ÖN BİLGİ FORMU Mayıs ayı indirimlerini kaçırmamak için hemen formu doldur.

Başarı Garantisi Sunan GMAT Kursu

Türk Amerikan Derneği yabancıl dil kursu Mecidiyeköy şubemiz Gmat kurslarını planlarken Gmat sınavına hazırlanmanızda size uzman eğitim verme avantajını sunmaktadır. Eğitmen kadromuz GMAT konusunda tecrübeli ve formasyon sahibi yabancı uyruklu ve Türk uzmanlardan oluşmaktadır. Kurs programlarımıza katılan adaylarımıza İngilizce eğitiminin yanı sıra sınavın tekniğininde öğretilmesi şeklinde çalışmalarda gerçekleştirilmektedir.

GMAT

GMAT kursu programlarımızdaki hedeflerden biri de sınava hazırlık yapıldığı dönem sonrasında öğrencilerin iyi başarılar elde etmesini sağlamaktır.Bu amaç ile uzman eğitmenlerimizle soruların daha iyi anlaşılmasını çeldiricilerin kolay bir şekilde elenmesini sağlayarak kelime haznesinin en üst seviyeye çıkarılması adına çalışmalar yapılmaktadır.

Her daim GMAT sınavını oluşturan sayısal bölüm dışında her bölüm için ayrı ders verilmektedir. Öğrencilerimizin sınavda kaygı yaşamamaları için eğitim kurumumuzda sınav şartları altında deneme sınavları uygulayarak pekiştirme şeklinde düzenli egzersizler yapılmaktadır. GMAT eğitmenlerimiz düzenli bir şekilde ödevler vermek sureti ile öğrenilenlerin pekiştirilmesini ve bu ödevlerin kontrolü ile yapılan sınavlara öğrenci gelişimini sürekli takip etmektedir.

Öğretmen Kadrosu

Eğitim kadromuza öğretmen alımı yaparken herşeyden önce öğrencilerimize ne kadar katkı sağlayabileceği ne şekilde eğiticeğini göz önünde bulundurmaktayız. Bu sebepten ötürü bünyemizde görev yapıcak öğretmenlerimizi 5 yıllık bir Gmat tecrübesine sahip olan, akademisyen kimliğinde olan, formasyon almış kişiler arasından seçmekteyiz. 5 yıllık tecrübe dışında ek olarak öğretmen adaylarımız yazılı ve sözlü sınava tabi tutmaktayız. Tüm bunlar ne şekilde öğretmen aldığımızı görmek ve öğretmenlerin kalitesini fazlası arttımak içindir.

GMAT Sınavı Hakkında

GMAT sınavı Amerika, Kanada ve diğer bazı ülkelerde işletme alanlarında yüksek lisans ve doktora okumak isteyen kişilerden istenen bir sınavdır. GMAT sınavı olmadan bazı üniversiteler kabul edebilir ama bunun yanı sıra prestijli üniversiteler GMAT sınavını isterler.

GMAT kursunda asıl amaç İngilizce dilini verimli kullanma, okunan cümle veya metinleri anlama potansiyelini elde etmek bunun yanı sıra da sayısal, sözel ve analatik olarak kendinizi değerlendirip geliştirebilmektir.

GMAT sınavının uygulanması diğer sınavlara nazaran farklı olması bilgisayar destekli bir sınav olmasıdır. Sınavın tamamı bilgisayar aracılığıyla gerçekleştirilmekte, kalem taşıyarak sınava girmenize gerek kalmamaktadır. Gmat kurslarının en önemli kısmı ise sınava sizin hazır olduğunuz , zamanı tamamıyla sizin belirleyeceğiniz bir tarihte girmenize olanak sunmasıdır.

Gmat Sınavının İçeriği

Sınav yaklaşık olarak 3,5 saat sürmektedir. GMAT sınavı içeriği sayısal,analitik yazma ve sözel alanlarında seviyeyi tespit etmeyi amaçlamaktadır. Sınav bittikten sonra alacağınız sonuç puanı tam 5 yıl geçerliliğini devam ettirecektir. Sınav sistemindeki puanlama da farklı olduğu için bu sınavın en yüksek alınmış puan 800 olarak karşımıza çıkar. GMAT kursumuzun eğitimleri sayesinde bu puanlara ulaşmanız çok zor olmayacaktır.

Sınavdaki Puanlama Tercihleri

Bu sınavda analitik yazma bölümünde, öncelikle bireye bir yazı verilerek tecrübesiyle analiz etmesi istenmektedir. Ardından kendisine verilen bir konu hakkında da kompozisyon yazılması istenir. Her iki kısım içinde verilen süre 30 dakikadır ve toplam 60 dakika sürmektedir. Ayrıca bu bölüm kompozisyonları 0 ve 6 arasında bir puanla değerlendirilir. GMAT kursu sınavı içeriği sayısal bölümde ise 37 soru yer alır. Bu soruların 75 dakika içerisinde tamamlanması gerekmektedir. Bu bölümde 50 üzeri alan kişi sayısı oldukça azdır. Bu matematik soruları problem çözme konusunda ve veri yeterliliği konusunda karşımıza çıkar. Matematik bölümü soruları çözülürken hesap makinesi kullanılması kesinlikle yasaktır.

GMAT Sınav Süresi

GMAT sınav süresi 3 saat 30 dakika olmaktadır. Bu süre içerisinde adayın düşüncelerini ifade etmeleri, grafik yorumlama becerileri, veri yorumlama, sorun çözme, okuma ve okuduklarını anlayabilme alanlarında değerlendirme gerçekleştirilmektedir. Gmat sınav süresi yetersiz gibi gözükebilir ancak eğitim kurumumuzdan eğitim alan öğrencilerimiz bu sınavı başarılı, kendinden emin ve hiçbir şekilde zorlanmadan atlatmaktadırlar.

GMAT Puanlama

GMAT puanlama sistemi öğrencilerin başarı seviyelerinin belirlenip ortaya konulmasına yarayan en önemli unsurdur. Adaylarımız puanlama konusunda pek bir bilgi sahibi olmamaktadır. Bunun sebebi ise Gmat sınavı hakkında çok detaylı bilgilerinin bulunmamasıdır. GMAT kursu ile bu sınava girerek sınavda başarılı sayılacak olan adaylar;

  • Analitik yazı için 0 - 6 puan arasında değerlendirilmektedir,
  • Bütüncül mantık yürütmede 1 - 8 puan arasında değerlendirme yapılmaktadır,
  • Sayısal bilgilerinden 0 - 60 puan arasında değerlendirilmektedirler,
  • Sözel bilgilerinden 0 - 60 puan aralığında değerlendirilmektedir.

GMAT puanlama totalde yapılan hesaplamalar durumunda 200-800 bandında bir puan değerlendirilmesi ile yapılmaktadır. 500 puan ve altı birçok üniversite tarafından düşük bir puan olarak görülmektedir. Tanınmış üniversitelerin hepsi genelde 650 ve üstü şeklinde puan aralığı istemektedir.

GMAT Başvuru Ücreti

GMAT başvuru ücreti her sınavda uygulandığı gibi sınav öncesinde belirli bankalara yatırılması gereken bir sınav bedelidir. Gmat kursumuza gelen her kursiyer sınava girmeden önce sınav ücretini ödemek zorundadır. Gmat sınav ücreti 250$ olmaktadır.Kredi kartı, debit veya havale yöntemleri ile ödemelerin gerçekleşmesi mümkündür.

GMAT Sınavına Nasıl Başvurulur?

GMAT kursunun tamamlanması ile GMAT başvurusunu posta yöntemi, telefon yöntemi, faks yöntemi veya online ile gerçekleştirmeniz mümkündür. Online kayıt olmak isteyen adaylarımız www.mba.com internet adresini kullanarak pratik bir şekilde başvurularını tamamlayabilmektedirler. Online başvuru ile uğraşmak istemiyorum diyen adaylarımız telefon yöntemi ile +44 161 855 7219 numaradan GMAT müşteri hizmetlerine bağlanıp ek olarak 10$ daha ek hizmet bedeli ödeyerek başvurularını gerçekleştirebilmektedirler. Faks ile başvurularda ise +44 0 161 855 7301 nolu faks numarasına başvuru formu göndererek başvuru yapılmış olacaktır. Posta yöntemi ile başvurmak isteyen adaylarımız yine www.mba.com internet adresindeki başvuru formunu doldurup çıktısını aldıktan sonra belirtilen GMAT posta adresine gönderebilmektedirler.

GMAT Sınavı İçin İngilizce Seviyesi Ne Olmalıdır?

Genel İngilizce programımızda yer alan upper-intermediate seviyesini başarılı bir şekilde tamamlamanız halinde GMAT kursuna katılabilecek yeterli donanıma sahipsiniz demektir. Ancak gmat kursunda tüm sınav içeriklerini ve seviyeyi en iyi şekilde bilen donanımlı eğitmenler tarafından eğitim almanız gerektiğini unutmamanız sizin yararınıza olacaktır.

ÖN BİLGİ FORMU

Communicative Approach Eğitim Sistemi

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Mecidiyeköy şubesi olarak GMAT eğitiminde Communicative Approach metodunu kullanıyor olmamızın ana sebebi öğrencilerin ilk günden başlayıp aniden ortaya çıkan yaratıcı rollere, araştırma ve projeler ile birlikte oyunlara odaklanarak gerçek dünyadaki durumlarla benzerlik gösteren durumlarla karşılaştıklarında iletişim kurmalarını sağlamaktır. Çift ve gruplar halinde öğrenme ilk planda tutulmaktadır.

Türk Amerikan Derneği Neden Farklıdır

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu A.B.D Ankara Büyükelçisi George Wadsworth, Robert Koleji Müdürü Floyd Black, Halide Edip Adıvar ve daha birçok bilindik kişi tarafından 1951 yılında kurulmuş ve resmi gazetede resmen onaylanarak ilan edilmiştir. Kurs bünyesinde hizmet vermekte olan öğretmenler öncelikle yazılı, ardından da sözlü sınavlara tabi tutulmaktadır. Bu uygulamaya gerçekleştiren tek dil kursu olarak derslerde günümüzde son teknoloji ders yaklaşımlarını kullanmaktayız. Dersler 50 dakika olarak verilmektedir.

Türk Amerikan Derneği Sertifikası Farkı

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu sertifikası birçok yönden farklıdır. Derneğimizin kurucularının önemli kişiler ve kurumlar olması, Türkiye’nin ilk dil kursu olması, resmi gazetede onaylanması gibi farklardan dolayı Türk Amerikan Derneği sertifikası yurtiçinde ve yurtdışında çok prestijli bir belgedir. Her seviyede yapılan 4 quizi başarılı bir şekilde geçtiğiniz zaman prestijli Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Mecidiyeköy sertifikasını almaya hak kazanırlar.

Genel İNGİLİZCE
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
YDS KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
TOEFL KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
Bilgi Aç
GMAT

Sınıfta Son 3 Kontenjan

Başvuru Yap
ÖĞRENCİLERİMİZDEN

BİZİ TERCİH EDENLER