İyi Bir İngilizce Kursu Nasıl Olmalıdır


İngilizce, kökeni Ortaçağ’a kadar dayanan bir dil olsa da 19 ve 20.yüzyıllardan sonra “dünya dili” hâline geldiğini söylemek mümkün. İngiltere’nin dışında başta Amerika, Avustralya, Yeni Zelanda, Kanada olmak üzere birçok ülkede konuşuluyor. Ancak yalnızca Commonwealth adı verilen ve anadili İngilizce olan ülkelerde değil, uluslar arası alanda önem taşıyor.

İngilizce günümüzde dünyanın her yerinde geçerli bir dildir. Uzakdoğu’dan Güney Amerika’ya kadar geniş bir alanda seyahatlerinizde ve iş anlaşmalarınızda bu dili kullanmanız gerekecektir. Ancak bunun için öncelikle İngilizceyi nitelikli bir şekilde öğrenmek ve Şişli civarında hizmet veren iyi bir kurs bulmak gerekir. Etkili bir şekilde İngilizce öğrenmenin tek yolu profesyonel destek almaktır. İngilizce kursu alırken de çeşitli hususlara dikkat etmek gerekiyor.

  • Metot, dil öğreniminde son derece etkilidir. Birçok kurs, sürekli olarak pratik olanağı sağlamakta ancak gramer ve sözlük temelini sağlam bir şekilde öğretmemektedir. Bu ikisini uyumlu bir şekilde aktaran İngilizce kursunun verimli olacağından ve bu dili anadil seviyesinde öğrenmenize yardımcı olacağından emin olabilirsiniz.
  • İngilizce bilmek, bu dili öğretmek için tek başına yeterli değildir. Bilhassa iş hayatında ve akademik alanda gerekli olan dil bilgisini ancak profesyonel eğitmenler tarafından verilen dersler ile öğrenebilirsiniz. Mümkünse anadili İngilizce olan eğitmenlerin hizmet verdiği kurslarda eğitim almaya dikkat etmeniz gerekecektir.
  • Mecidiyeköy civarında birçok İngilizce kursu bulunuyor. Ancak her kursun eşit seviyede güvenilir olmadığını belirtmek gerekiyor. Deneyimli ve doğru metotları uygulayan bir kurs tarafından verilen eğitimle İngilizceyi kısa sürede öğrenebilirsiniz. Ancak niteliksiz bir kurs size sadece gündelik hayatta kullanabileceğiniz kısır bir İngilizce, zaman ve para kaybı verecektir. Dolayısıyla kurs alacağınız kurumu iyi seçmeniz gerekir.

Türk Amerikan Derneği, 60 yıldır kültürel alanlarda ve dil eğitimi konusunda faaliyet gösteriyor. Türkiye’nin en iyi İngilizce kursu hizmetini veren derneğe başvurarak etkin bir eğitim alabilirsiniz. TAD tarafından verilen eğitimin temel amacı İngilizce bilginizi anadil seviyesinde taşımak, sizi iş hayatında ve akademik alanda tamamen etkin kılabilmektir. Yukarida belirttiğimiz üzere şişli İngilizce kursları tercihinizde TAD Mecidiyeköy sizin için iyi bir tercih olabilir.

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğreniminde Uzak Durulması Gereken Metotlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.