ÖN BİLGİ FORMU Mayıs ayı indirimlerini kaçırmamak için hemen formu doldur.

Genel İngilizce Kursu

Avrupa Dil Portfolyosu, Avrupa Birliği ülkelerin de yabancı dil eğitimini belli bir program için de standart haline getirmiş ve Avrupa Birliğinde geçerli resmi bir proje olarak karşınıza çıkarmıştır. Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Mecidiyeköy şubesi , eğitim sistemini Avrupa Dil Portfolyosuna uyarlamıştır.

Genel İngilizce Eğitimi

Türk Amerikan Derneğinin 1951 yılından günümüze kadar yabancı dilde uzmanlaşmış eğitim kadrosu, öğrencilerine yönelik eğitim çözümleri üreten kaliteli hizmet anlayışı ve eğitimde öğrenci odaklı eğitim methodu ile çok kısa sürede İngilizceyi konuşacaksınız. Genel İngilizce kursunun amacı, öğrencilerin belirli bir sabit ders sisteminde sıkıştırılmadan, hızlı, anlaşılır ve etkili şekilde öğrenmesini sağlamaktır. En önemli hedefimiz eğitim kalitesini en yüksek noktaya çıkarmak, öğrencilerimize yurtdışı deneyimi yaşatır bir ortamda eğitim sağlamaktır.

Mecidiyeköy İngilizce kursları eğitimimizde communicative approach methodu kullanılmaktadır. Bu eğitim methodu konuşma ağırlıklıdır. Kursiyerlerimiz bu eğitim sistemi ile alışılagelmiş methotların aksine derslerde fazlası ile konuşma fırsatı bulacaklardır.

Mecidiyeköy İngilizce kursu eğitimimizde kursiyerlerimizin eğitiminin daha verimli geçmesi için her seviyede her öğrencinin ücretsiz özel ders hakkı bulunmaktadır. Bu ücretiz telafi ders imkânı ile gelmediğiniz günlerde kaçırmış olduğunuz konuları birebir özel ders ile alabilirsiniz veya derste anlamadığınız konular var ise ücretsiz özel ders alabilirsiniz.

İngilizce Seviye Tespit Sınavı

Elementary

Türkçe karşılığı başlangıç seviyesi olarak bilinmektedir. Bu sebepten dolayı elementary seviyesi dil kursumuz da ilk seviyeyi oluşturmaktadır. İngilizce dil eğitimimize ilk adımı atarken, hem eğlenip hem öğrenmenin keyfini bu seviyede yaşayabilirsiniz.

Elementary seviyesinde verilen başlıca eğitimler, temel zaman kavramını öğrenme, günlük hayatınızda karşınıza çıkabilecek olan genel konular üzerine öğrenme, pratik yaparak öğrendiklerinizi pekiştirme ve unutma problemini ortadan kaldırma olarak tanımlanabilir.

Elementary seviyesinde İngilizce kursu almanız esnasında eğitim kurumumuz tarafından sizlere sunulan ücretsiz eğlenceli aktivitelerden de yararlanma imkânı bulmaktasınız. İngilizce kursu Mecidiyeköy şubemizde bu aktivitelerin en önemlisi speaking aktivitelerdir. Bu seviyede öğrencilerimize İngilizceyi tanırken, sevme ve bağlanma duygusunu da aşılamayı hedeflemekteyiz. İngilizce kursumuz sıradan dil kurslarının aksine eğlenerek öğrenme prensibini benimsemiş olması sebebi ile daha başlangıç seviyesinde kursiyerlerine sanki İngilizceyi anadili gibi konuşuyormuşcasına özgüven kazandırmaktadır.

Pre-Intermediate

Pre-Intermediate Türkçe anlamıyla orta seviye anlamını taşır. Pre-Intermediate seviyesinde, öğrenmeyi hızlandırma, eğitimden maksimum fayda sağlama ve birinci seviyede kazanılmış olan eğitimlerin sağlam temellere dayalı olarak yerleşmesini ve bilgilerin unutulmaması hedeflenmektedir. Mecidiyeköy İngilizce kursu olarak bu seviyeye gelmiş öğrenciler edindikleri gramer bilgisini daha da geliştirir ve pratikte uygulama yapabilirler.

Pre-Intermediate seviyesi ile öğrenciler, günlük konuşmalarında daha rahat hissedecek, bir desteğe ihtiyaç duymayacaktır. Daha önce öğrendiği kelimelere ek olarak yeni kelimeler öğrenecek ve pratik seviyesinde artış gösterecektir. İngilizce Kursu konusunda destek almak ve İngilizce dilinizi geliştirmek isterseniz; TAD Mecidiyeköy şubemize ziyarette bulunabilir veya iletişim numaralarımızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Intermediate

Genel İngilizce, intermediate seviyesi 108 ders saatinden oluşmaktadır.

Intermediate seviyesi günlük konuşma seviyesinin daha üstünde ve akademik konuşma dilini daha net anlamaya, İngilizce dilini çok daha iyi seviyelerde konuşmaya yönelik olarak hazırlanmış olan programlar bütünüdür. Bu seviyenin öğrencilerimize en büyük katkılarından biri cümle kurmanın ötesine geçerek sohbet etmeye başlanması ve makale, hikâye, roman gibi karmaşık kelime ve cümle gruplarının yer aldığı kitapları rahat okuma ve anlamayı sağlamasıdır.

Intermediate Mecidiyeköy İngilizce kursumuzun genel İngilizce kursu kapsamındaki seviyeleri arasında olması hususu ile öğrenme, öğrendiğini kavrama ve öğrendiklerini hayata geçirme prensibi ile öğrenime destek vermektedir.

Upper-Intermediate

Upper-Intermediate Türk Amerikan Derneği Mecidiyeköy Yabancı Dil Kursumuzca sunulan orta üstü öğrenme seviyesidir. Toplamda 108 ders saatinden oluşan Upper-Intermediate’de gramer öğrenimde son aşamalarına yakınlaşmış olduğunu gösterir. Kurumumuzun derslerine ve aktivitelerine sürekli katılım sağlayarak, daha anlaşılır ve düzgün bir lisanın yaşamınıza eklendiğini hissedeceksiniz.

Upper-Intermediate seviyesinde görevli olan öğretmenlerimiz eğitim sürecinde sıklıkla öğrencilerimizle vakit geçirmektedir. Çünkü karşılıklı iletişim sorunsuz bir şekilde ilerliyor, akıcı bir konuşma sergileniyor. Upper-Intermediate seviyesine ulaşmış ve bu seviyede eğitim alan öğrenci seviyenin tamamlanması ile profesyonel olarak bir İngilizce konuşma kabiliyetine erişmiş olacaktır.

Advanced

Advanced öğrenim seviyesi İngilizce dilinin son eğitim kısmını oluşturmaktadır. Bu seviyeyi tamamladıktan sonra tamamen bir yabancıdan farksız şekilde İngilizce konuşabilecek siniz.

Advanced İngilizce kursumuzda üst seviye olarak lanse edilen bir seviye olup, bu seviyedeki eğitim 108 saatlik dersten oluşmaktadır. Advanced seviyesinde görevli olan öğretici kadromuz akademik ve yabancı eğitmenlerden oluşmaktadır. Zaten çok iyi bir şekilde İngilizce konuşma, yazma ve anlama becerilerine sahipken bu seviyenin de tamamlanmasıyla becerilerinin tamamen artması, öğrenilen kelimelerin hafızada kalıcı olması, geniş bir kelime yapısına sahip olunması ve kalıcı bir dil olarak dağarcığınıza tamamen yerleşmesiyle sıkıntı yaşamadan İngilizce diline hakim bir şekilde konuşma hedeflenmektedir. İngilizce kursu advanced seviyesini bitiren kişiler isterler ise akademik sınavlara kolayca hazırlanabilirler.

Ders Materyalleri

Kurs ders saatleri içerisinde öğrencilerimizin daha başarılı kazanımlar elde etmesi açısından ders materyalleri her seviyeye özgün olarak hazırlanmıştır. Ders materyalleri güncel dil bilgisi kuralları, konuşma aktivitelerini ve geniş kelime kapasitelerini içermektedir.

67 yıldır yabancı dil eğitiminde tecrübesi ile yabancı dil eğitimine yön veren Türk Amerikan Derneği dil kursları 150 yıllık dünya devi olan National Geographic’in Word english ve world class kitaplarını kullanmayı tercih etmektedir. Elementary, pre-interemdiate ve intermediate seviyelerinde world english, upper-intermediate ve advanced seviyelerinde ise world class kitapları kullanılmaktadır. Genel İngilizce eğitiminde kullandığımız bu kitaplar en güncel konuları , eğlenceli ve anlaşılır bir dille anlatmaktadır. İngilizce kurs seviyelerimizin hepsi communicative approach methodu ile uyumlu olup, tüm dil becerilerinizi ve özellikle de konuşma becerilerinizi hızlı bir biçimde ilerletecektir.

Öğretmenler

Eğitim kalitemizin yüksek olmasındaki en önemli faktör öğretmenlerimizin tecrübe ve başarılarının yüksek olmasıdır. Bu sebeple Mecidiyeköy İngilizce kursunda görev yapacak Türk öğretmenlerimiz İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültür ve Edebiyatı veya mütercim tercümanlık bölümlerinden mezun olmuştur. Yabancı öğretmenlerimiz ise üniversite mezunu ve en az 5 yıl öğretmenlik tecrübesine sahip, Celta, Tefl, Tesol veya Delta gibi uluslararası geçerliliği olan formasyon sertifikalarından en az birine sahiptirler. Tüm öğretmenlerimizin bilgilerinin ölçülmesi için yazılı sınava tabi tutulmakta ve yazılı sınavda başarılı olanlar sözlü demo ders sınavına tabi tutulmaktadır. Aşamaları geçen öğretmenlerimiz TAD Mecidiyeköy İngilizce Kursu eğitim kadrosuna kabul edilmektedir.

Telafi Ders

Öğrencilerin ders saatlerini kaçırması veya anlamadığı durumlarda telafi dersleri uygulanmaktadır. Telafi ders öğrenciler için yararlı bir ders etkinliğidir. Hafta içi veya hafta sonu ders gruplarından birine kayıtlı olan öğrenciler telafi derslerinden faydalanabilmektedir. Alacakları ek ders ile kaçırdığı dersleri telafi edecek, anlamadıkları konuları anlama fırsatı bulacaklardır. Öğrencinin ve eğitim departmanının ortak olarak belirlediği gün ve saatte birebir ders yapılmaktadır.

Aktiviteler

Aktiviteler hayatımız boyunca eğlenceli ve öğretici olan bir takım uğraşlar dır. İngilizce dil eğitiminde de kursumuz tarafından sağlanan imkânlar dâhilinde öğrencilerimizin ömürleri boyunca kurslarımızın aktivitelerine katılma imkânları bulunmaktadır. Bu süreçde aktivitelerle ingilizceyi en alt seviyeden en üst seviyeye kadar ayrıntılı şekilde öğretip unutmadan kullandırmayı sağlamaktadır.

Kursumuz tarafından kursiyerlerimize sağladığımız aktivitelerin avantajlarını birkaç kelime ile açıklayarak kursumuzu neden tercih etmeniz gerektiği noktasında bir miktar daha bilgilendirme yapmayı amaçlamak tayız. Grammar Club, Speaking Club, Writing Club öğrenme etkinliklerimize bir ömür katılma imkânınız olması sebebi ile öğrendiğiniz bilgileri hiçbir zaman unutmamanız amacına hizmet verilmektedir. Grammar Club ile İngilizce dil bilgisi eğitimleri verilmekte ve bu eğitimle cümle kurma, zaman kavramları ve kipleri öğrenerek dil eğitimi için öğrenmeniz gereken ilk unsurları tanıma imkânı bulmak tasınız.

Speaking Club haftanın 6 günü yabancı ve Türk öğretmenlerimiz ile belirlenen etkinlik ve konu doğrultusunda pratik yapma şansı elde etmiş olursunuz. İngilizce kursunuz bitse dahi istediğiniz kadar aktivitelerimizden faydalanabilirsiniz.

Writing clup kazanılması zor olan yeteneklerden biri olan writing aktiviteler ile çok kolay olmaktadır. Aktiviteler gerçekleştirilirken hocalarımız sizlere yazma tekniklerini gösterecek ve bol bol yazı yazma şansını İngilizce kurslarımızda bulacaksınız.

Sınavlar

Türk Amerikan Derneği Mecidiyeköy İngilizce kursu, çoğu kurumun aksine her 3 üniteden sonra quiz yapmaktadır. Yapılan sınavların amacı; öğrencilerimizi sık sık gözlemlemek ve bilgilerini ölçmek, yapamadıkları bölümleri keşfederek dil eğitim gelişmelerini yakından takip etmektedir. Öğrenme zorluğu çeken öğrencilerimizin sınav sayesinde tespiti yapılmış olur ve ücretsiz özel derslerle öğrenmesini destekliyoruz. İngilizce kursumuzda anlaşılmayan noktaları bu şekilde erkenden tespit edip çözüm odaklı ve başarı için çalışıyoruz.


Communicative Approach Eğitim Sistemi

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Mecidiyeköy şubesi olarak Genel İngilizce eğitiminde Communicative Approach metodunu kullanıyor olmamızın ana sebebi öğrencilerin ilk günden başlayıp aniden ortaya çıkan yaratıcı rollere, araştırma ve projeler ile birlikte oyunlara odaklanarak gerçek dünyadaki durumlarla benzerlik gösteren durumlarla karşılaştıklarında iletişim kurmalarını sağlamaktır. Çift ve gruplar halinde öğrenme ilk planda tutulmaktadır.

Türk Amerikan Derneği Neden Farklıdır

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu A.B.D Ankara Büyükelçisi George Wadsworth, Robert Koleji Müdürü Floyd Black, Halide Edip Adıvar ve daha birçok bilindik kişi tarafından 1951 yılında kurulmuş ve resmi gazetede resmen onaylanarak ilan edilmiştir. Kurs bünyesinde hizmet vermekte olan öğretmenler öncelikle yazılı, ardından da sözlü sınavlara tabi tutulmaktadır. Bu uygulamaya gerçekleştiren tek dil kursu olarak derslerde günümüzde son teknoloji ders yaklaşımlarını kullanmaktayız. Dersler 50 dakika olarak verilmektedir.

Türk Amerikan Derneği Sertifikası Farkı

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu sertifikası birçok yönden farklıdır. Derneğimizin kurucularının önemli kişiler ve kurumlar olması, Türkiye’nin ilk dil kursu olması, resmi gazetede onaylanması gibi farklardan dolayı Türk Amerikan Derneği sertifikası yurtiçinde ve yurtdışında çok prestijli bir belgedir. Her seviyede yapılan 4 quizi başarılı bir şekilde geçtiğiniz zaman prestijli Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Mecidiyeköy sertifikasını almaya hak kazanırlar.

Genel İNGİLİZCE
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
YDS KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
TOEFL KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
Bilgi Aç
Genel İngilizce Eğitimi

Sınıfta Son 3 Kontenjan

Başvuru Yap
ÖĞRENCİLERİMİZDEN

BİZİ TERCİH EDENLER