Neden İngilizce  Öğrenmeliyim?


Yabancı dil, bütün bireylerin öğrenmek zorunda olduğu ikinci bir lisandır. Günümüz şartlarında yabancı dil bilmeyen bir bireyin, toplum içerisindeki saygınlığı ya da iş dünyasındaki hayatı, emsallerine göre, yani yabancı dil bilenlere göre, daha alt seviyede kalmaktadır. Yabancı dil öğrenmelisiniz, çünkü yabancı dilin, günlük yaşantımıza ya da mesleki hayatımıza katkısı tartışılmayacak seviyelerdedir. Yeni bir kültür hakkında bilgi sahibi olmak, başka kültürlerin insanları ile iletişim kurmak, gerek sosyal hayatta, gerekse ekonomik hayatta olması gereken bir koşul haline gelmiştir. Neden İngilizce öğrenmeliyim? Sorusunu gündeme getiriyor iseniz, öncelikle sosyal hayatınızı ve iş hayatınızı gözden geçirmelisiniz. Yabancı dil öğrenilecek farklı kaynaklar bulunması ile birlikte, bu kaynakların içerisinde Şişli İngilizce kursu gerek eğitim teknikleri, gerek kadrosu, gerek ise uyguladığı programlar ile başarılı çalışmalara imza atmış, seçkin eğitim yuvaları olarak görülmektedir.

İngilizce Nereden Öğrenilir?

İngilizce öğrenme konusunda farklı kaynakları, yani yöntemleri kullanmanız mümkündür. Öncelikli olarak Şişli İngilizce kursları ile yeni bir hayata başlangıç yapabilirsiniz. Seviyeniz her ne olur ise olsun, bu eğitim kurumları sayesinde, akıcı bir yabancı dil konuşma düzeyine ulaşabilirsiniz. Ayrıca, hangi alanda İngilizceye ihtiyacınız var ise, bu alan üzerine yoğunlaştırılmış programlara katılabilir, öncelikli olarak ihtiyacınızı, yani işinizde ya da sosyal hayatınızda ihtiyaç duyduğunuz yabancı dil seviyesini geliştirebilirsiniz.

İş İngilizcesi Diye Bir Şey Var mı?

İş İngilizcesi şeklinde bir tanımlama bulunmak ile birlikte, bu alanda, mesleki açıdan kullanılacak İngilizcenin öğrenilmesi yönünde hazırlanmış programlar bulunmaktadır. İş hayatında maksimum seviyede kullanılan kelimelerin ve cümle yapısının öğretilmesi maksadı ile hazırlanmış özel programlara, Şişli İngilizce kursları sayesinde ulaşmanız mümkündür. Her bir derslik ya da sınıf ihtiyaçlara göre ayrı ayrı hazırlanmakta olup, isteyen bu bölümlere katılmakta ve mesleki açıdan yabancı dil konusunda öğrendiği bilgileri ile sektöründeki ihtiyaçlarını  gidebilmektedir. Deneyimli kadrolar ile uzmanlarca hazırlanmış programlar dahilinde, iş İngilizcesi adı altında oluşturulan ayrı bölümlerde yer almak, o alandaki ihtiyacın giderilmesi, günlük iş hayatındaki konuşma dilinin geliştirilmesi anlamına gelmektedir. Böyle bir programa katılarak temel kalıpları öğrenebilir ve ilerleyen zamanlarda kısa süre içerisinde öğrendiğiniz yabancı dilinizi, hızlı bir şekilde geliştirme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kurumsal İngilizce Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.