İş Hayatı ve İngilizce


Ticaret ve iş dünyası, günümüzde sınır tanımaz bir özelliğe sahip. İletişim ve lojistik teknolojileri geliştikçe, iş hayatı da farklı bir boyut kazanıyor. Türkiye’de üretilen bir malın herhangi bir Avrupa ülkesinde dolaşıma girdiği günümüzde, başarılı bir iş hayatına sahip olmak, ticarette yükselebilmek ve kariyer basamaklarını tırmanabilmek için mutlaka İngilizce bilmek gerekir.

İngilizce bilgisi yalnızca uluslar arası yazışmalar ve irtibatlar için önemli değildir. Bu dilin finans kavramlarından gündelik plaza jargonuna kadar birçok alanda hâkimiyeti bulunuyor. Yani dil öğrenimini yalnızca yurtdışı faaliyetleri için değil, gündelik alanda iş görebilmek için de gerçekleştirmek gerekiyor. Taksim bölgesinde hizmet veren nitelikli bir kursa başvurarak İngilizceyi nitelikli bir şekilde öğrenmek mümkündür.

Günümüzde birçok firma yalnızca İngilizce bilen elemanları işe alıyor. Yaptığınız işte ne kadar kalifiye olursanız olun, İngilizce bilmeden herhangi bir firmada iş bulmanız ve kariyerinizde başarılı olmanız oldukça zor. Bu yüzden Levent İngilizce kursu seçeneğini gözden geçirmeniz ve nitelikli bir eğitim veren kursları araştırmanız faydalı olacaktır.

İş dünyasında başarı elde edebilmenin yolu, piyasayı anlamaktan ve iyi bir iletişim kurmaktan geçer. Bunun için ise İngilizceye hâkim olmanız gerekir. İngilizceyi tam anlamıyla bildiğinizde yerel ve uluslar arası finansal dalgalanmaları takip edebilir, kendinizi başarıya ulaştıracak enformasyona sahip olabilirsiniz. Profesyonel bir kurumdan yardım alarak İngilizcenizi anadil seviyesine getirebilirsiniz.

Gündelik konuşma dilinde kullanılan İngilizceyi bilmek size iş hayatında yardımcı olmayacaktır. “Business English” adı verilen jargon oldukça zordur ve üzerinde sıkı bir şekilde çalışmak gerekir. İngilizceyi iş hayatında size yardımcı olacak seviyede öğrenebilmek için ise mutlaka profesyonel eğitmenlerin çalıştığı bir kurumdan yardım almanız gerekir. TAD kursları bu konuda oldukça güvenilirdir.

60 yılı aşkın bir tecrübeye sahip olan Türk Amerikan Derneği bünyesinde yer alan İngilizce kursları iş İngilizcesi alanında oldukça nitelikli bir eğitim veriyor. İngilizceye olduğu kadar finans sektörü ve iş dünyası hakkında donanım sahibi olan eğitmenlerin çalıştığı kurslarda ders alarak İngilizcenizi geliştirebilir ve iş hayatında sizi başarıya ulaştıracak seviyeye çıkarabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğreniminde Uzak Durulması Gereken Metotlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.