Ne için İngilizce Öğrenmeliyim?


İngilizce öğrenmek, bireylerin hayatına olumlu katkılar sağlamaktadır. Bireylerin, hem sosyal anlamda gelişimini etkilemekte, hem kültürel bakış açısını değiştirmekte, hem de mesleki açıdan ilerlemesine fayda sağlamaktadır. Yabancı dil öğrenmenin, kişinin kendini güçlü hissetmesinde etkisi olduğu da tartışılmaz bir gerçektir. İngilizce öğrenmek, çeşitli yöntemler ile gerçekleşmekte olup, günümüzde en çok tercih edilen yöntem, İngilizce kursları olarak görülmektedir. Bu tip kursların bulunduğu yerler ya da hizmet sundukları alanlar, hemen hemen bütün bölgelere yayılmış olup, İstanbul için, Mecidiyeköy ya da Mecidiyeköy gibi bölgelerde, yoğunluk kazanmaktadır. İngilizce kursu aracılığı ile yabancı dil öğrenir iseniz, hayatınızda ya da mesleki kariyerinizde, değişimlerin başlayacağını, fark edersiniz. Her hangi, bir işte çalışıyor iseniz, yabancı dil bilmeniz nedeni ile değerli bir eleman konumuna yükselecek, dış bağlantılarda, beklide yurt dışına gitme şansını yakalayacaksınız. Mesleki kariyeriniz yükselecek, buna bağlı olarak, ekonomik gelirlerinizde de artış olacaktır. Bu durum, İngilizce kursları veren kurumlara giden kamu personellerinde, daha açık bir şekilde görülmektedir. İngilizce kursu aracılığı ile yabancı dil öğrenen, kamu personellerinin maaşlarında, artış olmakta, yükselmeleri ve belirli makamlara erişmeleri, daha kısa sürelerde tamamlanmaktadır. Sosyal çevre, bir anda gelişmekte ve değişik kültürlerden insanlar ile tanışma fırsatı yakalanmaktadır. Ayrıca, İngilizce öğrenildikten sonra, Şişli veya Mecidiyeköy gibi bölgelere, bağlı kalınması prensibi de ortadan kalkmaktadır. Bireylerin önüne, yeni ufuklar açılmakta ve daha farklı konumlara yükselerek, sosyal statüleri değişmektedir.

İngilizcenin İş Hayatına Etkisi

Bahsedildiği üzere, Mecidiyeköy veya Şişli gibi bölgelerde, yaşıyor iseniz ya da bahsedilen bölgelerde çalışıyor ya da bir iş yeri sahibi iseniz,Mecidiyeköy İngilizce kursları aracılığı ile alacağınız eğitimlerden sonra, iş hayatınızda ya da mesleki pozisyonunuzda, değişimler ile karşılaşırsınız. Yurt içi hizmetlerde, sınırlı kalan işletmeniz için, yurt dışı bağlantıları aramaya başlar, hizmet sunduğunuz kesimi genişletir ve işletmenizi büyütmek için, gerekli adımları atabilirsiniz. İngilizce kursu ile öğrendiğiniz yabancı dil sayesinde, her hangi bir birimde çalışıyor iseniz, tercih edilen personel konumuna yükselirsiniz. Kamu kurumlarında çalışıyor iseniz, yabancı dil tazminatı altında, ek bir ödeme ile karşılaşırsınız.

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğreniminde Uzak Durulması Gereken Metotlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.