ÖN BİLGİ FORMU Mayıs ayı indirimlerini kaçırmamak için hemen formu doldur.

Başarı Garantisi Sunan PROFICIENCY Kursu

Okunacak bölümde dersleriniz İngilizce olarak verileceği için yeterli seviyede İngilizce bilmeniz için ve derslerinizi anlayabilmeniz için zorunlu hale getirilmiştir. Her üniversitenin hazırlık atlama sınavına göre belirlenen müfredatlar TAD Eğitim kadrosu tarafından her yıl güncellenmekte ve uygulanmaktadır. Eğitmenler öğrencileri ile daha yakından ilgilenir ve gelişimini net olarak gözlemler.

PROFICIENCY

Proficiency Kursu

Hazırlık sınıflarını okumadan bölüm derslerinize geçişinizi sağlayan bir eğitimdir. Üniversiteye başlayacak ve hazırlık eğitimi aldıktan sonra Hazırlık Atlama Sınavına girecek öğrenciler için hazırlanmış eğitim programıdır. Önemli olan bu sınavı iyi bir çalışma ile kazanmanız mümkündür.

TAD; yabancı dil eğitimde uzun yılları geride bırakmış, eğitim kalitesinden hiçbir şey kaybetmeden devam etmeyi hedeflemektedir. Modern derslikleri, proficiency sınavı konusunda uzman kadrosu ile TAD proficiency kursu doğru tercih olacaktır.

Hazırlık atlama sınavınızı rahat bir şekilde geçebilmek ve sınavda çıkabilecek sorulara hazırlıklı olabilmeniz için program boyunca deneme sınavları uygulanmaktadır. Deneme sınavları aracılığı ile öğrencilerin zayıf yönleri tespit edilir ve zayıf yönleri tekrar kavramasında yardımcı olunur. TAD Mecidiyeköy tarafından uygulanacak olan metotlar, sınav metot bilgisi vb. teknikler tamamen öğrencilerin başarılı olması için hedef noktasıdır. Eğitim materyalleri olarak, farklı yayın evlerine it grammerler, konu anlatımlı ders kitapları ve alıştırmalar içeren özel kitaplar kullanılır.

Proficiency sınavının neden yapılacağını bilmek kursiyerlerin sınava daha rahat hazırlanmasını sağlayacaktır. Sınavın amacı; öğrencinin İnglizce eğitim alacak derecede İngilizce bilgisine sahip olup olmayacağını belirlemektir. Sınav bu esasla hazırlanmakta ve sınav içeriği tamamen akademik İngilizce’den oluşmaktadır. Bu sebeple akademik İngilizce’ye odaklanmak ve genel İngilizce’nin de yeterli düzeyde olması gerekmektedir.

Kurs için yeterli düzeyde İngilizce eğitiminizin olduğunu varsayarsak, proficiency sınav formatı aşağıdaki gibidir:

Reading bölümünde 2-4 tane 2-3 sayfalık akademik okuma metni verilir ve bu metinlerle ilgili detaylı sorular sorulur.

Listening bölümünde 2-3 tane 5-10 dakikalık İngilizce ders dinletilir ve bu dinletilen konuşmalarla ilgili sorular sorulur.

Writing bölümünde genel olarak 2 tane 250-300 kelimelik essay yani İngilizce kompozisyon yazılması istenilir.

Speaking bölümünde ise genellikle 5-10 dakikalık bir süre içinde öğrenciye birkaç genel birkaç tane de spesifik bir konu ile ilgili soru sorulur. Örneğin; hobileriniz gibi konulardan bahsedilebilir.

Sizin için önemli olan bu sınava profesyonel bir kadroyla çalışmak TAD deneyimi ile başarınıza başarı katacaktır. TAD Mecidiyeköy şubemizi ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Proficiency Öğretmen Kadrosu

Proficiency kursumuzda eğitmenlerimiz akademik İngilizce’ye hakimdir. Her bir eğitimcimiz en az 3 yıl TOEFL eğitimi tecrübesine sahiptir. Proficiency kursunda eğitim verecek öğretmenlerimiz, önce yazılı sınava tabi tutulur, yazılır sınavı başarı ile tamamladıktan sonra sözlü sınavlara katılmaktadır. Bu aşamalardan başarılı bir şekilde geçen adaylarımız, eğitim kadromuza dahil olmaktadır.

67 yıllık geçmişe sahip olan TAD, verdiği eğitim kalitesini düşürmemek adına öğretmen alımlarında seçici davranmaktadır. Akademik İngilizce Eğitimi, İngilizce seviyesi üst düzeyde olan eğitimcilerimiz tarafından verilmektedir.

Proficiency Öğretmen Kadromuz yabancı ve Türk öğretmenlerden oluşuyor. Bunun sebebi; Proficiency Sınavlarının 3 bölümden oluşmasıdır. Sınavdaki bölümler; Reading ( okuma ), Listening ( dinleme ), Writing( yazma )’dan oluşmaktadır. Bunlara ek olarak bazı üniversitelerde Speaking yani İngilizce konuşma sınavları da yapılabilmektedir.

Aktiviteler

Proficiency kursumuza katılan kursiyerler, daha kaliteli ve eğlenceli eğitimler alabilmek için eğitimlerine ara vermeden devam etmeleri gerekmektedir. Proficiency eğitimine ek olarak aktiviteler proficiency sınavına hazırlanan kursiyerler için oldukça yararlı olduğunu söyleyebiliriz. Sınav başarılarının artması ve yüksek başarılara imza atması mümkündür. Normal standartlarda alınan derslerin dışında, öğrencilerimize tanımış olduğumuz aktivite imkanları ile öğrencilerimizi kurslarımıza bağlamaktayız.

Proficiency Sınav Hakkında

Üniversitelerin bir çoğunun eğitim dilinin İngilizce olması veya bazı bölümlerde İngilizce’nin zorunlu olması sebebiyle üniversite kazanan öğrenciye, üniversite tarafından İngilizce Seviye Tespit Sınavı uygulanmaktadır. Üniversite Hazırlık Atlama Sınavı, Proficiency, her üniversitenin kendi ihtiyaçları doğrultusunda ve bünyesinde hazırladıkları seviye tespitidir.

Mecidiyeköy proficiency kursumuzda alınan eğitim neticesinde TOEFL gibi standart bir sınav değildir ve her üniversite kendi bölümlerine göre yeterlilik ister. Her üniversitenin uyguladığı sınav ve sınav zamanı farklıdır. Üniversiteler, muafiyet sınav zamanlarını, üniversite sınav sonuçları açıkladıktan sonra belirler.

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Mecidiyeköy şubesindeki hazırlık atlama kursumuzdaki eğitim genel olarak; grammar, reading, writing, listening, ve speaking bölümlerinde oluşur.

Bu sınavdan başarılı olan öğrenciler hazırlık sınavından muaf olur ve sene kaybı olmadan kendi bölüm eğitimlerine başlarlar. Sınavda başarılı olamayan öğrenciler, aldıkları puanlara göre ilgili sınıflara yerleştirilir.

Proficiency Sınavı İçin İngilizce Seviyesi Ne Olmalıdır?

Öğrencilerin Proficiency sınavına hazırlanmaları için genel İngilizce bilgi seviyesi en az intermediate olmalıdır. Intermediate seviyesindeki öğrenciler direk olarak hazırlık atlama sınıflarına alınmaktadır. Intermediate seviyesinin altındaki öğrenciler, ilk olarak genel İngilizce bilgileri belli bir seviyeye getirilir ve sonrasında hazırlık atlama sınıflarına dahil edilir. Proficiency kursunda, seviyesi yetersiz olan öğrencilerin direk olarak hazırlık atlama sınıflarına alınması mümkün değildir.

Proficiency Sınavının İçeriği Nedir?

Mecidiyeköy Proficiency kursumuz ile hazırlanacağınız Proficiency Sınavları; Reading, Listening, Writing olmak üzere üç kısımdan oluşmaktadır. Okuma, dinleme ve yazmadır. Bölümlere ve üniversitelere göre değişkenlik gösteren Speaking yani İngilizce sınavları da uygulanmaktadır.

Proficiency sınavları nasıl uygulanır:

Proficiency sınavları genelde 3-4 saat sürmektedir.

Reading bölümünde 2-4 tane 2-3 sayfalık akademik okuma metni verilerek bu metinlerle ilgili detaylı sorular sorulmaktadır..

Listening bölümünde 2-3 tane 5-10 dakikalık İngilizce ders dinletilerek bu dinletilen konuşmalarla ilgili sorular sorulmaktadır.

Writing bölümünde genel olarak 2 tane 250-300 kelimelik essay yani İngilizce kompozisyon yazılması istenmektedir.

Proficiency kursu speaking bölümünde ise genellikle 5-10 dakikalık bir süre içinde öğrenciye birkaç genel birkaç tane de spesifik bir konu ile ilgili soru sorulmaktadır. Mesela ilk başta hobilerinden bahsetmesi istenebilir daha sonra da tek başına mı yoksa grupla mı çalışmayı sevdiği ve bunun sebepleri sorulabilmektedir.

Proficiency Sınav Süresi

Proficiency sınavına katılıp başarılı olunduğu takdirde Proficiency sınavının geçerlilik süresi sınavın yapıldığı tarihten itibaren 1 yıldır.

Proficiency Sınavına Kimler Katılabilir?

Öğrenciler için üniversitelerde ilk yılı hazırlık okumak zaman kaybıdır. Hazırlık sınavından, proficiency kursumuz ile kolayca geçmeniz mümkündür. Proficiency kursu ve sınavına katılacak öğrencilerin öncelikle üniversite sınavını geçmiş olmaları gerekmektedir.

ÖN BİLGİ FORMU

Communicative Approach Eğitim Sistemi

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Mecidiyeköy şubesi olarak Proficiency eğitiminde Communicative Approach metodunu kullanıyor olmamızın ana sebebi öğrencilerin ilk günden başlayıp aniden ortaya çıkan yaratıcı rollere, araştırma ve projeler ile birlikte oyunlara odaklanarak gerçek dünyadaki durumlarla benzerlik gösteren durumlarla karşılaştıklarında iletişim kurmalarını sağlamaktır. Çift ve gruplar halinde öğrenme ilk planda tutulmaktadır.

Türk Amerikan Derneği Neden Farklıdır

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu A.B.D Ankara Büyükelçisi George Wadsworth, Robert Koleji Müdürü Floyd Black, Halide Edip Adıvar ve daha birçok bilindik kişi tarafından 1951 yılında kurulmuş ve resmi gazetede resmen onaylanarak ilan edilmiştir. Kurs bünyesinde hizmet vermekte olan öğretmenler öncelikle yazılı, ardından da sözlü sınavlara tabi tutulmaktadır. Bu uygulamaya gerçekleştiren tek dil kursu olarak derslerde günümüzde son teknoloji ders yaklaşımlarını kullanmaktayız. Dersler 50 dakika olarak verilmektedir.

Türk Amerikan Derneği Sertifikası Farkı

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu sertifikası birçok yönden farklıdır. Derneğimizin kurucularının önemli kişiler ve kurumlar olması, Türkiye’nin ilk dil kursu olması, resmi gazetede onaylanması gibi farklardan dolayı Türk Amerikan Derneği sertifikası yurtiçinde ve yurtdışında çok prestijli bir belgedir. Her seviyede yapılan 4 quizi başarılı bir şekilde geçtiğiniz zaman prestijli Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Mecidiyeköy sertifikasını almaya hak kazanırlar.

Genel İNGİLİZCE
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
YDS KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
TOEFL KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
Bilgi Aç
PROFICIENCY

Sınıfta Son 3 Kontenjan

Başvuru Yap
ÖĞRENCİLERİMİZDEN

BİZİ TERCİH EDENLER