İngilizcenin Önemi


Yabancı diller, farklı kültürlerin ifade biçimleri olmak ile birlikte, her birinin kendine has özellikleri ve geçerliliği bulunmaktadır. Dünya geneline bakıldığında, en fazla kullanılan yabancı dil İngilizcedir. Her hangi bir ülkeye gidildiğinde birçok yabancı dilin kullanılmadığı ya da ilgi gösterilmediği gözlenir iken, İngilizceye karşı olan ilgi farklıdır.

Hemen hemen her ülkede, ana dili gibi olmasa da, İngilizce konuşan bireyler bulunmaktadır. Özellik ile turist çeken bölgelerde yaşayan yerel halk veya işletme sahipleri, birkaç yabancı dil bilmek ile birlikte, ağırlık İngilizcede bulunmaktadır. Dilin yaygınlaşmasında ya da birçok birey tarafından bilinmesinde etkili olan yöntemlerden bir tanesi de kurslardır. Etkili İngilizce konuşmak isteyenler ya da en azından karşısındaki birey ile iletişim kurmak düşüncesine sahip olanlar, Levent İngilizce kursları gibi birimlere müracaat etmekte ve yabancı dil öğrenilmesi konusunda gerekli adımları atmaktadır.

İngilizce Öğrenmenin Adresi

İngilizce öğrenmenin farklı yöntemleri bulunmak ile birlikte, en etkili olan yol,  uzman personelin bulunduğu ve eğitim öğretim hayatında yer alan bireylerin yer aldığı kurslardan faydalanmaktır. Yaşanılan yer, ister Taksim olsun, ister Levent, ister ise diğer her hangi bir ilçe ya da şehir, yabancı dil kursu veren kurumlar, hemen hemen her bölgede bulunmaktadır. Farklı programlara, ekonomik bedellere ve yabancı dil eğitim sistemlerine sahip olan bu kurumlar, eğitimler konusunda farklı süreçleri de kapsamaktadır. Onlar için önemli olan, iki husus bulunmaktadır. Birincisi günlük hayatı kolaylaştıracak şekilde İngilizce öğretmek, bu süreç hızlı İngilizce eğitimi olarak tanımlanmaktadır. İkincisi ise, tüm kuralları ile yabancı dil öğretmektir. Bazı bölümlerde, Levent İngilizce kursu başlıkta toplanan kurumlarda, İngilizce dil eğitimin yanında, kültürel faaliyetlere de yer verilmektedir.

Eğitimler, kapalı ortamlarda, eğitmenler eşliğinde ve kaynaklara dayalı olarak yapılan uygulamalar olup, eğitim sonrası sürecinde yabancı dil öğrenilmesinde önemli bir katkısı bulunmaktadır. Gerek kişisel çabalar, gerek ise yazılı ve görsel yayın araçları kullanılarak yabancı dil sürekli geliştirilebilmekte ve daha akıcı bir hale getirilebilmektedir. Önemli olan, bireyin İngilizceye karşı olan ilgisinin büyüklüğüdür. Birey istediği sürece ve çabaladığı sürece, arzu ettiği yabancı dil seviyesine ulaşabilecektir.

 

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğreniminde Uzak Durulması Gereken Metotlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.