ÖN BİLGİ FORMU Mayıs ayı indirimlerini kaçırmamak için hemen formu doldur.

İtalyanca Kursu Eğitimi

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Mecidiyeköy şubesinde, İtalyanca kursunda işitsel ve görsel malzemelerle birlikte ilk kurdan başlayarak öğrencilerin İtalyanca konuşmaları hedeflenmektedir. İtalyanca müzikler, İtalyanca kitapları ve İtalyan dili ile birlikte kültürünü de öğrencilerimize öğretmekteyiz.

İtalyanca

Deneyimli öğretmenlerimiz ile son derece teknolojik bir şekil de İtalyanca kursumuzda eğitimimizi sizlere sunmaktayız. Mecidiyeköy italyanca kursu programımıza katılan kursiyerlerimiz bireysel gelişimlerini takip etmekte ve bu konuda geri bildirim oluşturmaktayız. İhtiyaç olması halinde bireysel çalışmalara yer vererek destekleyici ek materyalleri sunmaktayız.

İtalyanca kursumuzda eğitim almak istiyorsanız eğer sınıflarımızda öğrenci sayısı en fazla 10 kişiliktir. Öğretmenlerimiz ile öğrencilerimiz arasında ki iletişim kaliteli olup öğretmenlerimiz öğrencilerimizin isteklerini yerine getirmektedirler. Öğrencilerimizden istediğimiz tek şey bulundukları ortamlarda kendi dillerini değil İtalyanca konuşmasıdır. Eğitim metodlarımız daha çok iletişim temelli olup sınıflarda öğrencilerden mümkün olduğu kadar çok İtalyanca konuşmalarını beklemekteyiz.

A1 Seviyesi

İtalyanca eğitimimize katılan öğrencilerimiz için A1 Seviyesi ilk seviyedir. Bu eğitimimiz toplamda 82 saatten oluşmaktadır. A1 seviyesi eğitimimiz sayesinde öğreneceğiniz bilgiler ile basit cümleleri anlayabilcek ve sıkca kullanılan kelimeleri öğrenebileceksiniz. Kursumuzda aldığınız bu eğitim sayesin de bir başkasına kendinizi tanıtabilir ve siz bir başkasına kişisel sorular sorabilirsiniz. Ayrıca size sorulan kişisel sorulara da kolaylıkla cevap verebilirsiniz. Temel seviyede ki bu durum sizleri etkileyecektir. Eğer karşınızda ki kişi yavaş ve anlaşılabilir kelimeler ile konuşursa İtalyanca kelimeleri anlayabileceksiniz. İtalyanca dilini en iyi şekilde öğrenmek istemez misiniz? O halde sizleri Mecidiyeköyde ki kursumuza beklemekteyiz.

A2 Seviyesi

A1 seviyesini başarılı bir şekilde tamamlayan öğrencilerimize ardından A2 seviyesinde ki eğitimimiz verilmektedir. A1 seviyesi yani başlangıç seviyesinin bir üst seviyesidir. Burada bilgilerimizi pekiştirip daha da arttırmanın peşindeyiz. İtalyanca da kullanılan deyimleri sizler de kullanabilecek ve bu deyimleri kolay bir şekilde anlayabileceksiniz. Dolaylı anlatımları bu seviyede öğrenebileceksiniz. Herhangi bir yerde kendinizi anlatmayı geçip basit ve sürekli kullanılmakta olan konuşmalar ile iletişim kurmak sizler için daha da basit bir hal alacaktır. Bu eğitim sayesinde İtalyanca da ailenizi tanıtabilecek ve ihtiyaçlarınızı dile getirebileceksiniz. Yolun başlarındayken hemen adımlarınızı geri atmayın. Birlikte ilerleyeceğimiz bu zevkli yolda sizde başarınızın hazzına vararak yeni bir dil öğrenmiş olacaksınız.

B1 Seviyesi

B1 Seviyesi eğitimlerimizin orta seviyesidir. Bu seviyelerin ise ilkidir. İtalyanca kursumuz da bu seviyeye gelmiş iseniz diliniz yavaş yavaş gelişmiş demektir. B1 seviyesinde de daha fazla gelişecektir. Eğitimlerimiz de sizlerin İtalyancayı kolay bir biçim de geliştirmeniz adına oluşturduğumuz teknikleri uygulayarak öğreneceksiniz. Bu eğitim sizlere diliniz ile ilgili büyük bir katkı sağlayacaktır. Kursiyerlerimiz bu sayede bildikleri bir konu hakkında kendisini ifade edebilecektir. Başka birinin konuştuğu bir konunun özünü anlayabilecektir. Yeterli İtalyanca bilgisi sayesin de İtalyanca konuşulan yerlerde iletişim sağlayabilecektir. Bu seviye de başka birine anılarınızı, hayallerinizi ve istediğiniz hedefleri anlatabilecek seviyeye geleceksiniz. Kendinizde ki bu gelişim sizi daha fazla tetikleyecektir.

B2 Seviyesi

B2 Seviyesi orta seviyede ki son kursumuzda İtalyanca dilini daha fazla geliştirme imkanı bulacaksınız. B1 seviyesini tamamladıktan sonra geldiğiniz bu eğitimimiz de diğer eğitimlerimiz gibi 82 saat sürmektedir. Kişisel olarak hâkim olduğunuz konular üzerinde İtalyanca konuşarak tartışabilecek ve konuşulanları kolay bir biçim de anlayabileceksiniz. Size yöneltilen soruları ise düzgün bir biçim de cevaplayacaksınız. İtalyan veya İtalyanca konuşabilen bir kişi ile kolayca konuşma şansınız olacaktır. Somut ve soyut ifadeleri anlayabilecek ve okuyabileceksiniz. İletişim kurduğunuz kişiler ile derin konuları rahat bir biçim de konuşabilir durumda olacaksınız. Size yöneltilen konular üzerinden iyi ya da kötü durumları anlayıp karşınızdaki kişiye cevap verebilecek durumda olacaksınız.

C1 Seviyesi

C1 Seviyesi eğitimi üst düzey bir seviyedir. Üst düzey seviyenin ilk aşamasına gelen öğrencilerimiz yazıları kolayla bir şekilde okuyabilecek ve okuduklarını ise anlatabilecektir.Bu seviyeye gelmiş öğrencilerimiz İtalyancayı iyi bir biçimde bilecektir. Düşünce sahibi oldukları bu yazılarla ilgili kendi fikirlerini söyleyerek bu konu üzerinden tartışma şansları olacaktır. Eğer ki bu seviyeye gelmişseniz kendinizi rahat bir biçimde ifade edebilecek ve sıkça kullanılan kelimeleri kullanmanıza gerek kalmayarak kendinizi ifade edebileceksiniz. C1 seviyesini alan kursiyerimizin eğitim 82 saat sürmektedir. Bu seviyeye gelen bir öğrenci İtalya’ya giderek orada yaşayabilir. Kolay bir biçimde İtalya da iş bulabilir. Buralar da konuşulan hızlı diyalogları rahat bir biçim de anlayabilir ve cevaplayabilirsiniz.

C2 Seviyesi

C2 Seviyesine ulaşmış bir öğrencimiz artık en üst ve ileri seviyeye gelmiş bulunmaktadır. Bu seviyeye gelmiş öğrenci kendisinden emin bir şekilde İtalyanca dilini konuşabilir. Önlerine gelen herhangi bir yazıyı veya konuşulan bir konuyu okuyabilir ve yazabilir. Düşündüğü bir şeyi yazı yazarak da aktarabilir. Bu son seviyemize gelen öğrencilerimiz artık mutlu sonu görmüş ve başarıya ulaşmış demektedir. Artık bir İtalyan gibi İtalyancayı kullanabilir ve bu dile de çok hâkimdir. İtalyanca konuşan kişilerin anlatmak istediklerinin en ince ayrıntısını bile çok rahat bir biçimde anlayabilir. Bu seviye de her dersimizin olduğu gibi öğrencilerimize verdiğimiz 82 saatlik eğitimdir.

Eğitim Materyelleri

Mecidyeköy italyanca kursumuzda Nuovo Espresso kitaplarını kullanmaktayız. Bu kitabın İtalyan kültüründe de sıklıkla tercih edildiğini belirtmemiz önemlidir. Kitapta işlenen konular eğlenceli ve günlük konulardan oluşmaktadır. Kitabın bu şekilde olması dersleri de çok eğlenceli bir hale getiriyor diyebiliriz. Kitap konuşma odaklı bir kitap olmaktadır. Bu kitap yardımı ile aynı zamanda İtalyan kültürünü de tanıma ve anlama fırsatı yakalayabileceksiniz. İtalyanca kursumuzda eğlenceli eğitim materyalleri yardımı ile kendinizi fazlası ile geliştirme imkanı elde etmiş olacaksınız.

İtalyanca Özel Ders

Bu eğitimlerimizde vermiş olduğumuz imkanlar sayesinde İtalyancayı az bir sürede konuşabilecek, yazabilecek ve anlayabilecek duruma gelebileceksiniz. Eğitimlerimize katılan öğrenciler için sınıflarımız da son teknolojilerden yararlanmaktayız. İtalyanca kursumuzda öğretmenlerimiz ile beraber kişiye özel araç ve gereçler kullanılarak görsel ve işitsel faktörleri de kullanarak sizler için zevkli ve faydalı bir şekilde eğitim vermeyi hedeflemekteyiz.

İtalyanca özel ders için gelen öğrencilerimizin bize kayıt olduktan sonra verdikleri iletişim numaraları sayesin de sizlerle iletişim kurmaktayız ve sizlerin belirlediği uygun günler ve saatler belirlenerek kurs planlanması yapılmaktadır. Daha sonra bu durumu eğitmenlerimiz ile konuşarak ortak nokta da ayarlanmaktadır. Tüm şubelerimiz dahilinde özel dersler, öğrencinin ihtiyaçlarına göre planlanmaktadır. Özel ders talebinde bulunan öğrencilerimiz genel olarak profesyonel alanda kullanacakları İtalyanca dili için İtalyanca kursumuzu tercih etmektedirler. Aynı seviyedeki iki üç öğrenci eğer birlikte özel ders almak isterlerse bu öğrencilerimize özel dersler konulabilmektedir. Böylece öğrencilerimiz özel ders ücretlerini de paylaşma imkanı bulmaktadırlar.

İtalyanca özel ders almak isteyen öğrencilerimizi Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Mecidiyeköy şubemize beklemekteyiz.

Öğretmenler

Öğretmenler, İtalyanca kurslarımız da çalışmak istemeleri durumunda aradığımız bir takım özelliklere sahip olmaları gerekmektedir.Bu özelliklere sahip olan Türk ve İtalyan eğitimcilerimiz sayesin de İtalyan kültürünü öğrenebileceksiniz. İtalyancayı çok iyi bir biçimde kullanan eğitmenlerimiz bilgili ve tecrübeli olmaktadır. İtalyanca dilini sizlere çok iyi bir şekilde aktaracaklardır.

Bizimle beraber çalışmak isteyen Türk öğretmenimizin kurumumuz da görev alabilmesi için en az 3 yıllık bir tecrübesi bulunmaktadır. Türk öğretmenlerimizin aynı zaman da ilgili bir bölümden mezun olması gerekmektedir. İtalyalı öğretmenlerimiz ise kurs sertifikası bulunması halinde Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Mecidiyeköy şubesinde çalışabilecektir. Mecidiyeköy İtalyanca kursu öğretmenleri, tecrübeleri sayesinde sizlere verecekleri İtalyanca eğitimleri ile dersleriniz çok eğleneceli geçecektir.

ÖN BİLGİ FORMU

Communicative Approach Eğitim Sistemi

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Mecidiyeköy şubesi olarak İtalyanca eğitiminde Communicative Approach metodunu kullanıyor olmamızın ana sebebi öğrencilerin ilk günden başlayıp aniden ortaya çıkan yaratıcı rollere, araştırma ve projeler ile birlikte oyunlara odaklanarak gerçek dünyadaki durumlarla benzerlik gösteren durumlarla karşılaştıklarında iletişim kurmalarını sağlamaktır. Çift ve gruplar halinde öğrenme ilk planda tutulmaktadır.

Türk Amerikan Derneği Neden Farklıdır

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu A.B.D Ankara Büyükelçisi George Wadsworth, Robert Koleji Müdürü Floyd Black, Halide Edip Adıvar ve daha birçok bilindik kişi tarafından 1951 yılında kurulmuş ve resmi gazetede resmen onaylanarak ilan edilmiştir. Kurs bünyesinde hizmet vermekte olan öğretmenler öncelikle yazılı, ardından da sözlü sınavlara tabi tutulmaktadır. Bu uygulamaya gerçekleştiren tek dil kursu olarak derslerde günümüzde son teknoloji ders yaklaşımlarını kullanmaktayız. Dersler 50 dakika olarak verilmektedir.

Türk Amerikan Derneği Sertifikası Farkı

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu sertifikası birçok yönden farklıdır. Derneğimizin kurucularının önemli kişiler ve kurumlar olması, Türkiye’nin ilk dil kursu olması, resmi gazetede onaylanması gibi farklardan dolayı Türk Amerikan Derneği sertifikası yurtiçinde ve yurtdışında çok prestijli bir belgedir. Her seviyede yapılan 4 quizi başarılı bir şekilde geçtiğiniz zaman prestijli Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Mecidiyeköy sertifikasını almaya hak kazanırlar.

Genel İNGİLİZCE
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
YDS KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
TOEFL KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
Bilgi Aç
İtalyanca

Sınıfta Son 3 Kontenjan

Başvuru Yap
ÖĞRENCİLERİMİZDEN

BİZİ TERCİH EDENLER