İş İngilizcesi Ne Demektir?


İngilizce öğrenmek isteyenlerin, beklentileri ve talepleri, farklı seçeneklerden meydana gelmekte olup, iş İngilizcesi kavramı da, bu talepler üzerine ortaya çıkmış bir kavramdır. Bu tip düşünceye sahip olanlar, aslında, düşünce tarzlarında bir gerçeği ortaya koymaktadır. İş hayatında ya da kariyerinde, İngilizceye gereksinim duyanlar, İngilizce dilinin, dil bilgisi kurallarına hakim olmak zorunda değildir. Bu konumda bulunanlar için, gerekli olan, yalnızca, içerisinde bulunduğu sektörde, İngilizce konuşabilmek ve yabancı bağlantılarda, dili sayesinde etkili olabilmektir. Bu amaca yönelik, İngilizce eğitim almak isteyenler, Levent İngilizce kursları gibi, eğitim birimlerine müracaat edebilirler. Taksim İngilizce kursu başlığı altında eğitim veren kurumlar, özel eğitim kurumları, olarak anılmakta ve tüm hizmetlerini, Bakanlık onaylı olarak sürdürmektedir. Bu tip eğitim kurumları, tek bir merkezde bulunmayıp, Taksim gibi farklı bölgelerde de hizmet verebilmektedir. En belirgin özellikleri, ihtiyaçlara yönelik dersliklerin tesis edilmesidir. Levent İngilizce kursları tarafından uygulanan, ihtiyaca yönelik derslikler kavramının içerisinde, iş İngilizcesi ifadesi de yer almaktadır. Ancak, Taksim ya da benzeri alanlarda, Levent İngilizce kursu tarafından verilen bu hizmetin, tam anlamı ile alınabilmesi için, seviye belirlemesinin yapılması şarttır.

İş İngilizcesi Ne Kadar Zamanda Öğrenilir?

İş İngilizcesi ya da her hangi bir başlık altında, İngilizce öğrenmek isteyenler, Levent İngilizce kursları gibi, deneyimli bir eğitim kurumuna müracaat ederler ise, yoğun programlar sayesinde, kısa sürede İngilizce öğrenebilmektedir. Süre konusunda, net rakam ancak Levent İngilizce kursu müracaatlarında yapılan seviye sınavlarında verilebilmektedir. Hiç İngilizce bilmeyen ya da sadece, devlet okullarında alınan İngilizce eğitimi ile sınırlı kalan bireylerin, iş İngilizcesine hakim olma süreleri farklıdır. Taksim gibi yerlerde hizmet veren kurslarda, bu seviyelere göre sınıflar oluşturmakta, etkili İngilizce konuşulması için, gereken her türlü tedbiri almaktadır. Kimi zaman konuşma sınıfları teşkil edilmekte, kimi zaman yabancı öğrenciler ile organizasyonlar düzenlenmekte, kimi zaman ise, modern teçhizatlar devreye sokularak, eğitimin pekiştirilmesi sağlanmaktadır. Eğer, sizlerde, ciddi anlamda İngilizce öğrenmek ve bu dili, iş hayatınızda kullanılabilir bir seviyeye çıkarmak istiyor iseniz, bahse konu kurslara başvurabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğreniminde Uzak Durulması Gereken Metotlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.