Yurt Dışına Gitmeden Etkili Bir Şekilde İngilizce Öğrenilir Mi?


İnsanların çoğu İngilizceyi doğru ve etkin bir şekilde öğrenmek için Amerika ya da İngiltere’ye gitmesi gerektiğini düşünür. Elbette yurt dışına çıkmak dil öğrenmek için oldukça etkili bir yoldur fakat istedikten sonra herkes Türkiye’de de İngilizceyi eksiksiz ve de kusursuz bir şekilde öğrenebilir. Mecidiyeköy İngilizce Kursları gibi etkin kurumlar insanların İngilizceyi öğrenebilmesinde ki en önemli etkenin hoca olduğunu söylüyor. Ülkemizde üniversite bitirmiş ve İngilizce biliyor olan herkes istediği an herhangi bir dil kursunda işe başlayabiliyor. Bir insana eğitim vermek için kişinin hem eğitim tekniklerini bilmesi hem de bunlara başarıyla uygulayabilmesi gerekmektedir.  İngilizce bilen herkes İngilizce öğretebilir gibi bir durum yoktur.

Şişli İngilizce Kursları İngilizce öğrenmek isteyen kişilerin bu işi kusursuz bir şekilde başarmaları için sadece iyi bir öğretmenin yeterli olmayacağını söylüyor. İyi bir İngilizce öğretmeni sadece İngilizce öğrenme sürecini kolaylaştırır. İngilizce öğrenme işi asıl olarak öğrencide biter. İngilizce öğrenmek isteyen bir öğrencinin derste işlediği konuyu mutlaka aynı gün içerisinde çalışması gerekmektedir. İngilizce öğrenmek isteyen bir insan sürekli olarak yeni kelime öğrenmeye açık olmalıdır. Öğrenci yanında küçük bir not defteri taşımalı ve de öğrendiği her yeni kelimeyi buraya not etmelidir. Kelime öğrenmeyi daha keyifli ve kolay bir halde getirmek için yeni öğrenilen kelimelerim anlamıyla beraber bir post it kâğıdına yazılıp duvara asılabilir. Böylece kişi kelime ezberlemek için çok fazla zaman harcamaz.

İngilizce öğrenmek için Yurt dışına çıkmaya gerek yoktur. İyi bir İngilizce kursu, iyi bir İngilizce hocası ile İngilizce öğrenmek isteyen herkes rahatlıkla İngilizce öğrenebilir. Bir dil kursu seçerken tabi ki de en önemli etmen kurumun ve çalışan öğretmenlerinin başarısıdır fakat kurs seçerken insanların mümkün olduğunca kendine yakın olan kursu seçmelerinde fayda vardır. Bu sayede hem yolda vakit harcamazsınız hem de yorulmadığınız için derste dikkatiniz dağılmaz. Aynı sebeplerden çalışan kişilerinde kursa giderken tatil olan günlerini seçmeleri gerekmektedir. Yoğun ve yorucu bir iş gününün ardından alınan derslerin İngilizce öğrenimine katkısı olmaz.

 

Bir önceki yazımız olan İngilizce Sunum Yapacak Olanlara Tavsiyeler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.