İngilizce ve Teknoloji


Günlük ve iş yaşantımızda teknolojinin de etkisi ile sürekli olarak İngilizce kelimeler ile karşılaşmak durumdayız. Teknolojinin günümüzde oldukça hızlı gelişmesi ve teknolojik ürünlerin üreticilerinin çoğunun yabancı olması sebebi ile dünya çapında ortak dil kabul edilmiş olan İngilizce ile haşır neşir olmak durumunda kalıyoruz. Teknolojiden uzak kalmamak ve hayatımızı biraz olsun idame ettirebilmek adına İngilizce terimleri öğrenmeye çalışıyoruz. Hayatın her alanında karşımıza çıkmış olan İngilizceyi Taksim İngilizce kursları gibi kaliteli eğitim vermekte olan kurslara başvurarak dil eğitiminizi tamamlayarak iş ya da sosyal alanlarda karşınıza çıkacak İngilizce sözlere yabancı kalmadan olayı anlayıp yanıt verebilirsiniz.

Size dünyanın kapılarını açacak olan İngilizce bilgisine Taksim İngilizce kurslarına giderek sahip olabilmeniz mümkündür. dil bilginiz sayesinde yurt dışında okumak istediğiniz her ülkede kolay bir şekilde okuyabilir, iş yaşamınızı farklı ülkelere taşıyabilirsiniz. Öğreneceğiniz İngilizce bilgisi sayesinde internet ortamından alışveriş yaparken karşınıza çıkacak olan İngilizce terimlere yabancı kalmayacak, başkalarından yardım almadan işinizi halledebileceksiniz. Okul hayatınız boyunca size büyük kolaylıklar sağlayacak olan İngilizce bilgisini öğrenirken ilk olarak gramer bilgisini tam olarak anlamaya gayret göstermelisiniz. Gramer bilgisinden sonra başlayacağınız yazma çalışmalarına ağırlık vermeniz neticesinde hatasız yazmayı başarabileceksiniz. Bunların sonunda akıcı olarak okuyabilmeniz adına çalışmalar yapmalısınız. Bol İngilizce dergi ve gazete okumalı, İngilizce şarkılar dinlemeli ve filmler izlemelisiniz, bu sayede İngilizce sözcüklere kulak aşinalığı oluşacak ve İngilizceyi daha kolay öğrenebileceksiniz.

İngilizcenin her alanda adeta lider konumda olması öğrenilmesinin lüks yerine, zorunluluk olmaya başlamasına yol açmıştır. Öğrenilmesi artık Taksim İngilizce kursları gibi tecrübeli kurumlar sayesinde daha bir kolaylaşmış durumdadır. Taksim İngilizce kurslarına gelen kişilerin İngilizce bilgileri ölçülere seviyeleri belirlenir ve bu seviyelere göre kişiler uygun olan sınıflara yerleştirilir. Sınıflandırma işlemi tamamlandıktan sonra yerli ve yabancı eğitmenler ile keyifli bir şekilde dersler başlar. Her ayın sonunda yapılan deneme sınavları sayesinde kişilerin seviyelerinin ne duruma geldiği konusuna bakılır ve eksik konularının neler olduğu anlaşılmaya çalışılır. Eksik ya da anlaşılmamış olan konular var ise üzerinde daha detaylı olarak durulur.

Bir önceki yazımız olan Dil Eğitiminde Kursların Önemi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.