Taksimdeki ingilizce kursları


Türkçemizde olduğu gibi İngilizcede de resmi yazışmalar ile günlük yazı dili arasında farklar bulunmaktadır. Levent İngilizce Kursları aracılığıyla veya gerekli ekipmanlar tedarik edilerek resmi yazım dili hakkında birçok bilgi edinebilmektedir. İngilizcede resmi yazı yazmanın püf noktaları arasında az cümle ile çok şey anlatmak gelmektedir. Bu mantık ancak planlı yazılar ile hayata geçirilebilmektedir. Yurt dışına çıkma ve o yurtdışında ciddi vakit geçirmeyi düşünen kişilerin bu tür eğitimlerden geçmesi önerilmektedir. Çünkü ülkemizde olduğu gibi yurtdışında da resmi dairelere yazılan yazıların dili daha farklı olmaktadır. Resmi dil ile İngilizce yazarken yapılması gereken ilk şey yazılan kuruma yönelik olmasına dikkat edilmesidir.

Çünkü okuyan kişinin konumuna göre dil farklılık gösterebilmektedir. Pek çok kişinin yaptığı gibi kapalı dille İngilizce konuşmak oldukça kısıtlayıcı olacaktır. Anlatılmak istenilen cümleyi İngilizce standartları çerçevesinde açık bir dille anlatmak son derece önemlidir. Taksim İngilizce Kursu bu konuda eğitim ve danışman desteği sağlamak konusunda uzman kadrolara sahiptir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise noktalama işaretleridir. İngilizce ile Türkçe arasında ki noktalama işaretleri benzerlik gösterse de her dilin kendine has bazı kuralları bulunmaktadır. Bu kuralların oturulup çalışması gerekmektedir. Pek çok diğer hususta olduğu gibi işi eğlenceye dökmek veya TV izleyerek öğrenmek gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Gün boyunca her fırsatta İngilizce imla kurallarına göz atmak oldukça faydalı olacaktır.

İngilizcede ki genel tabirler ile yasal tabirler arasında farklılıklar bulunmaktadır. Günlük yaşamda shall kullanımı herhangi bir ifade sorunu yaşatmazken yasal dinle bu kelimeyi kullanmak bazı anlaşmazlıklara yol açabilmektedir. Bu tipik örneklendirmede olduğu gibi öneri ve zorunluluk yasal dilde derin çizgileri ifade etmektedir. Levent İngilizce Kursu ile bu tip eğitim programlarından faydalanabilmek mümkündür. Tarihleri rakamla yazmanın herkes tarafından bilinmesinin yanı sıra bazı yasal yazışmalarda yazıya dökülmesi gerekebilmektedir. Bu yüzden ay ve günleri İngilizce olarak iyi kavramak gerekmektedir. Bu süreç içerisinde yasal sözlükler kişilere oldukça fayda sağlamakta ve öğretici olmaktadır. Resmi yazışmalar esnasında yasal sözlük kullanımı tavsiye edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ne Kadar Sürede İngilizce Öğrenilir ? başlıklı makalemizde ingilizce, ne kadar ve öğrenilir hakkında bilgiler verilmektedir.