ÖN BİLGİ FORMU Mayıs ayı indirimlerini kaçırmamak için hemen formu doldur.

Başarı Garantisi Sunan IELTS Kursu

IELTS Kursumuzda kursiyerlerimizin kullandığı tüm kaynaklar tamamıyla sınavda yüksek başarı sağlamalarına yöneliktir. Eğitiminize destek alırken IELTS’nin akademik ve genel eğitim modülleri için online kaynaklar kullanılmaktadır. Sınavın dört bölümüne de hazırlanmanıza olanak sağlayan alıştırmalar ve e-kitaplar ile öğrencilerimiz desteklenmektedir.

IELTS Kursu

IELTS Kursumuzda eğitmenlerimizden, sınav esnasında yapılması ve yapılmaması gerekli bilgiler hakkında bilgi içeren videoları edinmeniz mümkün olmaktadır. Adaylarımıza sınavı aşılamak adına deneme sınavları gerçekleştirmekteyiz. Adaylarımızın kendilerini dünya genelinde diğer kursiyerlerle karşılaştırmalarına yardımcı olabilecek seviyem bölümü bulunmaktadır. Tüm bu olanaklar IELTS kursunda yüksek puan almanız için size yardım edecektir.

Öğretmen Kadrosu

Öğretmen kadrosu oluşturulurken dikkat ettiğimiz hususlardan en önemlileri eğitimcilerin uzman olarak en az 5 yıllık IELTS deneyime sahip olmaları, işe alım sürecimizde olan sözlü ve yazılı sınavları başarılı bir şekilde tamamlarına dikkat edilmektedir. Bünyemizde eğitim vermeye başlayan tüm öğretmenlerin akıllarında olan kariyer hedeflerine kendilerinden emin adımlarla ilerleyebileceklerini bilmeleri ve özgüvenini arttırarak daha verimli işlere imza atıp, başarılı öğrencilerin yetişmesine katkı sağlayabilmektedir.

Ders Materyalleri

Ders materyallerinin verimli olması aday öğrencilerin başarılarına büyük etki sağlamaktadır. Kullandığımız materyaller Barrons’s Educational Series’e ait kitaplardır. Sınavlarda sorumlu olunmayacak yerlerin yada gereksiz bilgi ile donatılmış ders kitaplarının yerine eğitim kurumumuzda tecrübeli eğitmenlerimizin seçtiği kitaplardan yararlanılmaktadır. Ielts kurslarımızda ders kitaplarının haricinde Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Mecidiyeköy şubesi arşivinde bunulan zengin materyallerimizi öğrencilerimiz ile paylaşmaktayız.

Aktiviteler

IELTS kursu olarak kursiyerlerimize sağladığımız aktivitelerin avantajlarını birkaç kelime ile sizlere açıklayacağız. Böylelikle IELTS kursumuzu tercih etmeniz konusunda bir miktar daha bilgilendirme yapmayı amaçlamaktayız. Grammar Clup, Speaking Club, Writing Club etkinliklerimize istediğiniz sürecde ve ömür boyu katılma imkanınızın olması sebebiyle aldığınız bilgileri zaman içerisinde unutmamanız her daim hafızalarınızda yer etme amacıyla hizmet vermekteyiz. Grammar Club ile İngilizce dil bilgisi eğitimleri verilmekte ve bu eğitimle cümle kurma, zaman kavramları ve kipleri öğrenerek dil eğitimi için öğrenmeniz gereken unsurları tanıma imkânı bulmaktasınız. Ielts eğitimi alan kursiyerlerimiz bu aktivitelere katılarak hem sınav bilgilerini hem de genel İngilizce bilgilerini ilerletme şansına sahip olacaktır.

Speakıng Club haftanın 6 günü yabancı ve Türk öğretmenlerimiz ile belirlenen etkinlik ya da konu doğrultusunda pratik yapma şansı elde etmiş olursunuz. İngilizce kursunuz bitse dahi istediğiniz kadar alabilirsiniz.

Writing clup; kazanılması zor olan yeteneklerden biri olan writing aktiviteler ile çok kolay olmaktadır. Aktiviteler gerçekleştirilirken hocalarımız sizlere yazma tekniklerini göstermesiyle bol bol yazı yazma şansını İngilizce kurlarımızda bulacaksınız.

IELTS Sınavı Hakkında

IELTS bir diğer adıyla Uluslararası Dil Yeterlilik Sınavı demektir.İngilizcenin kullanıldığı ortamlarda çalışmak ya da öğrenim görmek isteyen kişilerin İngilizce dil yeterliliğini değerlendirmek amacıyla yapılan bir sınavdır. IELTS akademik salt genel İngilizce bilgisini ölçmek amacıyla değil, kişilerin İngilizce üzerindeki 4 ayrı becerisini ve buna bağlı olarak bu dile hakimiyetini ölçen bir sınav türü olmaktadır.IELTS başlangıç seviyesinden en üst seviyeye kadar tüm seviyeyi kapsamaktadır.IELTS dil becerilerini amaca uygun ve dünya çağında kabul edilen standartlar ile değerlendirir.

Ayrıca IELTS kursumuz Uluslararası geçerliliği olan bir sınav türüdür. Her geçen gün artmakta olan bu sınava dünya çapında her yıl yaklaşık 1.7 milyon kişi başvurur. IELTS Türkiye içinde bazı okul ve kurumlarda da halen geçerliliğini sürdürmektedir. IELTS sınavı düşünüldüğü kadar zor değildir. Fakat stratejileri ve teknikleri bulunan bir sınavdır. IELTS kursumuzda sizde başarılı olacaksınız.

IELTS Sınavına Hangi Seviyede Hazırlanılır?

IELTS sınavına hangi seviyede hazırlanır diye sorarsanız. Hazırlamış olduğumuz bu yazımızda konu hakkındaki soruları kafanızdan silerek size bilgi aktarmayı hedefliyoruz. Sınavın kapsamı ve sizin için hangi faydaları sağlayacağını biliyorsanız ve doğru bir eğitim kurumu tercih ettiyseniz sınava hazırlanacağınız seviyenin sizler için çok da önemli olmayacağını söyleyebiliriz. Hayatımızın bir çok alanında karşımıza her türlü sınav çıkmaktadır. İlköğretim çağından lise yıllarının bitimine, üniversite yılları, ehliyet, Kpss vs. katılımcısı olduğumuz birçok sınavın olduğu açık bir gerçektir. Sınavlara tam olarak hazır olmanız için sizlere ülkemizde başarıları ile ön plana çıkmış olan eğitim kurumuzu tavsiye ederiz.

IELTS Sınavına hangi seviyede hazırlanılır? Sorusunun cevabı olarak siz değerli kursiyerlerimize şunu diyebiliriz; sınavdan 6,5 ve üzerinde geçerli bir başarı puanı alabilmek için genel İngilizce eğitimini başarılı bir şekilde bitirip, advanced seviyesini de başarılı olarak bitirmeniz gerekmektedir.

IELTS Sınavına Nasıl Başvurulur?

IELTS kursumuzda eğitim alan kişiler IELTS sınavına başvuruyu bireysel olarak online şekilde yapabilirler. Başvuru yapılması için öncelikli olarak her sınavda olduğu gibi sınav ücretinin bankaya yatırılması gerekmektedir. IELTS Sınavı başvurusunu www.ielts.org sitesinde bulunan online başvuru formundan sınav seçilerek, gereken formun doldurulması ile yapılır. IELTS sınavına ait tüm iletişim e-posta yöntemi ile gerçekleştirilmektedir.

IELTS Sınavının Süresi

Dinleme, okuma ve yazma sınavları IELTS sınavının süresi içinde tek bir seansta gerçekleştirilir. Konuşma testi ise 7 gün arayla olmak kaydıyla ayrı yapılır. Konuşma sınavı 11 ile 14 dakika arasında, dinleme 30 dakika, okuma ve yazma 60 ar dakikadan oluşmaktadır. Başarı düzeyini arttırmak için tek yapmanız gereken eğitmenlerimiz tarafından sizlere verilen taktikleri uygulamanızdır. Sınavın kümülde süresi 2 saat 45 dakika olmaktadır.

IELTS Sınavının İçeriği

IELTS Kurslarımıza katılarak eğitim almak isteyen tüm adaylarımız öncelikli olarak kurs merkezlerimiz ile irtibat kurarak bilgi edinmelidir. Kursiyerlerimiz eğitim ya da profesyonel olarak iş edinme alanlarındaki amaçlarına ve kendilerinden talep edilen vize taleplerine göre hangi tip sınava girmeleri gerektiği hususunda karar vermektedirler. IELTS sınavı Akademik ve Genel eğitim olmak üzere ikiye ayrılır.

Gerçekleştirilen her iki sınavın da kendi içinde bölümlendiği bilmeniz gerekir. Sınava girecek adaylar bu sınavlarda IELTS Speaking, IELTS reading, IELTS listening ve IELTS writing seviyelerini göstermektedirler. Bu dört bölümden her biri ilgili seviyeleri üzerine yoğunlaşmak için itina ile hazırlanmıştır. Dört dil kabiliyeti de değerlendirmeye sunan kişiler bu dört bölüm içinde ayrı bir şekilde not almaktadırlar. Bu notların ortalamaları ise adayların sınav notlarını oluşturmaktadır.

IELTS Sınavının Geçerlilik Süresi

IELTS Kursumuzda eğitim alarak sınavda başarılı olan adaylar için sınavın 2 yıl geçerlilik süreci bulunmaktadır.

IELTS Sınavını Hangi Kuruluşlar Kabul Eder?

IELTS Sınavını hangi kuruluşlar kabul eder diye bir endişe içerisine girmeniz oldukça yersizdir. Çünkü bu sınavı başarı ile tamamlayan adaylar İngiltere, Amerika, Kanada, Yeni Zelanda ve Avustralya gibi bir çok dünya ülkelerinde eğitim veren üniversite ve akademik programlara girebilmektedirler. Siz değerli sınav adaylarımızı IELTS sınavlarına verimli bir şekilde hazırlayıp sınav sonunda başarılı olmanızı amaçlamaktayız. Bunun yanı sıra tüm yararlı materyalleri kullanarak da hazırlanmış olduğunuz sınavları iyi bir derece de vermeniz konusunda uzman olan ve Türkiye' de çok verim alacakları bir eğitim hizmeti vermekteyiz.

IELTS Sınavını Hangi Kuruluşlar Kabul eder diye düşünen adaylarımızın bir bölümünün aklında da Türkiye’de yabancı dil eğitimi veren üniversitelerin hazırlık sınavlarını atlamak durumundadır. İş bazında bir sektörde çalışmak isteyen adaylar, bankacılık ve havacılık alanlarında bulunan kamu kurumlarında sınav başarı belgelerini kullanabilmektedirler.

IELTS Sınav Ücreti Ne Kadar?

IELTS sınav ücreti 660 TL’dir. Diğer uluslararası yapılan sınavlardan farklı olarak sınav ücreti sabit şekildedir. Öğrenciler sınav ücretini ister kredi kartı ister banka havale yöntemi ile yapabilir.

IELTS Akademik ve Genel Eğitim Modelleri arasındaki Fark

Kursumuzda IELTS sınavı 2 modülden oluşmaktadır: Akademik ve Genel Eğitim. Akademik sınav İngilizce konuşulan ülkelerde eğitim almak isteyenler için uygulanmaktadır. Genel Eğitim modülü İngilizce konuşulan bir ülkede iş deneyimi, eğitim programları veya göçmenlik amacıyla kullanmak isteyen adaylar içindir. Bunun yanı sıra UKVI IELTS ve IELTS Life Skills sınavları da 6 Nisan 2015 tarihinden itibaren uygulanmaktadır.

IELTS Akademik ve Genel Eğitim Modelleri arasındaki fark bu farklılık adayların tercihlerinde değişkenlik göstermektedir. Her organizasyon kendi kurallarını kendi belirlediğinden, başvuracağınız kurumun istediği IELTS çeşidini öğrenmek için kurumla bağlantı içerisine girmelisiniz. Eğitim kurumumuzda bulunan deneyimli eğitmenlerimiz adaylarımızın seçimlerinde de yardımcı olmaktadırlar.

ÖN BİLGİ FORMU

Communicative Approach Eğitim Sistemi

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Mecidiyeköy şubesi olarak IELTS eğitiminde Communicative Approach metodunu kullanıyor olmamızın ana sebebi öğrencilerin ilk günden başlayıp aniden ortaya çıkan yaratıcı rollere, araştırma ve projeler ile birlikte oyunlara odaklanarak gerçek dünyadaki durumlarla benzerlik gösteren durumlarla karşılaştıklarında iletişim kurmalarını sağlamaktır. Çift ve gruplar halinde öğrenme ilk planda tutulmaktadır.

Türk Amerikan Derneği Neden Farklıdır

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu A.B.D Ankara Büyükelçisi George Wadsworth, Robert Koleji Müdürü Floyd Black, Halide Edip Adıvar ve daha birçok bilindik kişi tarafından 1951 yılında kurulmuş ve resmi gazetede resmen onaylanarak ilan edilmiştir. Kurs bünyesinde hizmet vermekte olan öğretmenler öncelikle yazılı, ardından da sözlü sınavlara tabi tutulmaktadır. Bu uygulamaya gerçekleştiren tek dil kursu olarak derslerde günümüzde son teknoloji ders yaklaşımlarını kullanmaktayız. Dersler 50 dakika olarak verilmektedir.

Türk Amerikan Derneği Sertifikası Farkı

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu sertifikası birçok yönden farklıdır. Derneğimizin kurucularının önemli kişiler ve kurumlar olması, Türkiye’nin ilk dil kursu olması, resmi gazetede onaylanması gibi farklardan dolayı Türk Amerikan Derneği sertifikası yurtiçinde ve yurtdışında çok prestijli bir belgedir. Her seviyede yapılan 4 quizi başarılı bir şekilde geçtiğiniz zaman prestijli Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Mecidiyeköy sertifikasını almaya hak kazanırlar.

Genel İNGİLİZCE
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
YDS KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
TOEFL KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
Bilgi Aç
IELTS Kursu

Sınıfta Son 3 Kontenjan

Başvuru Yap
ÖĞRENCİLERİMİZDEN

BİZİ TERCİH EDENLER