Yabancı Dili Hiç Bilmiyorum İngilizce Öğrenebilir miyim?


İngilizce öğrenilmesinde, yabancı dil temel bilgisinin, yani, alt bilginin bulunması gibi bir kavram, söz konusu değildir. İngilizce konusunda, bir kelime dahi bilmeyen ve yabancı dil hakkında hiçbir bilgisi olmayan herkes, aslında, hızlı ve kolay bir şekilde İngilizce öğrenebilir. Önemli olan, İngilizce kursu müracaatlarında, ne için eğitim alındığının bilinmesidir. Bu anlatım, biraz karmaşık gibi görülse de, İngilizce kursları açısından, önemli olan, kendilerine müracaat eden bireylerin, ne için İngilizce öğrenmek istedikleridir. Kurslara müracaat eden şahısların, İngilizce bilip bilmemeleri, eğitim kurumları için, önemli değildir. Bu anlayış, Mecidiyeköy ya da Şişli bölgesinde bulunan, bütün İngilizce kursları için geçerlidir. Hiç İngilizce bilmeyen ve belli bir eğitimi almış olan, bir bireyin, aynı eğitim programına dahil edilmesi ve aynı eğitim sürecinden geçirilmesi gibi bir durum, İngilizce kursu veren kurumlarda, uygulanmayan bir durumdur. Bu yanlış anlayış ve sistem, ne yazık ki, devlet kurumlarında, yani, devlet okullarında uygulanan, mantık dışı bir eğitim sistemidir. Bahsedildiği üzere, sizin yabancı dili hiç bilmemeniz, İngilizce öğrenemeyeceğiniz anlamına gelmemektedir.

İngilizceyi Hızlı Öğrenebilir miyim?

İngilizceyi, hızlı bir şekilde öğrenmek mümkündür. Günümüzde, Şişli, Mecidiyeköy ya da benzeri bölgelere, eğitim veren özel İngilizce kursları bulunmakta olup, bu kurslar aracılığı ile hızlı İngilizce eğitimi verilmektedir. Bazı kurumlar, saat kavramlarını ön plana çıkarmakta ve belirtikleri saat dahilinde, İngilizceye hakim olunmasını sağlamaktadır. Burada önemli olan detay, İngilizce kursu veren kurumlar tarafından uygulanan, programlardır. Programların belirlenmesinde, iki unsur göz önüne alınmaktadır. Ele alınan ilk unsur, ,İngilizce seviyesi, ikinci unsur ise, İngilizceye ne için ihtiyaç duyulduğudur. Mecidiyeköy ya da Şişli gibi bölgelerde yer alan kurumlardan, iş hayatındaki ya da gireceği sınavdaki, İngilizce için eğitim almak isteyen bireylere, kaba tabiri ile İngiliz dili ve edebiyatı öğretilmemektedir. Böyle bir uygulamaya girilmesine ya da eğitim sisteminin oluşturulmasına da, gerek yoktur. Bu çağ dışı ya da klasik anlayış, özel kurumlar için geçerli olmayan bir anlayış olarak görülmekte ve eğitim sistemleri, bu anlayışın dışında, modern yöntemlere dayanmaktadır.Mecidiyeköy İngilizce kursu denilince TAD Mecidiyeköy sizin için iyi bie tercih olabilir.

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğreniminde Uzak Durulması Gereken Metotlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.