Mecidiyeköy İngilizce kursunun eğitimdeki farkı


Dil eğitiminin tam ve yeterli seviyeye ulaşabilmesi okullarda alınan eğitim ile çoğu zaman mümkün olmamaktadır. Doğru ve tam anlamı ile İngilizceyi tüm konuları ile öğrenebilmek için mecidiyeköy İngilizce kursu gibi alanında uzman, disiplinli ve saygın bir eğitim kurumuna başvurmanız gerekmektedir. Kurslar aracılığı ile almış olduğunuz dil eğitiminiz size dünyanın kapılarını açmaktadır. İstediğiniz her ülkede yaşayabilme fırsatı sunarken üniversite hayatınıza istediğiniz başka ülkede bir üniversite de devam edebilirsiniz. İngilizce öğreniminizi tamamlamanız iş yaşamınızdan tutunda, okul ve sosyal alanlarda size birçok yarar sağlayacaktır.

Mecidiyeköy İngilizce kursu modern olarak dekore edilmiş mimarisi, öğrencilerin eğitim almalarını kolaylaştırmak amacı ile dizayn edilmiş 12 kişilik modern sınıflar, aktivite odaları ve ders aralarında eğlenceli vakitler geçirebilmeleri adına düzenlenmiş olan faaliyet alanları ile öğrencilerine İngilizce dil eğitimi vermektedir. Ders sırasında anlatılan konulardan devamsızlık yolu ile ya da ders esnasında detaylı olarak konuyu anlayamadığı fark edilen öğrenci ile birebir ek dersler yapılarak öğrencinin İngilizceyi tam anlamı ile kavraması sağlanmış olur. Her biri alanında uzman yerli ve yabancı eğitmenler disiplinli bir şekilde konuları çeşitli metotlar ile anlatarak İngilizcenin daha iyi pekişmesini sağlamaktadırlar. Yapılan konu tekrarları ile anlatılan konuların unutulmadan pekiştirilmesi hedeflenmektedir.

Konuların eğlenceli bir şekilde geçmesi adına değişik metotlar uygulayan eğitmenler öğrencilerin eğlenerek öğrenmesini sağlamaktadırlar. Dil eğitimleri için Mecidiyeköy İngilizce kursunu tercih eden öğrencilerin verilen eğitimin kalitesinden oldukça memnun durumdadırlar. Kurumda gramer bilgileri tamamlandıktan sonra sürekli olarak akıcı konuşma ve yazma odaklı çalışmalar yapılmaktadır. Kişileri karşılık diyaloglar halinde sunumlar yapmaya teşvik eden kurum bireyin hata yaparım diye korkmadan cesaretli bir şekilde tüm bildiği bilgiler ile kendini anlatmasını istemektedirler.  Hata yapmaktan korkan kişi hiçbir konuda tek başına ilerleyemez ve hiçbir konuyu tam ve doğru olarak öğrenemez. Kişi birden fazla kez hata yaparak doğruları kavramayı öğrenecektir. Çekingen olmak, hata yapmaktan ve anlamadığın yerleri sormaktan kaçınmak konuları öğrenmek açısında büyük eksiler oluşturmaktadır. Bu durumdaki bir kişinin dil eğitimini ezbercilikten başka yol ile öğrenmesinin mümkünatı yoktur.

 

Bir önceki yazımız olan İngilizcenin Hayatımızdaki Yeri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.