TOEFL Kursu

toefl kursu alan gençlerin fotoğrafıTürk Amerikan Derneği,  Amerika’daki birçok eğitim kurumunun da tercih ettiği 72 saatten oluşan Toefl kursu ile toefl eğitimini sunmaktadır. Toefl kursu ‘nda, toefl eğitimlerinde sınav odaklı çalışmalar üzerine yoğunlaşan Türk Amerikan Derneği alanında uzman yabancı ve Türk öğretmenlerle sınav eğitimi verir.

Türk ve Amerikalı öğretmenler tarafından sağlanan toefl kursu için belirli kriterler aranmaktadır. Öğretmenlerde aranan kriterler arasında gerçek toefl sınavına katılma şartı vardır. Sınavlara katılarak, bu konuda öğrencileri anlayabilen ve başarıya ne şekilde ulaşacaklarını daha net olarak görülebilen eğitmenler, buna ek olarak en az 3 yıl toefl kurslarında eğitmenlik tecrübesi olanlar arasından seçilir.

Toefl Kursları Hakkında

Toefl kursu eğitiminde sınavda sorumlu olunacak 4 ana bölüm müfredat da bulunur. Dört bölümün bütün müfredatı öğrencilere ayrıntılı olarak öğretilir ve her bir konudan sonra konu tarama testleri yapılır. Toefl kursumuzda verilen eğitim boyunca gerçeğe yakın toefl deneme sınavları da yapılarak gerçek sınavdan ne kadar puan alınabileceğine karar verilir ve çalışmalar o şekilde yoğunlaşır.

Öğretmenler, öğrenciler ile tek tek ilgilenerek eksik kaldığı konularda destek sağlar. Gerekirse birebir dersler verilir ve farklı kaynaklardan testler öğrencilere sunulur. Ayrıca eksik kalınan konular dışında çözmekte zorlanılan herhangi bir soru olursa da eğitimcilere rahatlıkla sorulup detayları öğrenilir.

TAD Mecidiyeköy Toefl Kursu ile Sınava Hazırlanmak

İstanbul’da bulunan Türk Amerikan Derneği Toefl Kursuna katılanlara toefl sınav stratejilerini öğretir. Zamanı doğru kullanmayı, hangi sorunun nasıl daha kolay şekilde anlaşılabileceği, sorularda özelden genele nasıl varılabileceği gibi ayrıntılar detaylı olarak öğretilir ve sınav teknikleri en anlaşılır dille aktarılır.

Sadece gramere yönelik sunulmayan derslerde sınav için gerekli olan sözcük ve sözcük öbeklerine de odaklanılır. Ayrıca sınavın verdiği stresi yenmek ve başarıya inanılmasını sağlamak için Türk Amerikan Derneği rehberlik hizmeti etkin şekilde çalışmaktadır.  Hem psikolojik hem de eğitim bakımından sınava son derece iyi hazırlanan öğrencilerle gurur duyulmaktadır. Toefl kursu ‘nu TAD Mecidiyeköyden almanız sizin kârınıza olacaktır.