Kolay İngilizce Öğrenme Taktikleri


Kolay İngilizce Öğrenme Taktikleri

İngilizce ortak iletişim dili olarak kabul edildiği için çağımızda herkes İngilizce bilmek durumuyla karşı karşıyadır. Bazı bireyler ise İngilizce öğrenmeyi çok zor ve sancılı bir süreç olarak düşündükleri için İngilizce öğrenmeye başlamak istememektedirler. İşin aslı asla böyle değildir. Aslında günümüzde İngilizceyi öğrenmek dil kursları sayesinde çok fazla kolaylaşmıştır. Mecidiyeköy dil kursunda değişik ve birbirinden farklı taktikleri ve de pratiklikleri öğrenerek İngilizce öğrenim sürecinizi kolaylaştırabilirsiniz. Her şey sizin elinizde olduğundan dil kurslarına şans verip, İngilizce öğreniminizi kolay ve de çok zevkli bir süreçte noktalayabilirsiniz.

İngilizceyi Kolay Bir Biçimde Öğrenmek İçin Hangi Taktikler İzlenmelidir?

  • İngilizceyi kolay bir biçimde öğrenmek istiyorsanız yapmanız gereken en önemli şeylerden biri çok iyi bir İngilizce kelime birikimine sahip olmanızdır. Çünkü ne kadar fazla kelime bilginize sahip olursanız, o kadar kolay İngilizce konuşmaları anlayabilir ve de okuduğunuzu kolay bir şekilde yorumlayabilirsiniz.
  • Yeteri kadar kelime bilgisine sahip olmazsanız, cümleden çıkaracağınız anlamlar ya eksik ya da yeterli olmayacaktır. Dil kurslarında alacağınız İngilizce eğitimi sayesinde İngilizce kelime dağarcığınızı geliştirmeniz çok kolay olacaktır.
  • Okuduğunuz İngilizce kitapları ya da İngilizce dergilerde bulunan anlamadığınız kelimelerin altını çizip, hemen o kelimelerin sözlükten anlamlarını öğrenebilirsiniz.
  • Dışarıda, televizyonda, radyoda, derste, ya da arkadaş ortamında eğer İngilizce bir kelimeyi anlamadıysanız hemen o kelimeyi not alın daha sonra eve geldiğinizde o kelimenin sözlük anlamını araştırmalısınız.
  • İngilizcede en çok kullanılan kelimelerin anlamlarını öğrenmeye daha çok özen göstermelisiniz. Çünkü unutmayın ki bazı kelimeler içinde bulunduğu dilin temelini oluşturur ve o kelimelerin anlamalarını bilmek, o dili doğru bir biçime öğrenebilmek için çok önemlidir.
  • Hangi kelimeyi, hangi dil bilgisi kuralını öğrenirseniz öğrenin, eğer o kelimeyi ya da dil bilgisi konusunu pekiştirmez iseniz, tam olarak öğrenmiş sayılmazsınız. Dil öğrenirken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri de tekrar etmek ve de iyi bir biçimde pekiştirme yapabilmektir.
  • Ayrıca İngilizce öğrenmenizi kolaylaştırmak için sevdiğiniz her nesne, cisim ya da eşyanın Türkçe olarak değilde, İngilizce olarak konışmaya çalışın bu sizin öğrenme sürecinizi pekiştirecektir.
  • Mecidiyeköy Dil Kursu’nda alacağınız eğitimin yanında ek olarak, sevdiğiniz objelerin isimlerini İngilizce olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.
  • Ayrıca filmleri orijinal dilinden izlemeye çalışın, eğer dublajlı filmler izlemekten vazgeçip filmi İngilizce olarak izlemeye başlarsanız, hem konuşma adına hem de duyup doğru anlayabilme adına İngilizceniz gelişmiş olacaktır.
  • Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursları Mecidiyeköy şubesi İngilizce’yi en hızlı ve kolay şekilde öğrenebileceğiniz dil öğretim methodlarını tercih ederek 64 yılda yaklaşık 500.000 kursiyerimize yabancı dil eğitimi vermiştir. TAD MECİDİYEKÖY 0212 217 50 75-76-78

Bir önceki yazımız olan İngilizce ve Etkileşimi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.