İngilizceyi Neden Öğreniyoruz


İngilizce evrensel dil olarak kabul görmektedir ve günümüzde her beş kişiden biri İngilizce konuşabilir veya anlayabilir durumdadır. Bu nedenle farklı toplumlardan insanlarla bir araya geldiğinizde iletişim kurabilmenin yolu İngilizcedir. Günlük yaşamımızda bize birçok katkı sağlayacaktır. Yabancı bir siteden alışveriş yapmak istediğinizde kullanacağınız dil İngilizcedir. İthal bir üründe bir sorunla karşılaştığınızda bu sorunu bildirmek için kullanacağınız dil İngilizcedir. Bu nedenle okullarda ikinci dil olarak İngilizce öğretilmektedir. Bunun ile birlikte birçok dil kursu vardır ve bunların başında Levent İngilizce Kursları gelmektedir. Çok detaylı ve özverili bir eğitim sistemleri olup her türlü öğrenme tekniğe önem veren bir kurumdur.

Dil eğitimine verdiği önemi gördüğümüzde Levent İngilizce kursuna bakarak bile İngilizcenin günümüzde yadsınamayacak bir yeri olduğunu anlamak zor değil. İngilizce şuanda 53 ülkenin ana dilidir ve birçok ülkenin ikinci dil olarak tercih ettiği dil İngilizcedir. Bilimin turizminin ve gelişen teknolojinin ortak dili İngilizcedir. Şuan internette olan sitelerin %85i İngilizce yayın yapmaktadır. İngilizce bilen bir kişi birçok farklı ortamda ve ülkede tercüman veya sözlük kullanmadan rahatlıkla iletişim kurabilmektedir. Eğitimin uluslararası boyutunu düşünecek olduğumuzda elimizi güçlendirecek en büyük etken dil olarak yine İngilizcedir. Akıcı bir İngilizce yabancı şirketlerde çalışmada yurtdışında görev almada ve yurtdışında görev almada size sayısız imkan sağlayacaktır.

İngilizce bilmek bir konuda bize yardımcı olacağı gibi kültürel anlamda da büyük katkı sağlayacaktır. Birçok ülkenin ana dili İngilizcedir ve eserler yani filmler, diziler, kitaplar, müzikler, İngilizce dili kullanarak oluşturulur. Örneğin bir kitap çevirisi yapıldığında duygusunu kaybedecektir. Yazarın o cümleyi yazarken ne hissettiğini kendiniz yorumlamak yerine bir çevirmenin yorumuyla anlayacaksınız. Bir yere seyahat etmek istediğinizde kullanacağınız dil İngilizcedir gezeceğiniz yerlerin tarihini öğrenebileceğiniz kitaplar yine İngilizce olacaktır. İngilizcenin önemini anlamak için büyük şehirlere bakmak bile yeterlidir her ilçenin kendi adına İngilizce kursu bulunmaktadır Taksim İngilizce Kursu Şişli İngilizce kursu’ gibi birçok kurs bulunmakta ve detaylı İngilizce eğitimi vermektedir

Bir önceki yazımız olan Ne Kadar Sürede İngilizce Öğrenilir ? başlıklı makalemizde ingilizce, ne kadar ve öğrenilir hakkında bilgiler verilmektedir.