Seviyeler

seviyeler65 yıllık Türk Amerikan Derneği  tecrübesi ile hazırlanan Rusça kursu, öğrencilere sunduğu eğitim modellerinin yanı sıra sürekli güncellenen kaynakları ile bilgi sistemine katkıda bulunur. Avrupa dil portfolyosu kapsamında her kur anadili Rusça olan eğitimciler ve Türk eğitimciler ile birlikte yürütülür.  Birçok öğrencinin Türk Amerikan Derneğini seçmesinin nedeni dili hızlı ve kolay şekilde öğrenmelerinden kaynaklıdır. Her kurun ders saati süresi toplamda 82’dir. Rusça dilinin kur kapsamında rahatlıkla öğrenilmesi için gerekli olan 82 saat sonunda öğrenciler beklediklerinden daha fazla ilerleme kaydedecektir.

A1: Basit cümle kalıpları, alfabeyi okuma yazma ve günlük hayatta gerekli olan cümleler ile diyalog kalıpları öğrenilir. Kurs sonunda günlük hayatta derdini anlatabilen bireyler yetiştirilir. Öğrenciler basit cümleler kurabilir ve kısa metinleri okuyup yazabilir. Kendini kolayca tanıtabilir, sahip olduğu nesneler, tanıdığı kişiler ve yaşadığı yer hakkında bilgiler verebilir. Kendisi ile yavaş konuşulduğunda karşısındakine cevap verebilir.

A2: Dil bilgisi kurallarından yol tarifi gibi ekstra konulara kadar derin bir eğitim verilir. Kurs sonunda artık kişiler tüm isteklerini yazabilen, konuşabilen seviyede olur. Kendisini, sevdiği yerleri, ailesini ve işini kolaylıkla anlatabilir. Alışveriş yapabilmek için gerekli bilgiye sahip olur. Yaptığı günlük işler hakkında karşısındaki ile sohbet edebilir. Anlık ihtiyaçlarını ve geçmişiyle ilgili bilgileri yazıya dökebilir.

B1: Rusça konusunda gerekli olan tüm bilgiler öğrenilir ve pratik yapmak için aktiviteler oluşturulur. Kurs sonunda söyleneni kavrayabilen, duygu ve düşüncelerini en iyi şekilde aktarabilen bireyler yetiştirilir. Dil bilgisini kapsamlı şekilde kullanabilir.