Neden İngilizce Öğrenmeliyiz ?


Yabancı dil öğrenilmesi, bireylerin hayatlarına önemli artılar katmaktadır. Yabancı dil konusunda, her hangi bir sınırlama bulunmamakta olup, önemli olan, en fazla geçerli olan ve hemen hemen bütün bireyler tarafından, farklı seviyelerde bilinen dile hakim olabilmektir. Başka diller geçerlilik konusunda önde olsa da, en fazla karşılaşılan yabancı dil İngilizcedir. İngilizce, dünya genelinde, her hangi bir ülkede, bireylerin anlaşmasında kullanılan ortak bir dil gibi görülmektedir. Bu dilin öğrenilmesi için, temeller ilköğretim çağında atılmak ile birlikte, verilen eğitimlerin yetersiz kaldığı gözlenmektedir. Eğitimlerin yetersizliğinden dili öğrenemeyen, ancak, hayatına olumlu etkiler katmak maksadı ile İngilizce öğrenmek isteyenler, yaşadıkları bölge göre, Mecidiyeköy, Şişli ve benzeri semt isimleri ile birlikte, İngilizce kursları konusunda araştırma yapmaktadır. Yapılan araştırmalarda, İngilizce kursu alanında hizmet veren eğitim kurumları bulunmakta ve bu kurumlar arasından, niteliklerine ya da programlarına göre tercih yapılmaktadır.

İngilizce Öğrenmek Çok mu Zordur?

Mecidiyeköy İngilizce kursları ya da İngilizce kursu başlıkları altında, her hangi bir araştırma yapmış iseniz, hizmet veren eğitim kurumları ile karşılaşmışsınız demektir. Bulunduğunuz semte göre, bu kurumlar, Şişli ya da Mecidiyeköy gibi başlıklar altında toplanabilmektedir. İlk bakışta, bir şey anlamamış olsanız da, her bir kurumun anlatmak istediği, İngilizce öğrenmenin zor olmadığıdır. Mecidiyeköy ya da Şişli civarında veya yakın bölgelerde bulunan İngilizce kursları ile irtibata geçti iseniz, farklı programlar ya da çalışma süreleri ile karşılaşırsınız. Bazı İngilizce kursu kurumları 80 ya da 90 saatlik bir eğitim süresini belirler iken, bazı kurslar minimum 180 saatlik eğitim süreci planlamaktadır. Eğitim süreçleri, tamamen, müracaat eden bireylerin, İngilizce seviyelerine ve beklentilerine göre değişmektedir. Ancak, bireylerin, istedikleri sürede eğitim alma hakkı bulunmaktadır. Bu süreçlerde ve programlarda, temel hedef, kurslara müracaat eden şahısların, kolay bir şekilde, İngilizce öğrenmelerini sağlamaktır. Yazılı ve görsel olarak desteklenen eğitimler sayesinde, bireyler, bol bol pratik yapma imkanına da kavuşmaktadır. Klasik eğitim sisteminde yer alan ve genelde yabanı dil öğrenilmesi konusunda yetersiz kalan kalıplar, kurslar ile ortadan kaldırılmakta, rahat ve modern ortamlarda, standart dışı programlar ile dil öğrenilmesi kolay bir hale getirilmektedir.

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğreniminde Uzak Durulması Gereken Metotlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.