Tüm dünyanın konuştuğu dil İngilizce


Yaşamış olduğumuz evrende bizler ile birlikte yaşamakta olan tüm insanları ortak bir payda da toplayarak karşılıklı olarak anlaşabilmelerine imkan sağlayan tek gerçek olduğu bilinmektedir. Bu gerçekte herkesin bildiği üzere yabancı dil olan İngilizcedir. Dünyanın bir ucundan diğer ucuna gitmeye karar verdiğinizde göreceksiniz ki adım attığınız her alanda İngilizce konuşarak herkes ile kolay bir şekilde iletişim kurabileceksiniz. Yaşadığınız ülkeden tatil ya da iş gezisi adı altında başka bir ülkeye seyahat etmeniz gerektiği durumlarda yabancı dil bilginizin ne kadar gerekli olduğunun farkına varabilirsiniz. Bu gibi durumlar ile karşılaştığınız zamanlarda zor durumda kalmamak adına Taksim İngilizce kurslarında verilen dil eğitim derslerine katılarak yabancı dil bilginizi tamamlayabilir ve her ortamda her konuya karşılık verebilirsiniz.

Yabancı dil konusunda önder durumda olan Taksim İngilizce kursları  vermiş oldukları dil eğitimi sayesinde sizleri hayatın hızlı temposuna hazırlamaktadırlar.  Genç yaşlı hemen hemen her kesin kursa kayıt yaptırarak dil öğrenmesi mümkün durumdadır.  Kayıt olan kişilerin ilk olarak ne derecede dil bilgisi bildiğini anlamak amacı ile seviye belirleme sınavları yapılmakta ve bu sınavlarda elde edilen sonuçlara göre öğrenciler sınıflarına yerleştirilmektedirler.  Dil eğitim kurumlarında her sınıf 12 kişiden oluşmaktadır ve bu sınıflarda Türk ya da İngiliz öğretmenler tarafından ders verilmektedir. Dersliklerde gramer bilgisi dersleri, akıcı konuşma ve yazma yeteneklerine sahip olabilmeniz adına çeşitli dersler verilmektedir.

Taksim İngilizce kurslarında ana dili İngilizce olan öğretmenlerden öğreneceğiniz dil bilgisinin yanında sizin aslında günlük konuşma şivesine de az çok hakim olmanızı sağlamaktadırlar.  Kurs binasında yer alan sosyal faaliyet alanları, aktivite odaları ve ekstra konuşma sınıfları ders aralarında öğrencilerin kurstan sıkılmalarına engellemek ve keyifli vakit geçirmelerini sağlamak amacı ile dizayn edilmiştir.  Kursta sizlere eğitim vermekte olan öğretmenler özen ile seçilmekte ve tecrübeli olmalarına önem verilmektedir. 12 kişilik dersliklerde konu anlatımı şeklinde görülen eğitim esnasında anlaşılmaya konuları eğitmenler tekrar anlatabilmekte ya da kişi ile birebir ekstra etüt dersleri yapabilmektedirler. Amaç her öğrencinin başarılı bir şekilde yabancı dili öğrenerek kurstan akıcı bir İngilizce bilgisi ile ayrılmalarını sağlamaktır.

Bir önceki yazımız olan Kariyeriniz İçin İş İngilizcesi Eğitimi Almanız Gereklidir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.