Meslek hayatında İngilizce Eğitimi


İnsanların iş yaşamlarında kendilerini daha iyi gösterebilmeleri ve kariyerinde bir üst mevkilere ulaşabilmeleri adına yabancı dil bilgisine sahip olmaları gereklidir. İş yaşamları boyunca kişilerin öğrenmiş oldukları dil bilgisi onlara oldukça yardımcı olacaktır. Kariyer hedefi olan kişilerin Beşiktaş İngilizce kursları gibi kurumlara giderek öğrenmiş oldukları yabancı dil bilgisi ile yurt dışındaki iş ortakları ile telefonda ya da yüz yüze görüşmelerde karşılıklı olarak birbirlerini kolay bir şekilde anlayabileceklerdir. Çalışan kişilerin ders programlarına yetişebilmeleri adına çalışma saatleri dışında çalışanlara özle olarak İngilizce ders programları hazırlanarak onların kaliteli bir şekilde eğitim görmeleri hedeflenmektedir.

Yılları aşkın tecrübesi ile birlikte başarılara imza atmakta olan Beşiktaş İngilizce kursları kadrosunda yer alan her biri alanında uzmanlaşmış yabancı dil öğretmenleri dil eğitimi almakta olan öğrencilere eğlenerek ders anlatmakta ve onların akıcı bir biçimde İngilizce konuşabilme yeteneğine sahip olmasını sağlamaktadır. İngilizce öğrenmek konusunda öğrenciye düşen en büyük görev dersi doğru bir şekilde anlamaya çalışmalı ve anlamadığı yerlerde çekingenlik yapmadan öğretmene sorular sormalıdır. Bireyin hata yamaktan korkması ve bu sebep ile soru sormaktan ve anlamadığı yeri tekrar edilmesini istemekten çekinmesi son derece yanlış bir davranıştır. Bu şekilde davranış sergilemekte olan bir öğrencinin İngilizceyi kolayca öğrenmesi mümkün değildir. Kendisine güven duymayan bir kişinin öğreneceği yabancı dil bilgisi ezberci eğitim niteliği taşımaktadır. Kurslarda kesinlik ile ezberci eğitim anlayışı öğretilmemekte ve öğrencilerin tam olarak dili anlamaları hedeflenmektedir.

Beşiktaş İngilizce kurslarına giderek öğrenmiş olduğunuz İngilizce sayesinde işe alımlarda bile diğer işe başvuran kişilerden bir adım önde olabileceksiniz. Çünkü işverenlerde artık işe alımlarda bünyesinde çalıştıracağı personelin iyi derecede

ingilizce biliyor ve akıcı şekilde konuşuyor olmasına özen göstermekte ve çalışacak personellerini bu niteliklerden seçmektedir. İşe girişlerde dahi size kolaylık sağlayacak olan dil eğitiminiz meslek yaşamınızda da size büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Farklı ülkelere ticaret yapmakta olan bir şirkette çalışmaya başladıysanız yurt dışındaki iş ortaklarınız ile iş irtibatına girmeniz gerektiği zamanlarda akıcı İngilizcenizi kullanarak karşı taraftakilerin ne konu hakkında konuştuklarını rahat bir şekilde anlayabileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Yabancı Dil Öğrenmek İçin Kişinin Kendisine Güven Duyması Gereklidir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.