Yurtdışı İçin Dil Öğrenme


Türkiye, ticaret dünyasında ve iş hayatında uluslar arası hareketliliğe sahip ülkeler arasında yer almaktadır. Her gün yabancı firmalarla anlaşmalar imzalanıyor ve yerel şirketlerde çalışan birçok kişi yurtdışına çıkmak durumunda kalıyor. Aynı durum eğitim yaşantısı için de geçerli. Türkiye, en çok öğrenci değişimi yapılan ülkeler arasında yer alıyor. Bu durum ise dil öğrenmenin önemini vurgulamaktadır.

Öncelikle dünyanın neresine giderseniz gidin İngilizce kullanmanız gerekecektir. Türkiye’deki turistik bölgelerde yol tabelalarının İngilizce olması, toplu taşıma araçlarında İngilizce anonsların yapılması bu durumun sebebini anlamak için yeterli olacaktır. İngilizce, Fransa’dan Vietnam’a kadar geniş bir alanda iletişim kurmanızı sağlayacak bir dünya dilidir.

Ancak yurtdışı ziyaretleriniz sadece turistik sebeplerden olmayabilir. Belirtildiği gibi, iş sebebiyle yurtdışına gitmeniz ve bir süre kalmanız gerekebilir. Bu bakımdan uluslar arası faaliyet  yürüten bir firmada çalışıyorsanız mutlaka Taksim İngilizce kursu tarafından verilen eğitimi almalısınız.  İş hayatında daha başarılı olmak ve şirketin yurtdışı seyahatlerine hazır olmak için mutlaka kurs almalısınız.

Diğer yandan, kariyer yapmak ya da eğitim almak için yurtdışına gitmek isteyebilirsiniz. Eğer bir yurtdışı kariyeri düşünüyorsanız, kendinizi başvuru yapacağınız firmalara kanıtlamanız gerekecektir. Bunun için de başta IELTS olmak üzere çeşitli sınavlara girerek geçer not almanız istenir. Bunun için de iyi bir kurs eğitimi almalı ve kendinizi yurtdışı sınavlarına mutlaka hazırlamalısınız.

Eğer eğitim ya da akademik kariyer için yurtdışına gitmeyi düşünüyorsanız, İngilizce konusundaki yeterliliğiniz kanıtlamanız gerekecektir. TOEFL, IELTS gibi sınavlar uluslar arası alanda geçerlidir. Bu sınavlarda aldığınız notlar eğitim kurumları tarafından geçerli sayılmaktadır. Yurtdışında akademik kariyer düşünüyorsanız yapmanız gereken Taksim İngilizce kursları tarafından verilen nitelikli bir eğitime başvurmaktır. Bunun için TAD kurslarını tercih edebilirsiniz.

Yurtdışında yaşamayı, iş ya da eğitim sebebiyle bulunmayı düşünüyorsanız, İngilizce bilmeniz gerekecektir. Aynı durum vatandaşlık ve oturma izni başvurularında da geçerlidir. Bunun için yapmanız gereken ise Türk Amerikan Derneği tarafından Taksim ilçesinde verilen nitelikli İngilizce kurslarına başvurmaktır. Bu kurslara başvurarak İngilizceyi anadil seviyesinde öğrenebilir ve başarı elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğreniminde Uzak Durulması Gereken Metotlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.