Kanada’da Dil Eğitimi ve Okullar

kanada-yurtdisiNeden Kanada’da dil eğitimi almalıyım?

Kanada da İngilizce kurs seçimi bir çok sebepten dolayı avantajlıdır.Kanada şehirleri her yıl en yaşanabilir şehirler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Seçilebilmesinin büyük nedeni güvenli şehirler olmaları, insanların refah düzeyleri, farklı kültürlere gösterdikleri hoşgörü ve eğitim olanakları olarak sayılabilir.

Kanada’nın demografik yapısı büyük ölçüde dünyanın hemen her yerinden gelen göçmenlerden oluşur. Bu yüzden Kanadalılar farklı kültürlere hoşgörülüdürler. Öğrenciler Kanada’da İngilizce kursuna giderken aynı zamanda yaşama bakış açılarını değiştirirler.

Kanada’da öğrencilerin dil eğitimi sırasında çalışma izni yoktur.  İngilizce seviyeniz ilerledikten sonra bazı diploma ve sertifika programları içeriğinde co-op programlarıyla çalışma ve iş deneyimi imkanı bulabilirisiniz.

Hangi şehirde eğitim almalıyım?

Kanada’nın en büyük iki şehir Toronto ve Vancouver’dır. Toronto daha çok ekonomi, finans ve iş şehri iken Vancouver daha ılıman iklimine de bağlı olarak turistik bir şehirdir.  Her iki şehre de çeşitli göçmen yasaları çerçevesinde çok fazla yatırımlar yapılmakta ve ekonomi sürekli büyümektedir. Ilıman iklimi ve turistik yapsıyla Vancouver Türk öğrenciler tarafından çok tercih edilen şehirdir.

Calgary, Halifax, Ottowa, Surrey ve Victoria Toronto ve Vancouver’a göre yaşam maliyetleri bakımından daha ekonomik şehirlerdir.

Montreal’de ise hem Fransızca hem de İngilizce konuşulmaktadır ve iki dili de öğrenebilirsiniz.

Kanada’da Eğitim seçenekleri nelerdir?

Kanada’daki dil okullarının sunduğu geniş seçeneklerle ihtiyacınıza uygun bir dil eğitimi mutlaka bulabilirsiniz.

Eğitim seçeneklerinden bazıları:

  • Genel İngilizce
  • Akademik İngilizce
  • TOEFL hazırlık
  • Sektörlerin özel ihtiyaçlarına yönelik İngilizce
  • 8 veya 10 haftalık yaz ayların paket programları
  • 6, 9 veya 11 aylık indirimli paket programlar

Kanada’da öğrenciler İngilizce kursunda hafta içi haftada 15 veya 20 derslik genel İngilizce veya 25 – 30 derslik yoğun İngilizce eğitimi alabilir hafta sonları da okulun düzenlediği çeşitli aktivite ve gezilere katılarak iletişim yeteneklerini arttırabilirler.

Kanada’da öğrenciler Co-op programlarına katılabilir hem Kanada’da iş deneyimi elde edebilirler hem de İngilizcelerini geliştirebilirler.

Kanada’da İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler istedikleri Pazartesi eğitime başlayabilir ve istedikleri sürede eğitim alabilirler.  Dil okullarında başlangıçtan en ileri seviyeye kadar sınıflar bulunmakta, giden öğrenciler ilk gün seviye tespit sınavıyla seviyesine uygun sınıflara yerleştirilmektedirler. Sınıflar 10 – 15 kişilik uluslar arası öğrencilerin eğitim aldığı sınıflardır.

Konaklama seçenekleri nelerdir?

Kanada’da İngilizce kursuna giderken ,aile yanı konaklama, paylaşımlı öğrenci evi veya yurt konaklama seçenekleri vardır. Aile yanı konaklamanın bir avantajı ekonomik olmasıdır. Diğer avantajları da ailenin öğrencilere adaptasyon sürecinde yardımcı olması, İngilizce pratik yapmada yardımcı olmaları ve sabah kahvaltısı ve akşam yemeği sağlayarak öğrencileri hem alış veriş yapmaktan hem de yemek yapmaktan kurtarmalarıdır. Yemekler Türk ağız tadından farklı olacak ama hassasiyetlerinize özen gösterecektir.  Yurt konaklama ve paylaşımlı öğrenci evlerinde uluslar arası arkadaşlıklar edinebilir, yeme içme konusunda daha özgür olabilirsiniz. Türk Amerikan Derneği Dil Okulları olarak öğrencilerimizin isteklerine en uygun konaklama ayarlaması konusunda hizmet veriyoruz.

Okul seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Kanada’da İngilizce kurs eğitimi daha çok özel kurslar tarafından verilmektedir.

Okul seçerken Languages Canada tarafından akredite olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Bu sayede eğitim kalitesi hakkında belli denetimlerden geçtiklerini anlayabilirsiniz.

TAD’ın Yurtdışı Eğitim Öğrencilerine Hizmetleri : 

Yurtdışı eğitim partnerleri sayesinde TAD öğrencilere karar aşamasından, vize işlemlerine, gidiş ve  Kanada’dan dönene kadarki süreçte hep destek olmaktadır.

Şehir ve İngilizce kurs seçiminde TAD eğitim danışmanları çok titizlik göstermektedirler.Daha önceki öğrencilerden aldığı geri bildirimleri yeni öğrencilerine okul seçerken kullanmaktadır.  Ayrıca eğitim danışmanlarımız okulları belli aralıklarla ziyaret etmekte ve gelişmeler hakkında bilgi alıp inceleme yapmaktadır.  Bu sayede en doğru okulu önerebilmektedir.

Okul seçiminden sonra vize dosyası hazırlanır ve gidiş öncesi oryantasyon yapılır. Konaklama ve karşılama ayarlaması ve uçak bileti alımı deneyimli eğitim danışmanlarımız tarafından yapılır.

Siz de en iyi yurtdışı eğitim deneyimi yaşmak istiyorsanız binlerce öğrenci gibi TAD’ı seçin.

 

CALGARY

MONTREAL

OTTAWA

TORONTO

VANCOUVER

VICTORIA