TOEFL Kursu

TOEFLTürk Amerikan Derneği,  Amerika’daki birçok eğitim kurumunun da tercih ettiği 72 saatten oluşan TOEFL kursu ile TOEFL eğitimini sunmaktadır. TAD TOEFL kursu‘nda, TOEFL eğitimlerinde sınav odaklı çalışmalar üzerine yoğunlaşan alanında uzman yabancı ve Türk öğretmenlerle sınav eğitimi verir.

TOEFL eğitimi hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayarak bizi arayabilir veya buraya tıklayarak iletişim bilgilerinizi bize bırakabilirsiniz.

Türk Amerikan Derneği ile TOEFL Sınav Stratejilerini Öğrenin

İstanbul’da bulunan Türk Amerikan Derneği, TOEFL Kursuna katılanlara TOEFL sınav stratejilerini öğretir. Zamanı doğru kullanmayı, hangi sorunun nasıl daha kolay şekilde anlaşılabileceği, sorularda özelden genele nasıl varılabileceği gibi ayrıntılar detaylı olarak öğretilir ve sınav teknikleri en anlaşılır dille aktarılır.

Sadece gramere yönelik sunulmayan derslerde sınav için gerekli olan sözcük ve sözcük öbeklerine de odaklanılır. Ayrıca sınavın verdiği stresi yenmek ve başarıya inanılmasını sağlamak için Türk Amerikan Derneği rehberlik hizmeti etkin şekilde çalışmaktadır.  Hem psikolojik hem de eğitim bakımından sınava son derece iyi hazırlanan öğrencilerle gurur duyulmaktadır. TOEFL kursu ‘nu TAD Mecidiyeköyden almanız sizin kârınıza olacaktır.

En Az 3 Yıl Tecrübeli TOEFL Kursu Eğitmenleri

Türk ve Amerikalı öğretmenler tarafından sağlanan TOEFL kursu için belirli kriterler aranmaktadır. Öğretmenlerde aranan kriterler arasında gerçek TOEFL sınavına katılma şartı vardır. Sınavlara katılarak, bu konuda öğrencileri anlayabilen ve başarıya ne şekilde ulaşacaklarını daha net olarak görülebilen eğitmenler, buna ek olarak en az 3 yıl TOEFL kurslarında eğitmenlik tecrübesi olanlar arasından.

Öğrenci Görüşleri

Ayşe Kök: Türk Amerikan Derneği TOEFL eğitimi sürecinde her konuda bana destek olarak almak istediğim puanı almama yardımcı oldu. Teşekkürler, sevgiler.

Almila Seçkin: Merhaba arkadaşlar, yurtdışında eğitim almak istediğimden dolayı yabancı dil eğitimi almaya karar verdim, eğitimimi Türk Amerikan Derneği ile tamamladım ve şimdi tekrar TOEFL eğitimi için akademik açıdan her türlü donanıma sahip olan kurumu seçiyorum.

Ece Balkan: Aralıksız şekilde çalışarak, hiç aksatmadan kursa giderek ve bu çalışmayı doğru kadro ile sürdürerek beni kısa sürede önemli bir noktaya ulaştıran Türk Amerikan Derneği’ne teşekkür ederim.

Büşra Yıldırım: Birçok kurs araştırdıktan sonra karşıma Türk Amerikan Derneği çıktı. Aslında ben bile bunu başarabileceğimden emin değildim. Ancak öğretmenlerim ve rehberlik hizmeti aldığım eğitimciler bana her konuda destek oldu. Deneme sınavlarından aldığım puanlar arttıkça her seferinde beni tebrik ederek sınavda çok başarılı olmam için kendime güvenimi sağladılar. Herkese çok teşekkür ederim.

Murat Yenerler: Teknolojik açıdan her türlü donanım ile işlevsel çalışmalar neticesinde hem sınav stresini azaltan hem de sınava çalışmayı verimli hale getiren bir sistem sunduğundan dolayı Türk Amerikan Derneği’ni seçtiğim için çok şanslıydım.

TOEFL sınavını başarıyla tamamlamış öğrencilerimiz arasında yer almak için buraya tıklayarak bizimle iletişim bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

Eğitim Saatleri

Toefl kursu eğitimlerimiz hafta içi akşam ve hafta sonu öğlen grupları olarak ikiye ayrılır.Hafta içi akşam gruplarında kursiyerlerimiz Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe günleri derslere katılmaktadırlar.Hafta içi akşam gruplarında Toefl eğitimi 9 hafta sürmektedir.Hafta sonu öğlen gruplarında  Toefl eğitimi Cumartesi-Pazar günleri olarak programlanmıştır.Hafta sonu öğlen gruplarında Toefl eğitimi 9 hafta’da tamamlanmaktadır. Kursun toplam eğitim süresi 72 saattir.

HAFTAİÇİ DERS PROGRAMI
GÜNLER Ders Saatleri Günlük Saat Haftalık Saat Toplam Saat Kur Süresi
AKŞAM: Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe

19.30-21.20

2 saat 8 saat 72 SAAT 9 HAFTA

 

HAFTASONU DERS PROGRAMI
GÜNLER Ders Saatleri Günlük Saat Haftalık Saat Toplam Saat Kur Süresi
ÖĞLE: Cumartesi-Pazar 14.30-18.00 4 saat 8 saat 72 SAAT 9 HAFTA

Sınıf kontenjanları hakkında bilgi almak için buraya tıklayarak hemen bizi arayabilirsiniz veya buraya tıklayarak iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

TOEFL Sınavı Nedir?

TOEFL – Test of English as a Foreign Language –  sınavı ana dili İngilizce olmayanların Amerikan İngilizcesi bilgisini ölçmek amacıyla Amerika’da New Jersey eyaletinde bulunan EducatinalTesting Service (ETS ) tarafından uygulanan sınav, Dünyanın pek çok merkezinden düzenlenir.

TOEFL sınavı dünya genelinde İngilizce dilinde eğitim veren 4300 kolej ve üniversite tarafından doktora, yüksek lisans ve lisans programlarına ana dili İngilizce olmayan öğrenciler için kabul kriteri olarak kullanılır.

Ayrıca dünya genelinde pek çok organizasyon, kurum veya şirket iş başvurusunda TOEFL sınavında alınan iyi bir puanı İngilizce yeterlilik belgesi olarak kabul eder.

TOEFL Sınav Türleri

TOEFL sınavı nerede yapıldığına bağlı olarak 3 şekilde sunulur. Bunlar aşağıda sırasıyla belirtilmiştir.

  1. TOEFL CBT (BİLGİSAYARLI TEST)
  2. TOEFL IBT (İNTERNET ÜZERİNDEN TEST)
  3. TOEFL PBT (YAZILI TEST)

TOEFL Sınavının İçeriği

Sınav 4 ana bölümden oluşmaktadır ve toplam puan 120’dir. Her sınavdan 0 ile 30 arasında puan alınır.

Yazma Bölümü (Reading)

Akademik okuma parçalarını anlama becerisi ölçülecektir. Yaklaşık 4 makale 700 kelimeden oluşur ve her okuma parçası için 12 ya da 14 soru sorulur.  Sınav süresi 60 – 80 dakika aralığındadır.

Konuşma Bölümü (Speaking)

İngilizce konuşma becerisi 6 konu ile ölçülür. 2 tanesi verilen konu hakkında olur ve 4 tanesi de dinlenen ya da okunan konu ile ilgilidir. Sınav süresi 20 dakikadır.

Dinleme Bölümü (Listening)

İngilizceyi anlama becerisi dinleme ile ölçülen en fazla 6 sunumun olduğu bir sınav türüdür. Hepsi de 5 dakika kadar sürer. Her birinden de 6 soru sorulur. Karşılıklı konuşmalar da gerçekleştirilir ve 3 dakika uzunluğunda olan konular üzerinden 5 soru sorulur. Süresi 60 – 90 dakikadır.

Yazma Bölümü (Writing)

Kompozisyon yazma becerisinin ölçüldüğü sınavda 1 dinlenen, 1 de verilen konu hakkında yazmadır. 20 ya da 30 dakika kadar sürer.

TOEFL sınavının en güncel sınav içeriğini öğrenmek için hemen buraya tıklayarak uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

TOEFL Sınavının Örneği

Sınav örnekleri ve çözümlerine internet üzerinden ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklayarak PDF formatı ile sunulan örnekleri çözerek gelişimize katkı sağlayabilir ve sınavda ne tarz sorular ile karşılaşabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

TOEFL Kitapları

Türk Amerikan Derneği Mecidiyeköy, TOEFL Kursu eğitiminde tüm Dünyada, özelikle Amerika ve Kanada’daki üniversitelerde kullanılan ETS TOEFL iBT kitabı ile eğitim vermektedir. ETS TOEFL iBT kitabi sınavı düzenleyen kurum olan TOEFL ETS kurumu tarafından yayınlanmaktadır. ETS TOEFL iBT kitabına ek olarak öğretmenler kendi hazırladıkları materyalleri kurs süresi boyunca kullanarak eğitimde çeşitlilik sağlamaktadır.

TOEFL Sınav Tarihleri

Yetkili sınav yerlerinde yılda 50 defadan fazla sunulur.TOEFL sınav tarihlerini www.ets.org üzerinden kontrol edebilirsiniz.

TOEFL Sınav Süresi

TOEFL sınavındaki her bölümün süresi farklıdır ve süreler yukarıda açıklanmıştır. Toplam sınav süresi ortalama olarak 4 saat 30 dakika sürmektedir.

TOEFL Sınav Ücreti

Dolar üzerinden karşılanan ücret 185 dolar civarındadır. Ana kayıt ücreti dışında sınav yeri ya da tarihi gibi değişiklerde de farklı ücret talep edilir.

TOEFL IBT için Ortalama Puan Kaç Olmalıdır?

TOEFL IBT de her sınav 30 puandan oluşur ve en yüksek puan 120’dir. Sonuç olarak ortalama puan 79 olarak kabul edilir.

TOEFL Sınav Başvurusu

Başvurular online olarak internet üzerinden yapılır. ets.org/toefl adresinden Registration Online bölümüne girilerek bir profil oluşturulur ve kredi kartı bilgileri ile kayıt işlemi tamamlanır.

TOEFL Sınavının Geçerlilik Süresi Kaç Yıldır?

TOEFL IBT sınavının yasal geçerlilik süresi 2 yıl olarak düzenlenmiştir.

TOEFL Sınavına Hangi Seviyeden Başlamalıyım?

TOEFL sınavına girebilmek için Advanced düzeyinde İngilizce bilinmesi gerekir. Ancak sınava hazırlık kursuna katılabilmek için en az Intermediate seviyesinde olunmalıdır. TOEFL için kursa başlamadan önce Türk Amerikan Derneği seviye tespit sınavları yapar ve dil bilimi seviyesi intermediate’den düşük olan kişileri ilk önce bu seviyeye çıkarmak için eğitim verir. TOEFL sınavı için gerekli olan Advenced seviyesine gelene kadar da eğitim süreci devam eder.

Türk Amerikan Derneği’nin ücretsiz seviye tespit sınavına katılarak TOEFL sınavına katılmak için yeterli seviyede olup olmadığını öğrenmek için hemen buraya tıkla.

EYLÜL’DE %50 İNDİRİM

(Fırsattan yararlanmak için formu doldurun.)

Bilgilendirme Formu