Nitelikli İngilizce Eğitimi


İngilizcenin gündelik hayatta oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olduğunu söylemek mümkündür. İş yaşamında, akademik araştırmalarda ve birçok alanda başarılı olabilmek için bu dili anadil seviyesinde bilmek gerekiyor. İngilizce bilmek günümüzde bir zorunluluktur ve birçok alanda başarılı olabilmenin tek yoludur. Bunun için nitelikli bir eğitim almak gerekir.

Bu dili öğrenmek zannedildiği gibi zor değil. İyi bir program ve pratik ile İngilizceyi kısa sürede anadil seviyesinde öğrenebilir, akıcı bir şekilde konuşma, okuma ve yazma pratiği geliştirebilirsiniz. Ancak bunun için bir İngilizce kursu yardımı almanız gerekiyor. Profesyonel yardımı almak dil öğrenmenin temel gerekliliklerinden biri olmakla birlikte, İngilizce konusunda büyük bir önem taşıyor.

Dil öğrenmek, bir bina inşa etmeye benzer. Öncelikle sağlam bir temel oluşturmanız gerekir. Geri kalan her şey bu temelin üzerinde yükselecektir. Bir dilin temeli de gramerdir. Her dilin kendine özgü bir grameri, cümle yapısı, kelime ahengi vardır. Cümlelerin ve kelimelerin kuruluş mantığını öğrenmeden dili tam anlamıyla öğrenmeniz mümkün değildir.

Dolayısıyla İngilizce eğitimi veren bir kurumdan öncelikle grameri sağlam temellere oturtarak öğretmesi beklenmelidir. Kelime haznesi, konuşma, okuma ve yazma pratikleri bu temelin üzerine oturtularak öğretilir. Nitelikli bir İngilizce eğitimi alarak bu dilde başarılı olmak ve onu gündelik yaşamınızda, iş hayatınızda sorunsuz bir şekilde kullanabilecek seviyeye getirmek istiyorsanız kurs aldığınız yerin müfredatına mutlaka göz atmalısınız.

Tüm bunlar göz önüne alındığında, İngilizce mutlaka bir uzman yardımı alınarak öğrenilmesi gereken bir dildir. Aksi takdirde belli bir pratik elde edilse bile bunun tam anlamıyla işe yaramayacağını, bilhassa akademik alanda ve iş hayatında başarısızlığa sebep olacağını belirtmek gerekir. TAD bünyesindeki İngilizce kursları yardımıyla bu dili kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Türk Amerikan Dernekleri, bünyesinde yer alan kurslar ile birçok kişiye dil eğitim hizmeti veriyor. Bu kurslarda İngilizceyi tam anlamıyla öğrenmenizi sağlayacak bir müfredat bulunuyor. 60 yılı aşkın bir tecrübeyle hizmet vermekte olan kurslara başvurarak İngilizceyi profesyonel seviyede öğrenebilir ve iş hayatı dâhil olmak üzere birçok alanda büyük başarılar yakalayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğreniminde Uzak Durulması Gereken Metotlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.