizce seviyeniz daha düşük durumda ise ilk önce İngilizce kursuna katılmanız gerekir.

Sınav sonuçlarınız; iki bölümde değerlendirilmektedir. Communicative skills(listening, reading, speaking and writing) ve enabling skills (grammar, oral fluency, pronunciation, spelling and written discourse). Bu iki bölümün ortalaması ile sınav sonucunuz hesaplanır. Her bölümün puanları ayrı ayrı değerlendirilerek ortalaması alınır. Anlayacağınız her bölümde göstereceğiniz başarı, toplam başarınızı etkilemektedir.

PTE Sınavı İçeriği

PTE kursu sınavı, PEARSON aracılığı ile belirlenmiş olan test merkezlerinde çevrimiçi olarak yapılmaktadır. Sınavda toplamda 4 adet bölüm bulunmaktadır. Okuma, yazma, konuşma ve dinleme bölümleridir. Bölüm bazında ise sırasıyla; konuşma ve yazma bölümü, 77 dakika ile 93 dakika aralığında sürmektedir. Sesli okuma, cümle tekrar etme, dersi tekrar anlatma, metin özeti yazma ve sorulara cevap verebilme becerileri ölçülmektedir. Dinleme bölümünde ise 45 ile 57 dakika arasında sürerken; çoktan seçmeli bölüm, boşluk doldurma, eksik olan kelimeyi bulma ve yazdırma becerileri ölçülmektedir. Okuma bölümünde ise 32 ile 41 dakika aralığındaki zamanda çoktan seçmeli konularda çoklu seçim yapabilme, paragrafları sırasına göre düzenleyebilme ve boşluk doldurma gibi becerileri değerlendirilmektedir.

PTE Sınav Süresi

Ulusal ve uluslararası düzeyde geçerliliği olan bir yeterlik sınavıdır. PTE sınav süresi 3 saat olarak belirlenmektedir. Verilen süreyi verimli bir şekilde kullanmanız durumunda, soruların son kontrolü için zamanınız kalacaktır. Hata yapma riskinizi en aza indirecek ve daha başarılı sonuçlar elde edeceksiniz.

PTE Sınavına Nasıl Başvurulur?

Sınav başvurularını http://pearsonpte.com/book/ internet adresi üzerinden online olarak gerçekleştirmeniz mümkündür. Başvuru sırasındaki ön koşul adayların internet adresinde üyelik oluşturarak işleme başlamalarıdır. Üyelik oluşturduktan sonra aday; sınav giriş yerleri için sınav merkezi ve sınav giriş tarihini seçerek başvurusunu gerçekleştirebilir. Kursiyerlerimiz başvurularını tecrübeli eğitmenlerimizle yapmak istediğinde kendilerine bu hususta yardımcı olunmaktadır. Öğrenciler, hatasız bir şekilde başvuru işlemini tamamladıktan sonra sınav ücreti 465 TL’nin ödemesi ile başvuru işlemini tamamlamış olur. Her sınavda olduğu gibi başvuru ücreti yatırılmadan başvuru geçerli olmamaktadır.

PTE sınav merkezleri; İstanbul, Ankara, Diyarbakır, Kayseri ve Denizli’de bulunmaktadır ve sınav merkezleri sadece bu illerdedir.

ÖN BİLGİ FORMU

Communicative Approach Eğitim Sistemi

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Mecidiyeköy şubesi olarak PTE eğitiminde Communicative Approach metodunu kullanıyor olmamızın ana sebebi öğrencilerin ilk günden başlayıp aniden ortaya çıkan yaratıcı rollere, araştırma ve projeler ile birlikte oyunlara odaklanarak gerçek dünyadaki durumlarla benzerlik gösteren durumlarla karşılaştıklarında iletişim kurmalarını sağlamaktır. Çift ve gruplar halinde öğrenme ilk planda tutulmaktadır.

Türk Amerikan Derneği Neden Farklıdır

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu A.B.D Ankara Büyükelçisi George Wadsworth, Robert Koleji Müdürü Floyd Black, Halide Edip Adıvar ve daha birçok bilindik kişi tarafından 1951 yılında kurulmuş ve resmi gazetede resmen onaylanarak ilan edilmiştir. Kurs bünyesinde hizmet vermekte olan öğretmenler öncelikle yazılı, ardından da sözlü sınavlara tabi tutulmaktadır. Bu uygulamaya gerçekleştiren tek dil kursu olarak derslerde günümüzde son teknoloji ders yaklaşımlarını kullanmaktayız. Dersler 50 dakika olarak verilmektedir.

Türk Amerikan Derneği Sertifikası Farkı

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu sertifikası birçok yönden farklıdır. Derneğimizin kurucularının önemli kişiler ve kurumlar olması, Türkiye’nin ilk dil kursu olması, resmi gazetede onaylanması gibi farklardan dolayı Türk Amerikan Derneği sertifikası yurtiçinde ve yurtdışında çok prestijli bir belgedir. Her seviyede yapılan 4 quizi başarılı bir şekilde geçtiğiniz zaman prestijli Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Mecidiyeköy sertifikasını almaya hak kazanırlar.

Genel İNGİLİZCE
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
YDS KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
TOEFL KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
Bilgi Aç
PTE

Sınıfta Son 3 Kontenjan

Başvuru Yap
ÖĞRENCİLERİMİZDEN

BİZİ TERCİH EDENLER