Mecidiyeköy İngilizce kursu


Anadili İngilizce olmayan bir ülkede İngilizce öğrenmek zordur. Çünkü pratik yapma imkanı olmaz kişinin. Ülkemizde genel İngilizce dersi alan kişiler çok güzel şekilde yazarak kendilerini ifade eder, okuduklarını anlar, konuşulanı kavrar ama sözlü şekilde cevap veremez. Aslında bu kişiler kendi iç sesleri ile gayet akıcı bir şekilde İngilizce konulur ama cümleler ya da kelimeler ağızdan çıkamaz. İşte bunu yapmadan da bir kişi İngilizce biliyor olmaz. Türkiye’deki bu dengesiz eğitim nedeniyle insanlar yıllara kursa gitse de konuşma yetisini kazanamaz. Konuşmak için önce bilgi gerek ve bu bilgi kişilere kurslarda sağlanır, daha sonra kendine güven ve pratik gerekmektedir.

Pratik yapılmadığı sürece bilgiler geri hafızaya da itilmez bu nedenle bir süre sonra öğrenilenler unutulur. Bunun olmaması için kişi, genel İngilizce kurs tercihinde çeşitli aktiviteleri ve konuşma kulüpleri olan kurumları tercih etmelidir.
Mecidiyeköy ingilizce kursu arayanlar genellikle kurumsal firmalari tercih ediyor yillardir. Bu kurumlar kişiye konuşma, yazma ve dinleme yetisini eş zamanlı olarak aktarır. Birkaç cümle ile başlayan konuşma zihnin açılmasından sonra akıcı ve düzgün cümlelere dönüşür. Yani eğer ülkemiz gibi anadili İngilizce olmayan bir ülkede İngilizce öğrenecekseniz sadece seçtiğiniz kursa dikkat etmeniz ve derslerin hepsine katılım göstermeniz dil eğitimi için yeterli olacaktır.Mecidiyeköy’de faaliyet gösteren http://www.tadmecidiyekoy.com/ gibi köklü kurumlar yabancı eğitmenler ile dersler verir ve sizler de sanki İngiltere’de ders alıyormuş hissine kapılırsınız.Mecidiyeköy ingilizce kursları arıyorsanız Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursları 65 yıllık tecrübesi ve yaklaşık 700.000 refaransı ile sizin yanınızda. Bu da öğrenme azminizi, öğrenme yeteneğinizi geliştirmenize ve yurtdışına gitmek zorunda olmadan kaynağından dili öğrenmenize olanak sağlar.

Bir önceki yazımız olan Proficiency İstanbul Teknik Üniversitesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.