Öğretmen Kadrosu

ogretmen-kadrosu65 yıllık deneyimi sayesinde alanında başarılı Türk ve yabancı öğretmen kadrosu ile çalışan Türk Amerikan Derneği modern ortamlarda dil eğitimi vermektedir. Türkçenin en anlaşılır yapı taşlarını bilen eğitmenler sayesinde dil eğitiminde kısa sürede büyük yol kat edilir. Öğretmenler farklı kültürleri tanır ve kursa katılan öğrenciler için gerekli olan ihtiyaçları bilir.

Yabancı öğrenciler ile anlaşabilmek için Türkçe öğretmenler iyi derecede İngilizce bilir. Türk Amerikan Derneği için bu önemli bir ayrıntıdır. Dersi anlatabilmek için İngilizce konuşulur ve Türkçenin kavranması daha kolay hale getirilir. Öğretmen kadrosu Türkçe Öğretmenliği ve ya Türk Dili ve Edebiyatı mezunlarından oluşur.

Türkçe eğitimi verebilmek için her türlü deneyime sahip olan öğretmenler en az 3 yıl yabancılara eğitim vermiş kişiler arasından seçilir. Öğrencilere topluca dersler vermek dışında birebir ilgilenmenin de yararlarını bilen eğitimciler her kişinin algılama yönünü keşfederek dil eğitimini genelden özele indirgeyebilen kapasiteye sahiptir.