Amerika’da Dil Eğitimi ve Okullar

amerika-yurtdisiNeden Amerika’da dil eğitimi almalıyım?

Amerika dünyadaki en gelişmiş ülkelerdendir. Amerika’da insana verilen değer üst düzeydedir. İnsanlar kanunlara uyar ve kanunlar da insanların haklarını korur niteliktedir.  Amerika dünyanın hemen her yerinden gelmiş insanlara ev sahipliği yapar ve insanlar farklı kültürlere saygılıdır. Amerikalılar yadımsever ve düzenlidir. Amerika’da her öğrenci ihtiyaçlarına uyan İngilizce kurs  eğitimi bulabilir. Amerika’da Amerikan aksanı ve İngiliz aksanı konuşulur. Bunun yanında birçok farklı ülkeden gelen insanla karşılaşabilir ve iş hayatınızda yardımcı olabilecek farklı aksanları tanıyabilirsiniz.

Hangi şehirde eğitim almalıyım?

New York gibi bir metropolde İngilizce kursuna gitmek  isteyebilirsiniz. Çok kültürlü yapısı, kolay toplu taşıma sistemi, dünyanın en önemli şehirlerinde olması tercih sebebiyken yaşamın diğer şehirlere göre daha pahalı olduğunu da göz önünde bulundurmalısınız.

New York’a yakın üniversite şehir olan Boston’da da eğitim alabilirsiniz. Çok sayıda iyi üniversite olması dolayısıyla öğrencilere sağlanan olanak ve avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Batı’daki California, Los Angeles, San Diego ve San Francisco da tercih edilebilir. Miami ve Fort Lauderdale şehirleri de muhteşem plajlara ve ılıman bir iklime sahiptir. Amerika’da şehir seçerken toplu taşıma olanaklarına dikkat etmek gerekir. Büyük şehirlerin dışında yerleşim yerleri dağınık bir yapıya sahip olduğundan toplu taşıma çok yaygın değilken herkes araba kullanmaktadır.

Amerika’da Eğitim seçenekleri nelerdir?

Amerika’daki dil okullarının sunduğu geniş seçeneklerle ihtiyacınıza uygun bir sil eğitimi mutlaka bulabilirsiniz.

Eğitim seçeneklerinden bazıları:

  • Genel İngilizce
  • Akademik İngilizce
  • TOEFL hazırlık
  • Sektörlerin özel ihtiyaçlarına yönelik İngilizce
  • 8 veya 10 haftalık yaz ayların paket programları
  • 6, 9 veya 11 aylık indirimli paket programlar

Amerika’da öğrenciler hafta içi haftada 15 veya 20 derslik genel İngilizce veya 25 – 30 derslik yoğun İngilizce eğitimi alabilir hafta sonları da okulun düzenlediği çeşitli aktivite ve gezilere katılarak iletişim yeteneklerini arttırabilirler.

Amerika’da 3 aya kadar haftada en fazla 18 saat eğitim almak istiyorsanız öğrenci vizesi yerine turist vizesi ile de gidebilirsiniz. Bu sayede “sevis” ücreti adı altında alınan 200 USD’yi ödemezsiniz.

Amerika’da İngilizce kursu almak isteyen öğrenciler istedikleri Pazartesi eğitime başlayabilir ve 1 haftadan 52 haftaya kadar istedikleri sürede eğitim alabilirler.  Dil okullarında başlangıçtan en ileri seviyeye kadar sınıflar bulunmakta, giden öğrenciler ilk gün seviye tespit sınavıyla seviyesine uygun sınıflara yerleştirilmektedirler. Sınıflar 10 – 15 kişilik uluslar arası öğrencilerin eğitim aldığı sınıflardır.

Konaklama seçenekleri nelerdir?

Amerika’da aile yanı konaklama, paylaşımlı öğrenci evi veya yurt konaklama seçenekleri vardır. Aile yanı konaklamanın bir avantajı ekonomik olmasıdır. Diğer avantajları da ailenin öğrencilere adaptasyon sürecinde yardımcı olması, İngilizce pratik yapmada yardımcı olmaları ve sabah kahvaltısı ve akşam yemeği sağlayarak öğrencileri hem alış veriş yapmaktan hem de yemek yapmaktan kurtarmalarıdır. Yemekler Türk ağız tadından farklı olacak ama hassasiyetlerinize özen gösterecektir.  Yurt konaklama ve paylaşımlı öğrenci evlerinde uluslar arası arkadaşlıklar edinebilir, yeme içme konusunda daha özgür olabilirsiniz. Türk Amerikan Derneği Dil Okulları olarak yurtdışı eğitimde  öğrencilerimizin isteklerine en uygun konaklama ayarlaması konusunda hizmet veriyoruz.

Okul seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Amerika’da İngilizce eğitimi daha çok özel kurlar tarafından verilmektedir.

Okul seçerken ACCET, AAIEP, ALTO gibi kurumlara üye olup olmadıklarına dikkat etmelisiniz. Bu sayede eğitim kalitesi hakkında belli denetimlerden geçtiklerini anlayabilirsiniz.

TAD’ın Yurtdışı Eğitim Öğrencilerine Hizmetleri : 

Yurtdışı eğitim partnerleri sayesinde TAD öğrencilere karar aşamasından, vize işlemlerine, gidiş ve  Amerika’dan dönene kadarki süreçte hep destek olmaktadır.

Şehir ve İngilizce kurs seçiminde TAD eğitim danışmanları çok titizlik göstermektedirler. Daha önceki öğrencilerden aldığı geri bildirimleri yeni öğrencilerine okul seçerken kullanmaktadır.  Ayrıca eğitim danışmanlarımız okulları belli aralıklarla ziyaret etmekte ve gelişmeler hakkında bilgi alıp inceleme yapmaktadır.  Bu sayede en doğru okulu önerebilmektedir.

Okul seçiminden sonra vize dosyası hazırlanır ve gidiş öncesi oryantasyon yapılır. Konaklama ve karşılama ayarlaması ve uçak bileti alımı deneyimli eğitim danışmanlarımız tarafından yapılır.

Siz de en iyi yurtdışı eğitim deneyimi yaşmak istiyorsanız binlerce öğrenci gibi TAD’ı seçin.

NEW YORK

CHICAGO

BOSTON

LOS ANGELES

FLORİDA

FORT LAUDERDALE

MELBOURNE

MIAMI

ORLANDO

 SOUTH BEACH

ST.PETERSBURG

TAMPA

ARKANSAS

FORTH SMITH

BERKELEY 

GLENDORA

IRVINE

LA VERNE

PASADENA

RIVERSIDE

SACRAMENTO

CALIFORNIA

SAN DIEGO

SAN FRANCISCO

SAN RAFAEL

SAN JOSE

SANTA BARBARA

SANTA CRUZ

SANTA MONICA

THOUSAND OAKS

WHITTER

COLORADO

DENVER

CONNECTICUT

NEW HAVEN

 DC WASHINGTON

 GEORGIA

ATLANTA

HAWAII

HONOLULU

IDAHO

POCATELLO

ILLIONIS

CHICAGO

INDIANA

 

INDIANAPOLIS

LOUISIANA

RUSTON

MASSACHUSETSS

BOSTON

CAMBRIDGE

MICHIGAN

GRAND RAPIDS

MINNESOTA

 

  1. PAUL-MINNEAPOLIS

MISSOURI

  1. LOUIS

NEVADA

LAS VEGAS

NEW HAMPSHIRE

PLYMOUTH

NEW JERSEY

LODI

TEANECK

NORTH CAROLINA

CHARLOTTE

NORTH DAKOTA

GRAND FORKS

OHIO

ATHENS

CINCINNATI

CLEVELAND

COLUMBUS

OKLAHAMA

OREGON

CORVALLIS

PORTLAND

PENNSYLVANIA

LOCK HAVEN

PHILADELPHIA

PITTSBURGH

RHODE ISLAND

BRISTOL

SOUTH CAROLINA

CLEMSON

TENNESSEE

COOKEVILLE

NASHVILLE

TEXAS

HOUSTON

HOUSTON-CLEAR LAKE

SAN ANTONIO

WASHINGTON

SEATTLE

WYOMING

LARAMIE