Yabancı dilin hayatımızdaki gerekliliği


Gelişmekte olan evrenin ortak dili olarak kabul edilen, dünyanın tamamının konuşmaya başlamış olduğu yabancı diller arasında en çok bilinen dil olan İngilizcenin öğrenilmesi günümüzde oldukça kolaydır.  Küçük büyük herkes Şişli İngilizce kursları sayesinde kolay bir şekilde İngilizce eğitimlerini tamamlayabilmektedir. Dil eğitimi konusunda yeterli alt yapıya sahip olan şişli dil kurumları ders aralarında olduğu kadar ders sıralarında da öğrencilere keyifli anlar yaşatarak İngilizceyi sevdirmeyi hedeflemektedir.  Uzman öğretmenler der esnasında gösterilen konuları anlamayan öğrenciler ile birebir ders anlatımları yaparak onların kısa bir zamanda konuları kavraması sağlanmış olmaktadır.

Öğrenilmesi gün geçtikçe yaygınlaşmaya başlayan İngilizcenin ülkemizde öğrenilmesi için Şişli İngilizce kursları gibi kurumlar açılmıştır. Bir dili öğrenmek kişiye büyük ayrıcalıklar sunmaktadır. Ülke sınırları dışına çıkabilmek adına yabancı dil bilginizin olması gerekmektedir. Bireyin kurslara giderek dil eğitimini tamamladığı İngilizce yurt dışına çıkmış olduğu ilk andan itibaren ona gereklidir. Başka bir ülkede bir otelde kalmak istediği, ya da dönüş için bilet almak için veya yemek yemek gibi çeşitli dertlerini sıkıntılarını ve ihtiyaçlarını karşısındakine anlatabilmek amacı ile dil bilgisi kesinlik ile gereklidir. Dil eğitimi almış olan birey bir başka kişiye ihtiyaç duymadan ihtiyaçlarına kolay bir şekilde çözüm bulabilir.

 Şişli İngilizce kursları dil bilgisi ve eğitimi konusunda yıllara dayanan tecrübesi ve büyük başarıları ile öğrencilerin olduğu kadar velilerinde yoğun ilgi gösterdikleri kurumlardandır. Bu denli kaliteli ve yüksek seviyede eğitim vermekte olan bir kuruştan dil eğitiminizi tamamlamanız size büyük artılar katacaktır.  Sosyal yaşamınızın yanı sıra mesleki yaşantınızda da İngilizce bilmenizin size katacağı birçok fayda vardır. İlk olarak karşılaşmış olduğunuz İngilizce metinleri bir başkasına ihtiyaç duymadan kolay bir şekilde anlayabilir ve karşılık olarak kendi cümleleriniz ile düzgün bir biçimde cevap yazabilirsiniz. Sunum yapmanız gerektiği zamanlarda hata yapar mıyım diye korkmadan öğrenmiş olduğunuz dil sayesinde kendinizden emin bir şekilde konunuz ile ilgili konumu yapar, gerekli grafik ve çizelgeleri anlatabilir ve sunum esnasında size yöneltilen sorulara akıcı ve anlaşılır bir şekilde cevap verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yabancı dil öğrenmenin bireye sağladıkları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.