Aktiviteler

aktiviteler-ingilizceOkuma, yazma, konuşma ve konuşulanı anlama konusunda kendine güvenin sağlanması açısından Türk Amerikan Derneği gelişme sürecine aktivitelerle destek olur. Çünkü yabancı dil eğitiminin aktivitelerle birleştiğinde çok daha nitelikli olduğunun farkındadır. Etkinliklerin çeşitli alanlarda yapılması kişisel gelişime ve dil eğitimine katkı sağlayacaktır. Ezberci yapıdan uzaklaşmaya yardımcı olan aktiviteler, katılımcı açısından bilgi dağarcının gelişmesi, konulara hâkim olma kabiliyeti, dil konusunda gerekli olan becerilerin kazanılması için önemli bir sistemdir. Aktivitelerde kursa katılan kişi kendini daha iyi ifade edebilmektedir.

 

  • Writing Club: Yazma alışkanlığı kazanacağınız bu aktivitede okuma ve yazma birlikte sürdürülecektir. Okuduğunuzu anlamayı ve yazarak konuyla ilgili cevaplar vermeyi öğreneceksiniz. Ayrıca herhangi bir konuyla ilgili kompozisyon ya da dilekçe yazma gibi deneyimler kazanılır.
  • Speaking Club: Aynı kuru alan arkadaşlarınız ve öğretmenleriniz ile yapacağınız sözlü diyaloglardan oluşan bu sistemde duygu ve düşüncelerini kolay şekilde aktarmayı ve İngilizce düşünerek hatasız ve akıcı konuşmayı pekiştireceksiniz.
  • Grammer Club: Tüm zamanların nerede ve hangi koşulda kullanılması gerektiğini kavrayacak ve bir zaman diliminden bahsederken aksilik yaşamayacaksınız. Ayrıca tüm grammer kurallarını alıştırmalar ile pekiştireceksiniz.

Türk Amerikan Derneği kurumsal İngilizce kursu konusunda özel olarak hizmet vermek için işletmelere yardımcı olur. Kısa sürede sorunsuz dil yeteneğine erişme sağlanır. Her türlü konuda destek ve yardımcı olmak için rehberlik bölümü Avrupa Dil Portfolyosu ile gelişiminizi kaydeder ve size raporlar halinde sunar.

Kurs öncesi ve sonrasında da sizden desteğini esirgemeyen Türk Amerikan Derneği ömür boyu iletişimde kalabilmek ve gelişiminizi desteklemek için bir takım ayrıcalıklar sunar. Türk Amerikan Derneği’nden eğitim alan kurumların personelleri kurum içi yapılan aktivitelerden ömür boyu faydalanabilir.