İş Hayatında Başarılı Olmak İçin İngilizce Öğrenin


Globalleşmenin iş hayatı ve ticaret döngüsü üzerindeki etkisi her geçen gün artıyor. Bugün Türkiye’de faaliyet gösteren herhangi bir firmanın uluslar arası ticaret döngüsünden münezzeh olduğunu söylememek gerekir. Uzakdoğu’da imal edilen bir ürün Türkiye’deki sıradan bir işletmede satılıyorsa, ticaretin artık evrensel bir faaliyet olduğunu belirtmek faydalı olacaktır.

İletişim, ticaretin en önemli unsurlarından biridir. Ne kadar iyi iletişim kurarsanız iş hayatında ve ticarette o kadar başarılı olursunuz. Şüphesiz ki yurtdışıyla çalışan firmalar da bu prensibi benimsemekte ve iletişim konusunda etkili olabilecek elemanlar almaktadır. İngilizce’nin önemi tam olarak burada devreye giriyor. Bugün küçük bir işletmede bile İngilizce bilen kişilere öncelik verilmektedir.

Çalışmak istediğiniz branş ve pozisyon ne olursa olsun, İngilizce bilmenin sizi ileri taşıyacağını unutmamalısınız. Nitekim eğitiminiz ve işinize olan hakimiyetiniz iyi olsa bile, yabancı dil bilmediğiniz sürece bunu pazarlamanız zor olacaktır. Kariyerinizde başarılı olmak ve emin adımlarla ilerlemek için İngilizce bilmeniz son derece önem taşımaktadır.

Eğer herhangi bir yerde çalışmayı değil de bir girişimde bulunmayı düşünüyorsanız, İngilizce aynı şekilde önemlidir. Nitekim iletişiminiz ne kadar iyi olursa işletmeniz o kadar gelişecek ve faaliyet gösterdiği alanda hakim olacaktır. Bunun için bir İngilizce kursu taraafından verilen eğitimi almanız gerekebilir. Türk Amerikan Dernekleri bu konuda oldukça yetkin bir eğitim vermektedir.

İş hayatında yardımcı olacak İngilizce “Business English” olarak bilinir. Bu basit bir jargondan ibaret değildir. Gündelik yaşamda kullanılan İngilizcedeki bazı kelime ve kavramlar, iş İngilizcesinde farklı mecazi anlamlar ifade edebilir. Bu bakımdan İngilizce bilginiz olsa bile iş hayatında başarılı olmak için Mecidiyeköy İngilizce Kursları tarafından verilen Business English eğitimini almalısınız.

İş İngilizcesini tam anlamıyla öğrenmek elinizde. Bunun için TAD tarafından verilen kurslara başvurmanız yeterli. Mecidiyeköy bölgesindeki kurslarla Business English eğitimi vermekte olan Türk Amerikan Dernekleri, 60 yılı aşkın bir deneyimle birçok kişinin İngilizce öğrenmesine yardımcı olmuştur. Bu kurslara başvurarak İngilizceyi gerçek anlamda öğrenebilir ve iş hayatında başarı elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğreniminde Uzak Durulması Gereken Metotlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.