Yabancı Dil Öğrenmek İçin Kişinin Kendisine Güven Duyması Gereklidir


Yaşamın her noktasında karşımıza çıkmakta olan yabancı dil hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Ülkemizde yabancı dil öğrenme isteğinin artış göstermesi sebebi ile Beşiktaş İngilizce kursu gibi kaliteli eğitim veren kurumlar açılmıştır. Ülke genelinde yabancı dil eğitimi vermekte olan kurslarda yerli ve yabancı eğitmenler öğrencilerin ders esnasında dili tam olarak kavrayabilmeleri adına ellerinden geleni yapmaktadır. Kurs binası içinde yer alan sınıflarda 12 öğrenci aynı anda eğitim alabilme imkanına sahip durumdadır. Yıllara dayanan başarı ile öğrencilerine hizmet vermekte olan dil eğitim kurumu öğrencilerinin iyi seviyede bir eğitim alabilmeleri adına çeşitli çalışmalar yapmaktadır.

Beşiktaş İngilizce kursu vermiş olduğu dil eğitiminde öncelikli olarak ezberci olmayan bir eğitim anlayışını hedeflemekte ve öğrencilere bunu uygulamaktadır. Alanında her biri başarılara imza atmış olan eğitmenler belirlenen ders programları eşliğinde öğrencilere İngilizce hakkında her konuyu detaylı bir şekilde anlatmakta ve onların akıcı biçimde İngilizce konuşma aşamasına gelene kadar onlar ile özenli olarak ilgilenmektedirler. Dili öğretme aşamasında öğretmenler ilk olarak gramer bilgilerine yoğunlaşmalı ve dil bilgisi konusuna tam olarak hakim olana kadar konular tekrarlanmalı ve pekiştirmeye çalışılmalıdır. Kişi kurs haricinde evde dili pekiştirmek amacı ile İngilizce müzik dinleyebilir ya da İngilizce film izleyebilir bu sayede öğrenmiş olduğu yabancı dil bilgisinin unutulmamasını sağlamış olur.

Dili öğrenme esnasında kişinin kendisine güven duyması ve anlamadığı yerleri sormaktan çekinmemesi oldukça önemlidir. Kendisine güven duymayan bir kişinin dili öğrenmesi oldukça zordur.  Hata yapmaktan korkan bir birey dil öğrenme esnasında kendisine yöneltilen sorulara cevap vermekten kaçınır, anlamadığı yerleri sormaya çekinir bu durumda sağlıklı bir dil eğitimi almasında engel olur. Hangi konunun neresini anlamadıysanız konular ilerlemeden sormanızda fayda vardır. Bilmediğiniz ya da anlamadığınız konunun üzerine başka konuları eklemeniz oldukça zor olacaktır. Bu yüzden ders esnasında eğitmeni dikkatli bir şekilde dinlemek ve anlaşılmayan yerlerde sormak gereklidir. Beşiktaş İngilizce kursları alanında uzman eğitmenleri sayesinde öğrencilerin ders esnasında anlamadıkları yerleri daha kolay anlayabilmeleri adına ders sonrasında onlar ile ekstra etüt dersleri yapmakta ve konuyu daha iyi pekiştirmelerini sağlamaktadırlar.

Bir önceki yazımız olan Yabancı dili kurslardan öğrenmek önemlidir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.