Eğitim Saatleri

egitim-saatleriEğitim saatleri İtalyanca dili için belirli zaman dilimlerine ayrılmıştır. 5 ila 10 hafta süren dil eğitimi için bir an önce dili öğrenmek isteyenler 5 haftalık hafta içi kurları tercih etmektedir. Ancak hafta sonu kurlarda da hafta içi çalışan ya da okula giden bireyler rahat etmektedir.

Kursun her dersine katılım sağlandığında tüm konular için belirli bir düzeye gelmiş olunur. Derslere katılmak sadece bir konuyu öğrenmek ya da kavramak için değil, aynı zamanda ders içinde kullanılan çeşitli aktivitelerle gelişim sağlamak ve dili öğrenmek için pratik yapmak için önemlidir.

Kurs katılımcılarının herhangi bir dili en iyi şekilde konuşması için ilk önce o dili sevmesi ve kullanmaya hevesli olması gerekir. Bu şekilde henüz birkaç hafta içinde olsa bile özgüven ile bildigi kadarıyla konuşmaya başlayacaktır.

Pazartesi – Salı – Çarşamba – Perşembe olarak dört güne yayılan hafta içi kurslar 10.00 – 13.30 arasında yapılır, 5 hafta sürer ve süre sonunda başarılı sonuçlar ortaya çıkarılır.

Cumartesi – Pazar günleri ise sadece hafta sonu vakti olanlar için 14.30 – 18.00 saatleri arasında 10 hafta süren programda dersler verilmektedir.

 

HAFTAİÇİ DERS PROGRAMI
GÜNLER Ders Saatleri Günlük Saat Haftalık Saat Toplam Saat Kur Süresi
SABAH:Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe 10.00-13.35 4 saat 16 saat 82 SAAT 5 HAFTA

 

HAFTASONU DERS PROGRAMI
GÜNLER Ders Saatleri Günlük Saat Haftalık Saat Toplam Saat Kur Süresi
ÖĞLE: Cumartesi-Pazar 14.30-18.00 4 saat 8 saat 82 SAAT 10 HAFTA