Seviyeler

seviyelerHer seviye bir diğerinin gelişmiş halidir ve hepsinde kazanılacak deneyim daha iyi bir gelişim sağlamak ve İtalyancaya tam hakim olmak için programlanmıştır. Burada seviyelere ayrılan gruplar her seviye sonunda önemli bir aşama kaydederek diğerine geçiş yapar ve tüm seviyeler bittiğinde artık İtalyancayı tam olarak konuşabilme özgüveni ile kurstan ayrılır. Bu nedenle birçok kişi Türk Amerikan Derneği’ni tercih eder. 65 yıllık deneyimi ile Türk Amerikan Derneği Avrupa Dil Portfolyosunda eğitim programları hazırlar.

 

A1: Bu kurda 82 saatlik dersler Türk eğitimciler tarafından verilir ve İtalyancanın günlük hayatta konuşulması için yeterli deneyimi size kazandırır. Kursu başarı ile bitiren kişiler basit dil bilgisi konularından, temel diyaloglara ve öğrenilmesi gereken sözcüklere kadar her şeyi öğrenir.

A2: 82 saat süren eğitim Türk ve İtalyan öğretmenlerle sağlanır. Dil bilgisinde yol kat edilir ve bunun dışında yeni cümle kalıpları ve kelimeler öğrenilir. Konuşmak için daha kapsamlı bir eğitim verilir. Ayrıca İtalyan öğrenmen sayesinde İtalya’dan gelen kişilerin dili kullanış biçimlerini keşfetmek adına önemli bir gelişim sağlanır. dil bilgisi kurallarının çoğu öğrenilir ve kelime dağarcığı gelişir.

B1: Ezbere dayanarak ilerleyen dil bilgisi artık tamamen rayına oturur ve kişi 82 saatlik kurs için Türk ve İtalyan eğitmenlerden aldığı derslere katılımı yüzde yüz arttırır. İtalyanca düşünme ve kavrama yeteneği tam olarak sağlanmış olur. Tüm dil bilgisi kurallarına hakim olan kişi dilediği gibi bir olayı ya da bir düşünceyi anlatabilir. Çok hızlı olmayacak şekilde İtalyanca konuşabilir ve anlayabilir.

B2: 82 saat süren son seviyede İtalyan öğretmenler eğitim verir. Kurs içinde konuşmadan yazmaya kadar her yapının en akıcı şekle gelmesi sağlanır. Televizyon dizilerinden haberlere kadar tüm görsel ve işitsel İtalyanca sunan yayınlar takip edilebilir. Ayrıca gazete ve dergi okunabilir ve zamanla bir göz gezdirerek bile anlatılan tüm konunun kavranması sağlanır.