İyi Bir İngilizce Kursunda Bulunması Gereken Özellikler Nelerdir


İngilizce kursları, başta İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi büyük kentler olmak üzere ülkenin her yerinde git gide artıyor. Ancak her kursun eşit derecede kaliteye sahip olduğunu söylemek doğru olmayacaktır. İyi bir İngilizce eğitimi verebilmek için İngilizceyi anadil seviyesinde bilmenin yeterli olduğuna dair bir kanı olsa da bunun yanlış olduğunu söylemek gerekir.

İngilizce eğitimi veren kişi ve kurumların emeklerinin karşılığında gelir talep etmeleri gayet olağandır. Fakat yalnızca gelir odaklı bir eğitimin kişiyi geliştirmeyeceğini belirtmek gerekir. Taksim gibi turistik yerlerde gündelik yaşamda kullanılması gereken İngilizceyi kaliteli anlamda öğreten kurs sayısının diğerlerine göre daha az olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır.

Dil öğrenmek için metodu iyi kavramak ve uygulamak gerekir. Gramer, sözlük ve konuşma, yazma, okuma pratikleri tek başlarına yeterli değildir. Bunların iyi bir şekilde organize edilmesi İngilizceyi verimli bir şekilde öğrenmenizi sağlayacaktır. Aksi takdirde elinizdeki tek şey “çat pat” olarak tabir edilen bir gündelik konuşma pratiği olacaktır.

İngilizceyi verimli bir şekilde öğrenmenin yolu Taksim İngilizce kursu alanında nitelikli bir eğitim sağlayan bir kurs bulmaktan geçer. Kursta alanında profesyonel eğitmenler çalışmalı, iyi bir müfredat olmalı ve kişinin seviyesine, amaçlarına özel bir eğitim verilebilmelidir. Yalnızca gündelik konuşma diline değil, iş hayatına ve akademik yaşama da uygun bir eğitim sağlanması gerekir.

İhtiyacınız olan eğitimi almak için yapmanız gereken tek şey Levent’te yer alan İngilizce kurslarına göz atmak ve aralarından nitelikli olanını seçmektir. İstanbul merkezli bir kuruluş olan Türk Amerikan Derneği bünyesinde birçok Taksim İngilizce kursları yer alıyor. İngilizceyi tam anlamıyla öğrenmek ve kendinizi bu alanda geliştirmek için derneğin kurslarını almanız yeterli olacaktır.

Türk Amerikan Derneği bünyesinde profesyonel eğitmenler görev yapmaktadır. Ayrıca müfredat sürekli olarak yenilenmekte ve en etkili eğitim metotlarıyla hizmet verilmektedir. Derneğin kursları sağladıkları hizmete ve eğitim niteliğine göre oldukça uygun fiyatlardadır. Türk Amerikan Derneği kurslarına başvurarak en kısa zamanda anadil seviyesinde İngilizce öğrenebilir ve gündelik hayatınızda başarı elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğreniminde Uzak Durulması Gereken Metotlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.