İngilizceyi Anadil Yapmak İçin Ne Yapılmalı?


Dil öğrenmenin kolaylığı ya da zorluğu hakkındaki bütün kanıların yanlış olduğunu belirtmek gerekiyor. Herhangi bir yabancı dili öğrenmek zannedildiği kadar zor değildir. Beyni iyi bir şekilde organize ederek, teori ve pratiği uyum içinde kullanarak dil öğrenilebilir. İyi bir çalışma ve pratik ile İngilizceyi öğrenmek hiç zor olmayacaktır.

Ancak dil öğrenmek herhangi birinin kendi başına içinden çıkabileceği bir faaliyet değildir. Klasik öğrenme metotlarından farklı bir pratiğe sahiptir. Yani sözel bilimler gibi yalnızca okuma ve ezbere ya da sayısal bilimler gibi pratiğe dayanmaz. Bu ikisinin doğru bir biçimde organize edilmesine, kullanılmasına bağlıdır. Dolayısıyla bir uzman yardımı olmadan dil öğrenmek imkânsız olacaktır.

Bir dili tam anlamıyla öğrenebilmek için onu anadil seviyesine getirmek gerekir. Kendi başınıza pratik yaparak gündelik hayatta iletişim kurmanıza yarayacak bir birikim elde edebilirsiniz. Ancak bu eksik, hatalı ve anlaşılması zor bir lisan olacaktır. Dolayısıyla yalnızca pratik yaparak dil öğrenmenin mümkün olduğuna dair söylentilerin gerçeği yansıtmadığını belirtmek gerekir. Mecidiyeköy civarındaki bir kursa başvurarak İngilizceyi profesyonel derecede öğrenebilirsiniz.

İngilizce, günümüzde en çok öğrenilen dildir. Yalnızca uluslar arası alanda değil, iş hayatında ve akademik yaşamda başarılı olmak için de bu dili bilmek gerekir. İyi bir uzman yardımı alarak İngilizceyi kısa sürede öğrenebilir ve akıcı bir pratiğe sahip olabilirsiniz. Bunun için Şişli semtindeki kurslara başvurabilirsiniz.

Herhangi bir dili anadil seviyesinde bilmenin de eğitim yapmak için yeterli olmadığını belirtmek gerekiyor. Dolayısıyla İngilizce öğrenmek için başvurduğunuz kurslarda deneyimli, lisanslı ve profesyonel eğitmenlerin çalıştığından emin olmalısınız. Ayrıca kurs müfredatına ve öğretim için kullanılan metotlara da göz atmalı ve bunlara göre karar vermelisiniz.

İngilizceyi profesyonel anlamda öğrenmek, akademik yaşamda ve iş hayatında sizi başarıya ulaştıracak konuma getirmek için Türk Amerikan Derneği bünyesindeki İngilizce kursları tarafından verilen eğitimden yararlanmanız yeterli olacaktır. Oldukça makul fiyatlarla hizmet vermekte olan bu kurslara başvurarak İngilizceyi anadil seviyesinde öğrenebilirsiniz. Kurslarda İngilizce konusunda formasyon almış profesyonel eğitmenler görev yapmaktadır.

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğreniminde Uzak Durulması Gereken Metotlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.