Seviyeler

seviyelerDilin temelden sağlam şekilde başlaması ve giderek detaylandırılması şeklinde oluşan seviyeler, dil becerisi dışında kendine güvenin artması, daha rahat davranılması ve iletişim konusunda usta bireyler olunmasına yardımcı olur. 63 yıllık deneyime sahip olan Türk Amerikan derneği, tüm seviyeleri AVE Avrupa Dil Portfoylosu çok iyi şekilde ayırmaktadır. Seviyelerde kademeli olarak zorluğa göre yabancı öğretmenler derslere girmektedir. Özellikle birer bir konuşma için özel bir yetenek kazanılmasının amaçlandığı kur kademeleri profesyonel bir şekilde planlanmıştır.

 

  • Starter: İngilizce basit kelimeler, özneler ve cümle yapıları ile en temelden alınır. Seviye sonunda eğitim alanlar çevresindeki nesnelerin İngilizcesini bilir ve kişisel sıfatları öğrenir. Ayrıca selamlaşma ve tanışma gibi temel cümleleri çekinmeden kurabilir. Türk eğitimcilerden ders alınır.
  • Elemantary: İngilizcede zamanlar, zamirler, iyelik zamirleri, sıfatlar, aylar gibi konuşmak için gerekli olan alt yapı sağlanır. Basit cümleleri kurabilmek için gerekli olan kelime haznesine yoğunlaşma sağlanır. Seviye sonunda günlük hayatta gerekli olan soru ve cümle kalıpları İngilizce düşünerek konuşmaya başlanır. Türk ve yabancı eğitimcilerden ders alınır.
  • Pre- Intermediate: Geçmiş, gelecek, şimdiki zaman ve geniş zaman kalıpları detaylı olarak öğrenilir. Bu sayede cümle kurmak için çok daha fazla dilbilgisi eğitimi alınır. Ayrıca yeterlilik fiilleri gibi gerekli olan yapılar öğrenilir. Kelime öğrenimi aza düşürülür ve dilbilgisi eğitimi ağırlık kazanır. Türk ve yabancı öğretmenler kurs verir.
  • Intermediate: Sırasıyla dinlediğinizi anlama ve anladığınızı aktarabilme yeteneğine sahip olacaksınız. İş yaşamında iletişim alanında başarılı olabilmek için artık özgüvenli olacak ve İngilizce düşünme yeteneğine tam olarak erişmiş olacaksınız. Yabancı eğitimciler ile tam olarak kaynaşmış, duygu ve düşüncelerinizi akıcı bir şekilde aktarmayı öğreneceksiniz.
  • UpperIntermediate: İngilizce için hazır olduğunuzu hissedecek, kurumsal anlaşmaları anlayıp yanıtlayabilecek seviyede olacaksınız. Konuşmak için düşünmenize gerek kalmayacak ve Türkçe konuşur gibi aklınızdan geçen her cümleyi İngilizceye çevirebileceksiniz.
  • Advanced: Tam olarak İngilizceyi kavramış ve akademik yazıları okuyabilecek kadar üstün bir yeteneğe sahip olacaksınız. Yabancı eğitimcilerden aldığınız kurs bitiminde hatasız şekilde İngilizce konuşup yazabileceksiniz.

Türk Amerikan Derneği’nin Türk ve yabancı uzman eğitmeleri ile Kurumsal İngilizcede kazanacağınız deneyim ve yetenekler iş hayatınızda sizleri birçok kişinin bir adım önüne geçirecektir. Kişi isteklerini bilen eğitmenlerin sizinle sorunsuz şekilde ilgilenmesi, beklediğinizden çok daha hızlı bir şekilde İngilizce öğrenmenizi sağlayacaktır.