Mecidiyeköy ingilizce kursları


Topluluk önünde sunum yapmak pek çok insan için anadilinde bile zordur. Yapılacak olan konuşması bir sürü kişinin dinleyeceğini bilmek insanı oldukça gerer. Bir de bunu İngilizce olarak yapmak şüphesiz ki pek çok insana çok daha ürkütücü gelmesi oldukça normaldir fakat bu korkunun yenilmesi gerekmektedir. İngilizce sunumdan yapmaktan korkmak insanı gereceği için yapılacak sunumun akıcılığını engelleyebilir ve ya bireyi toptan sunum yapmaktan caymasına neden olabilir. İngilizce sunum yaparken kafamızda oluşup bizi korkudan endişeleri gidermek için öncelikle bunların neler olduğunu bilmemiz gerekir. Şişli İngilizce kursları bu endişeleri şu şekilde sıralıyor; Aksanı dolayışla anlaşılamama, doğru kelimeyi bulamama, kendini net bir şekilde karşı tarafa aktaramama ve dinleyicinin yönelttiği soruları anlayamama.

Anadili İngilizce olmayan her insanın aksanında elbette ufak tefek sorunlar olabilir ama iyi bir İngilizce kursu içinde eğitim almış yeterli kelime ve gramer bilgisine sahip herkes konuştuğu İngilizceyi karşındaki insana rahat bir şekilde aktarabilir. Doğru kelimeyi bulamama sorunu ise yeterli pratik yapılmadığı takdirde Türkçe sunumlarda da insanların başına gelebilecek bir durumdur. Bu endişenin özellikle İngilizce sunumlarda yaşanmasının sebebi ise yeterli İngilizce pratik yapmamaktır. Bu duruma gözüm bulmak için mümkün olduğunca fazla İngilizce konuşmak ve hazırlanan sunum üzerinde yeterli miktarda çalışmak yeterli olacaktır. Sunumunuzu yaparken kelimeleri daha kolay hatırlamak için sunumunuzda geçen önemli terimleri not alabilirsiniz.

Kendine net bir şekilde karşı tarafa aktaramama sorunu da gene Türkçe sunumda da karşınıza çıkabilecek bir sorundur. Bu gibi sorunların kaynağı sunum yapılacak olan dile yeteri kadar hakim olmamaktan ileri gelir. Eğer İngilizce dil bilginizin yeterli olmadığını düşünüyorsanız Mecidiyeköy İngilizce kursları gibi kurumlara gidip dil bilginizi pekiştirmenizde fayda var. Son olarak dinleyicilerden gelen soruları anlayamama endişesi İngilizce sunum yapabilecek kadar iyi İngilizce sahibi bir bireyin başına gelmesi oldukça düşük bir ihtimaldir. Eğer bir konuda sunum yapacak kadar konuya ve o konunun İngilizcesine hakimseniz gelen soruları rahatlıkla anlayabilirsiniz. Yine de bu konu endişelerinizi gidermek için sunum sonrası gelebilecek soruları önceden düşünüp hazırlanmanız faydalı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Ne Kadar Sürede İngilizce Öğrenilir ? başlıklı makalemizde ingilizce, ne kadar ve öğrenilir hakkında bilgiler verilmektedir.