Yabancı Dil Kursları Tarafından Verilen Sertifikalar


İngilizce eğitimi konusunda, ihtiyaç duyanlara, eğitim veren ve Taksim dahil olmak üzere, İstanbul’un çeşitli semtlerinde hizmet veren ve genelde Taksim İngilizce kursları gibi başlıklarda toplanan eğitim kurumları, eğitim hizmetlerinin sonunda, kursa katılanlara sertifika vermektedir. Verilen sertifikalar, eğitimin başarı ile tamamlandığını, yabancı dil yani İngilizce konusunda, istenilen seviyeye ulaşıldığını ispatlayan, birer belgeler olarak değerlendirilmektedir. Eğitim sisteminde kaliteyi ön plana çıkaran, Taksim İngilizce kursu temsilcileri, bu kaliteli eğitim sistemini yaratabilmek maksadı ile farklı özellikleri barındırmakta ve programlarına dahil etmektedir. Eğitim programlarında, Taksim İngilizce kursları tarafından ön plana çıkarılan ilk özellik, eğitim kurumu olarak edindikleri tecrübedir. Taksim gibi bölgelerde yabancı dil öğrenmek isteyenlere hizmet veren Taksim İngilizce kursu kurumları, genelde ortak çalışmalara imza atmaktadır. Ortak çalışmalar kapsamında, tüm dünyada geçerli olan bir sertifika, kursa katılanlara verilmektedir.

İngilizce Eğitiminde Verilen Sertifika Nedir?

İngilizce eğitimlerinin verilmesi maksadı ile kurulan ve Levent İngilizce kursu olarak isimlendirilen kurumlar, eğitim sonlarında, National Geographic sertifikası vermektedir. Verilen bu sertifika, işletmenin yani Levent İngilizce kursları birimlerinin, kalitesini, eğitim seviyesinin yüksekliğini ve eğitim sonunda bireylerin, İngilizce diline tam olarak hakim olduğunu ifade etmektedir. Bu tip kurumlar, referansları ile ön plana çıkmakta olup, eğitim sistemine dahil olan ve başarı ile tamamlayan bireyler, bugün, yabancı dil seviyeleri sayesinde, nitelikli yerlere gelmiş ve iş hayatında başarılı konumlara yükselmiştir. Hizmet almak isteyenler ve Taksim ya da civarı bölgelerde bulunanlar, Taksim İngilizce kursları ya da Levent İngilizce kursları şeklinde araştırma yaparak, nitelikli eğitim kurumlarına, kolay bir şekilde erişebilirler. Bu birimler tarafından uygulanan programlarda, sertifikaya bağlı olarak, National Geographic Learning ile ortak çalışmalar yürütülmektedir. Kurumlar, 50 yılın üzerinde tecrübeye sahip olup, modern teknolojiyi eğitim sistemlerine adapte etmişlerdir. Eğitimlerde görevlendirilen eğitmenler ise, yabancı dil, özellik ile İngilizce konusunda, üstün deneyime sahip personellerden meydana gelmektedir. Kursu bitiren yani başarı ile tamamlayan tüm öğrenciler, bahse konu sertifikayı almakta ve emsallerine göre, sosyal yaşantısında ya da iş hayatında bir adım öne geçmektedir.

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğreniminde Uzak Durulması Gereken Metotlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.