ÖN BİLGİ FORMU Mayıs ayı indirimlerini kaçırmamak için hemen formu doldur.

Fransızca Kursu Eğitimi

Fransızca kursu eğitimimiz Avrupa dil portfolyo’su sistemine göre yapılmaktadır. Fransızca kursumuz 6 kurdan oluşmaktadır. Seviyenizi belirleyip ders programını ayarlayabilmek için en başta seviye belirleme sınavına alarak seviyenizi belirliyoruz. Seviyenizi belirledikten sonra uygun olan programda eğitiminize başlıyorsunuz. Her bir kurda 4 quiz yapmaktayız. Bunun en önemli sebebi ise anlaşılmayan konuları erkenden teşhis edip, eğitimi daha verimli hale getirmektir. Anlaşılmayan konular öğretmenler tarafından derste tekrar anlatılır yada özel ders kursu verilir.

Fransızca

Communicative Approach methodu Fransızca eğitimimizde tercih edilmektedir. Öğretmenlerimiz size tecrübeleri ile Fransızcayı eğlenceli bir şekilde öğreteceklerdir. Dersliklerimizde akıllı tahta kullanımı uygulayarak hem görsel olarak akılda kalıcılığını sağlayıp hemde birçok aktiviteyi gerçek gibi yaşamanızı sağlıyoruz. Kurumumuzun asıl amacı Fransızcayı öğretmekle kalmaz aynı zamanda etkili bir şekilde konuşturmak , dilin konuşulduğu kültürü benimsetmek ve yaşatmaktır.

A1 Seviyesi

Fransızca dilini öğrenmek isteyenler için A1 seviyesi kursumuzun en temel ayrıca ilk koşudur. Sınıflarımızda son teknolojiler kullanılarak ders verilmektedir. Bu derslerimiz 82 saat olmaktadır. Bu eğitim sürecini alan kişiler Fransızca kursu ile dili öğrenmeye başlayıp, günlük ihtiyaçlarını konuşabilecek duruma geleceklerdir. Bir başka kişiye kendilerini kolayca tanıtabilecek duruma gelerek sık kullanılan kelimelerle beraber basit cümleleri de anlamaya başlayacaklardır. Öğrencilerimiz karşısında ki kişiye sorular sorabilir ve sorulan sorulara yanıt verebileceklerdir. Kursiyerlerimiz A1 eğitim seviyesin de kurulan cümleleri anlayabilecektir. Fransızca kursumuzda konuşma odaklı eğitimimiz ile kısa sürede Fransızcayı konuşmaya başlayacaktır.

A2 Seviyesi

A1 seviyesini başarıyla bitiren öğrencilerimiz A2 seviyesine gelmektedir. Başlangıç yani temel öğrenim düzeyinin son aşamasıdır.A2 seviyesi 82 saatlik derslerden oluşmaktadır. Fransızca kurs sistemimizde amacımız A1 seviyesinde öğrenilenlerini pekiştirmek ve ilerletebilmektir. Fransızca da kullanılan deyimleri ve yapılan anlatımları kolayca anlayabilir ve konuşabilirsiniz. Herhangi bir yerde basit ve sürekli olarak kullanılabilen kelimelerle kurulan diyaloglar kurabilir ve kurulan bu konuşmaları rahat bir şekilde anlayabilirsiniz. A2 seviyesi eğitiminde aileniz hakkında bilgi verebilir ve somut ihtiyaçlarınızı kolaylıkla aktarabilirsiniz. Fransızca kursu olarak bu eğitim seviyesi sayesin de kendinizi daha net bir şekilde aktarabilirsiniz.

B1 Seviyesi

B1 Seviyesi Fransızca kursumuzun orta seviyesi olup bu seviyenin de başlangıcıdır. Fransızca kursumuzda eğitimlerimiz boyunca her seviye de sizler için yapılan teknikleri uygulayarak eğitim daha da faydalı olacak ve size büyük bir katkı sağlayacaktır.B1 seviyesi 82 ders saatinden oluşmaktadır. Bu seviyede olduğunuz zaman okulunuzda, işinizde veya farklı ortamlarda kendinizi rahat bir şekilde anlatabileceksiniz. Yanınızda konuşulan konuların özünü kolaylıkla anlayabilir ve aktarabilirsiniz. Eğer seyahate çıkarsanız Fransızca konuşulan yerlerde kendinizi rahat şekilde ifade edebilir ve diyalog kurabilirsiniz. Buralar da konuşulanları anladığınız için gelişme sizi son derece mutlu edecektir. Farklı insanlara Fransızcada anılarınızı, hayallerinizi ve kendi hedeflerinizi rahat bir biçimde anlatabilirsiniz.

B2 Seviyesi

Fransızca kurslarımızın orta seviyesindeki B1 başlangıç seviyesinden sonra B2 seviyesi gelmektedir. Fransızca kursumuzda eğitim seviyelerimizi artırarak kendinizde ki gelişimin farkına varacaksınız. Bu seviyede ki kursumuzda da Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu olarak Mecidiyeköy şubemizde bir ders eğitimi 82 saat olarak sizlere verilmektedir. Kişisel olarak hâkim olduğunuz konular üzerinde tartışmalar yapabilecek ve kolaylıkla takip edebileceksiniz. Kendi dili Fransızca olan birisi ile kolay bir şekilde konuşabileceksiniz. Yazılan somut ve soyut yazıları okuyabilecek duruma geleceksiniz. Detaylı konulara da rahat bir şekilde hakim olabileceksiniz. Bununla beraber arkadaşlarınız ile güncel konuları konuşabilecek ve bu tür durumlarda farklı bakış açılarınızı da aktarabilceksiniz. Belli durumlarda ki olumlu ya da olumsuz yönleri kolay bir biçim de anlatabileceksiniz.

C1 Seviyesi

Fransızca kursumuzda Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Mecidiyeköy şubemizde C1 seviyesi eğitimi 82 ders saatinden oluşmaktadır.İlerleyen bu saat diliminde Fransızca diline nasıl hakim olduğunuzu göreceksiniz. Bu seviyede ki kursumuz ileri düzey seviyede ki ilk kursumuzdur. Bu eğitimi alacak öğrencilerimiz Fransızca yazılan makaleleri kolaylıkla okuyabilir ve okudukları bu yazılar hakkında görüş sahibi olabilmektedir. Bu seviyedeki kursiyerlerimiz mevcutta sürekli kullanılan kelimeleri kullanmak yerine daha geniş ve özgün kelimeleri kullanarak iletişim kurabilir. Konuşulan karmaşık konuları da kolay bir biçimde anlayabilir ve anlaşılabilir bir biçimde karşınızda ki kişiye aktarabilirsiniz.

C2 Seviyesi

C2 Seviyesi artık sizlerin Fransızca kursundaki eğitimin belirli bir yolunu kat etmiş, en üst ve en ileri düzeyine gelmiş olduğunuzu göstermektedir. Bu seviyeye gelen öğrencilerimiz artık Fransızca diline hakim olmuş ve aynı zamanda kendilerine güvenen kişi olmaktadır . Bu seviyeye gelen öğrencilerimiz her gördüğünü kolay bir biçim de okuyabilir ve anlayabilir. Sizler de artık kolayca makaleler yazabilir, tartışabilir aynı zamanda karşınızdakine de aktarabilirsiniz. C2 seviyesinde toplam 82 ders saati eğitim alacaksınız. Bu seviyedeki Fransızca kursumuzda Fransız kültürünü ve Fransızca dilinin detaylarını da öğrenmiş olucaksınız.

Eğitim Materyelleri

Eğitim materyallerimizde kullanılacak olan kitap seçimi için bütün öğretmenlerimizin bir araya gelerek tüm kitapları inceleyip seçmesiyle olmaktadır. Fransızca kursu eğitimimizde Alter Ego kitaplarını kullanmaktayız. Alter Ego ile eğitim sürecinizi keyifli ve eğlenceli hale getirebilirsiniz.En son görsel ve işitsel aktiviteleri kullanan Alter Ego kitapları ile Fransızca’yı çok kolay öğreneceksiniz. Bu eğitim materyalleriyle Fransızcayı daha net ve daha bilgili bir şekilde sonuçlandırmış olucaksınız.

Fransızca Özel Ders

Fransızca özel ders isteyen kursiyerlerimiz Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Mecidiyeköy şubesine gelerek dernek kalitesinde Fransızca eğitimi ile tanışırlar. Fransızca özel ders seçeneği ile fransızca dilini çok rahat ve pratik şekilde öğrenebileceksiniz. Öğretmenlerimiz sınıflarımızda bulunan kişiye özel araç ve gereçler ile beraber son teknolojiyi kullanarak eğitimi verimli,akıcı ve eğlenceli hale getirmektedirler.

Fransızca özel derste öncelikli olarak tecrübeli Fransızca öğretmenlerimiz tarafından yazılı ve sözlü mülakat sınavlarına tabi tutulmaktasınız. Bu sınavlar sonucunda eğitim düzeyinize göre hazırlanan ders programlarıyla sizin istediğiniz gün ve saatlerle eğitime başanmaktadır.

Fransızca özel derse başlayan öğrencilerimizin ilerlemeleri her gün düzenli olarak rapor edilmektedir.Raporlamanın amacı eksik olduğunuz konu var ise üzerinden tekrar geçilip anlaşılır bir hale getirmektir.

Öğretmenler

Türk ve Fransız eğitimcilerimiz Fransız dilini ve Fransa kültürünü iyi bilen ve etkili kullanan eğitmenlerdir. Fransızca kursumuza kabul edilen Türk öğretmenlerimiz üniversitelerin Fransızca bölümlerinden mezunlardır. Yabancı eğitmenlerimiz ise sertifika sahibi anadili Fransızca olan eğitmenlerdir. Derneğimizde çalışmak isteyen öğretmenler ilk önce yazılı sınavdan geçip sözlü sınava hak kazanır daha sonra ise sözlü sınavı geçmek zorundadırlar.

Kurumumuzda yer alan Türk eğitmenlerin 3 yıl tecrübeli yabancı eğitmenlerin ise en az 5 yıl tecrübeli olmaları gerekmektedir.

ÖN BİLGİ FORMU

Communicative Approach Eğitim Sistemi

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Mecidiyeköy şubesi olarak Fransızca eğitiminde Communicative Approach metodunu kullanıyor olmamızın ana sebebi öğrencilerin ilk günden başlayıp aniden ortaya çıkan yaratıcı rollere, araştırma ve projeler ile birlikte oyunlara odaklanarak gerçek dünyadaki durumlarla benzerlik gösteren durumlarla karşılaştıklarında iletişim kurmalarını sağlamaktır. Çift ve gruplar halinde öğrenme ilk planda tutulmaktadır.

Türk Amerikan Derneği Neden Farklıdır

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu A.B.D Ankara Büyükelçisi George Wadsworth, Robert Koleji Müdürü Floyd Black, Halide Edip Adıvar ve daha birçok bilindik kişi tarafından 1951 yılında kurulmuş ve resmi gazetede resmen onaylanarak ilan edilmiştir. Kurs bünyesinde hizmet vermekte olan öğretmenler öncelikle yazılı, ardından da sözlü sınavlara tabi tutulmaktadır. Bu uygulamaya gerçekleştiren tek dil kursu olarak derslerde günümüzde son teknoloji ders yaklaşımlarını kullanmaktayız. Dersler 50 dakika olarak verilmektedir.

Türk Amerikan Derneği Sertifikası Farkı

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu sertifikası birçok yönden farklıdır. Derneğimizin kurucularının önemli kişiler ve kurumlar olması, Türkiye’nin ilk dil kursu olması, resmi gazetede onaylanması gibi farklardan dolayı Türk Amerikan Derneği sertifikası yurtiçinde ve yurtdışında çok prestijli bir belgedir. Her seviyede yapılan 4 quizi başarılı bir şekilde geçtiğiniz zaman prestijli Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Mecidiyeköy sertifikasını almaya hak kazanırlar.

Genel İNGİLİZCE
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
YDS KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
TOEFL KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
Bilgi Aç
Fransızca

Sınıfta Son 3 Kontenjan

Başvuru Yap
ÖĞRENCİLERİMİZDEN

BİZİ TERCİH EDENLER