ÖN BİLGİ FORMU Mayıs ayı indirimlerini kaçırmamak için hemen formu doldur.

İlköğretim İngilizce Kursu Eğitimi

Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursları Mecidiyeköy şubemizde , 7-14 yaş aralığındaki çocuklar için yaş ve seviye durumlarına uygun eğitimler vermekteyiz. Kursiyerlerimiz eğitime başlamadan önce yazılı sonra da sözlü olarak seviye sınavlarına dahil edilmektedir. Yaş ve İngilizce eğitim seviyelerine göre gruplara ayrılarak çocukların bu dili severek ,anlayarak ayrıca uygulayarak öğrenmelerine destek olunmaktadır.

İngilizce kursu eğitimi veren eğitmenlerimiz alanında deneyimli öğretmenlerden oluşmaktadır. Alanında uzman ve deneyimli bir eğitmen topluluğu, zengin içerikli materyaller ile iletişim ve uygulama ağırlıklı İngilizce kursu eğitimi çocukların dil gelişimini ve sosyal becerilerini aynı anda destekleyecek niteliklerde olmaktadır. Çocuğunuzun isterseniz en fazla 12 kişilik sınıflarda, isterseniz sizin için oluşturacağımız özel kapalı gruplarda eğitim almasını sağlayabilirsiniz.

Mecidiyeköy ilköğretim İngilizce kursu eğitimi veren kurumumuzda Avrupa Dil Portfolyosu 'na uygun ve okul müfredatı ile uyum gösteren bir ders planı uygulanmaktadır. Bu durumda öğrenci hem okulda ki İngilizce dersinde yüksek başarı sağlamakta hem de öğrendiği İngilizceyi her anlamda kullanabilme yeteneğine sahip olmaktadır.

En değerli varlıklarınız olan çocuklarınızın güvenliğini sağlamak asli görevlerimiz arasındadır. Bu sebeple kurumumuzda iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarımız yeterli güvenlik önlemlerini almış bulunmaktadırlar. Öğrencilerimizin kurumumuza gidiş gelişleri itina ile takip edilmekte ve velilerimiz gelmeden öğrencilerimiz eğitim kurumumuzda eğitim danışmanlarımızın nezaretinde bekletilmektedir. Velilerle daima iletişim halinde olmaktayız. Kolej seviyesinde yabancı dile sahip ve bu dili aktif halde kullanabilen nesiller yetiştirmekteyiz.

Program süresince

  • Aktiviteler uygulanarak dili sevdirerek öğretmek hedeflenmektedir.
  • Konuşma odaklı eğitim şekli uygulanmaktadır.
  • Öğrenciler kendi yaş ve dil seviyelere uygun olan gruplarda eğitim almaktadır.
  • Öğrencilerimizin gelişimi düzeyi yapılan sınavlarla kontrol edilip, eksik kalan noktalar ödevler ve ek derslerle pekiştirilmektedir.
  • Eğitmenlerimiz ailelerle de sürekli iletişim halindedir. Aileler dersler, sınavlar ve projelerden sürekli haberdar edilirken, danışmanlarımız velilerin sorularını yanıtlamak için her zaman hazır bulunmaktadırlar.

Öğretmenler

Öğretmenler, İlköğretim seviyesini en iyi şekilde anlayıp, yorumlayabilen, öğrencilerine ne şekilde yaklaşım gösterebileceklerini bilen kişilerdir. Ayrıca çocuk eğitimlerinde en azından 3 yıllık bir deneyime sahip olan, pedagojik formasyon almış olan, çocuklarla kolaylıkla iletişim kurabilen eğitmenlerdir. Yazılı ve sözlü sınavların başarılı bir şekilde geçilmesi ile Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Mecidiyeköy şubesi ilköğretim İngilizce kursu bölümümüzde çalışma imkânı bulabilmektedirler. Mecidiyeköy ilköğretim kursu bölümümüzdeki tüm eğitmenlerimiz çocuk psikolojisini bilen deneyimli öğretmenlerdir.

Ölçme ve Değerlendirme

İlköğretim İngilizce kursunda öğrencilerin hangi sevideye olduklarını tesbit etmek için Ölçme ve değerlendirme sistemi uygulanmaktadır. Bu aşamada öğrencilerin aldıkları eğitimlerden ne kadar faydalandıkarının ölçülmesi ve değerlendirmesi gerçekleştirilmektedir. Öğrenciler sınavlara tabi tutularak sınav sonuçları 100 tam puan üzerinden bir değerlendirmeye tabi tutulur. Öğrencilerimizin değerlendirilmesinde dinleme, okuma, kelime bilgisinin, dilbilgisi kurallarına uyum sağlama, yazma, konuşma becerilerinin değerlendirilmesi yapılmaktadır. İlköğretim İngilizce kursumuz öğrencilerimizi yazılı ve sözlü eğlenceli metodlar ile öğrencilerimize verilen eğitimler değerlendirilirken eksik yanları tespit edilen öğrencilerimize birebir eğitim ile dersleri telafi şansı verilmektedir.

Rehberlik

Rehberlik sistemimiz sayesinde, Mecidiyeköy ilköğretim İngilizcesi kursu eğitimlerinde bir çok sektörde bulunan eğitim kurumlarından daha fazla tercih edilmekteyiz.

Öğrencilerimizin yardıma ihtiyaç duydukları anda yanlarında olan uzman psikolojik danışmanlarımız rehberlik hizmeti vermektedirler. Bu hizmet sadece öğrencilere yönelik verilmemektedir. Öğrencilerimizin başarılı olmaları bir nevi ailelerin tutum ve davranışları ile de doğru orantılı olmaktadır.

Rehberlik servisimizin öğrencilerimizdeki bir diğer önemli katkısı ise kendilerini daha yakından tanımalarını,çevreleri ile iyi ilişkiler kurmalarını sağlamasıdır. Öğrenciler rehber öğretmenler tarafından gözlem halinde bulunmaktadır.

Bu gözlem neticesinde gelişimleri yakından takip edilerek bu gelişime uygun eğitim planlamaları yapılarak doğru yöntemlerle eğitim verilmektedir.


Communicative Approach Eğitim Sistemi

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Mecidiyeköy şubesi olarak ilköğretim İngilizce eğitiminde Communicative Approach metodunu kullanıyor olmamızın ana sebebi öğrencilerin ilk günden başlayıp aniden ortaya çıkan yaratıcı rollere, araştırma ve projeler ile birlikte oyunlara odaklanarak gerçek dünyadaki durumlarla benzerlik gösteren durumlarla karşılaştıklarında iletişim kurmalarını sağlamaktır. Çift ve gruplar halinde öğrenme ilk planda tutulmaktadır.

Türk Amerikan Derneği Neden Farklıdır

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu A.B.D Ankara Büyükelçisi George Wadsworth, Robert Koleji Müdürü Floyd Black, Halide Edip Adıvar ve daha birçok bilindik kişi tarafından 1951 yılında kurulmuş ve resmi gazetede resmen onaylanarak ilan edilmiştir. Kurs bünyesinde hizmet vermekte olan öğretmenler öncelikle yazılı, ardından da sözlü sınavlara tabi tutulmaktadır. Bu uygulamaya gerçekleştiren tek dil kursu olarak derslerde günümüzde son teknoloji ders yaklaşımlarını kullanmaktayız. Dersler 50 dakika olarak verilmektedir.

Türk Amerikan Derneği Sertifikası Farkı

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu sertifikası birçok yönden farklıdır. Derneğimizin kurucularının önemli kişiler ve kurumlar olması, Türkiye’nin ilk dil kursu olması, resmi gazetede onaylanması gibi farklardan dolayı Türk Amerikan Derneği sertifikası yurtiçinde ve yurtdışında çok prestijli bir belgedir. Her seviyede yapılan 4 quizi başarılı bir şekilde geçtiğiniz zaman prestijli Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Mecidiyeköy sertifikasını almaya hak kazanırlar.

Genel İNGİLİZCE
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
YDS KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
TOEFL KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
Bilgi Aç
İlköğretim İngilizcesi

Sınıfta Son 3 Kontenjan

Başvuru Yap
ÖĞRENCİLERİMİZDEN

BİZİ TERCİH EDENLER