İngiltere’de Dil Eğitimi ve Okullar

ingiltere-yurtdisiNeden İngiltere’de dil eğitimi almalıyım?

Yurtdışı eğitimde İngiltere öğrencilerin genellikle ilk tercihleridir.İngiltere İngilizcenin ana vatanıdır. Her yıl binlerce öğrenci dünyanın her yerinden İngilizce kursu  için İngiltere’ye gitmektedir. İngiltere sanılanın aksine diğer ülkelerden çok daha pahalı değildir. Deneyimli danışmanlarımız size İngiltere’de yaşam hakkında en iyi bilgileri verecek ve bu sayede çok iyi bir dil eğitimini en iyi fiyatlarla alabileceksiniz.  İngiltere’nin Heathrow ve Gatwick gibi havaalanlarına günde birçok uçuşlar yapılmaktadır ve uçuş süresi de 4 saat olduğundan kısa ve uzun dil eğitimlerinde en çok tercih edilen ülkedir. Bu havalimanları dışında Luton, Stansted, Manchester, Edinburgh ve Birmingham şehirlerine de direkt uçuşlar bulunmaktadır.  İngiltere’nin çok gelişmiş ulaşım ağı ile de gitmek istediğiniz şehre kolayca ulaşabilirsiniz. Okular British Council onaylı, EnglishUk ve Quality English üyesi, Home Office Uk Border Agency onaylı Highly Trusted sponsor ünvanlıdır. Bu belgelendirmeler ile hem eğitimin, hem de verilen konaklama ve sosyal aktiviteler gibi hizmetlerin düzenli olarak denetlendiğinden, seçerken güven duyabileceğiniz kriterleri belirler.

Hangi şehirde eğitim almalıyım?

İngiltere’nin hemen her şehrinde British Council onaylı, EnglishUk ve Quality English üyesi, Home Office Uk Border Agency onaylı Highly Trusted sponsor ünvanlı okullar bulunmaktadır.

Büyük ve hareketi bir şehirde İngilizce eğitimi almak istiyorsanız Londra’yı seçebilirsiniz. Londra’nın tarihi ve doğal güzelliklerine rağmen büyük şehir olduğu için pahalı olmasından dolayı uzun dönem eğitimlerde daha az tercih edilmektedir.

Dünyaca ünlü üniversite şehirleri olan Oxford veya Cambridge’de de eğitim alabilirsiniz.

Yine canlı fakat daha küçük ve yaşam maliyetleri daha düşük olan Güneydeki Brighton veya Bournemouth şehirleri yaz aylarında kısa dönem veya uzun dönemli İngilizce eğitimlerinde tercih edilebilir.

İngilizce kursu için güneydeki Southamton, Portsmouth, Plymouth, Southbourne, Eastbourne, Devon ve Torquay i daha sakin, yaşamın çok daha kolay olduğu, okuldan eve yürüyerek veya kısa otobüs yolculuğu ile gidip gelebileceğiniz şehirlerdir.  Manchester, York, Liverpool  ve Newcastle gibi kuzeydeki şehirlerde de güzeydeki şehirler gibi yaşam maliyetleri bakımından daha ekonomik bir eğitim alabilirsiniz. Buralarda İngiliz kültürünü daha iyi tanıyabilirsiniz. Bu şehirlerdeki insanlar size daha fazla zaman ayırabilir ve sosyalleşerek İngilizce pratik yapabilirsiniz.

İngiltere’de Eğitim seçenekleri nelerdir?

İngiltere’deki İngilizce kurslarının sunduğu geniş seçeneklerle ihtiyacınıza uygun bir sil eğitimi mutlaka bulabilirsiniz.

Eğitim seçeneklerinden bazıları:

  • Genel İngilizce
  • Akademik İngilizce
  • IELTS hazırlık
  • Sektörlerin özel ihtiyaçlarına yönelik İngilizce
  • 8 veya 10 haftalık yaz ayların paket programları
  • 6, 9 veya 11 aylık indirimli paket programlar

İngiltere’de öğrenciler hafta içi haftada 15 veya 20 derslik genel İngilizce veya 25 – 30 derslik yoğun İngilizce eğitimi alabilir hafta sonları da okulun düzenlediği çeşitli aktivite ve gezilere katılarak iletişim yeteneklerini arttırabilirler.

İngiltere’de İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler istedikleri Pazartesi eğitime başlayabilir ve 1 haftadan 44 haftaya kadar istedikleri sürede eğitim alabilirler.  Dil okullarında başlangıçtan en ileri seviyeye kadar sınıflar bulunmakta, giden öğrenciler ilk gün seviye tespit sınavıyla seviyesine uygun sınıflara yerleştirilmektedirler. Sınıflar 10 – 15 kişilik uluslar arası öğrencilerin eğitim aldığı sınıflardır.

Konaklama seçenekleri nelerdir?

İngiltere’de yurtdışı  eğitimi  alırken bu deneyiminizin iyi geçmesinde önemli bir parça da konaklamadır.

Aile yanı konaklama, paylaşımlı öğrenci evi veya yurt konaklama seçenekleri vardır. İngiltere’de aile yanı konaklamanın bir avantajı ekonomik olmasıdır. Diğer avantajları da ailenin öğrencilere adaptasyon sürecinde yardımcı olması, İngilizce pratik yapmada yardımcı olmaları ve sabah kahvaltısı ve akşam yemeği sağlayarak öğrencileri hem alış veriş yapmaktan hem de yemek yapmaktan kurtarmalarıdır. Yemekler Türk ağız tadından farklı olacak ama hassasiyetlerinize özen gösterecektir.  Yurt konaklama ve paylaşımlı öğrenci evlerinde uluslar arası arkadaşlıklar edinebilir, yeme içme konusunda daha özgür olabilirsiniz. Türk Amerikan Derneği Dil Okulları olarak öğrencilerimizin isteklerine en uygun konaklama ayarlaması konusunda hizmet veriyoruz.

Okul seçerken nelere dikkat etmeliyim?

İngiltere’de İngilizce kurslarını özel kurslar, üniversitelerin dil eğitimi bölümleri ve bazı devlete ait kurslar tarafından verilmektedir.

Okul seçerken British Council onaylı, EnglishUk ve Quality English üyesi, Home Office Uk Border Agency onaylı Highly Trusted sponsor ünvanlı olmasına dikkat etmelisiniz. Bu özelliklere sahip okular arasında da farklar bulunabilir.

TAD’ın Yurtdışı Eğitim Öğrencilerine Hizmetleri : 

Yurtdışı eğitim partnerleri sayesinde TAD öğrencilere karar aşamasından, vize işlemlerine, gidiş ve  İngiltere’den dönene kadarki süreçte hep destek olmaktadır.

Şehir ve İngilizce kurs seçiminde TAD eğitim danışmanları çok titizlik göstermektedirler.Daha önceki öğrencilerden aldığı geri bildirimleri yeni öğrencilerine okul seçerken kullanmaktadır.  Ayrıca eğitim danışmanlarımız okulları belli aralıklarla ziyaret etmekte ve gelişmeler hakkında bilgi alıp inceleme yapmaktadır.  Bu sayede en doğru okulu önerebilmektedir.

Okul seçiminden sonra vize dosyası hazırlanır ve gidiş öncesi oryantasyon yapılır. Konaklama ve karşılama ayarlaması ve uçak bileti alımı deneyimli eğitim danışmanlarımız tarafından yapılır.

Siz de en iyi yurtdışı eğitim deneyimi yaşmak istiyorsanız binlerce öğrenci gibi TAD’ı seçin.

 

LONDRA

OXFORD

CAMBRIDGE

BRİGHTON

BOURNEMOUTH

MANCHESTER

BRİSTOL

EDİNBURGH

HASTİNGS

EASTBOURNE

CANTERBURY

NEWCASTLE

TORBAY

BATH

SALİSBURY

BELFEST

CARDİFF

COLCHESTER

PORTSMOUTH

RAMSGATE