İngilizcenin İş Dünyasına Etkileri


İngilizcenin iş dünyasına etkileri, gelişen ticaret anlayışı ile birlikte, önemli bir kavram ya da bir araştırma konusu haline gelmiştir. Ticari faaliyetler incelendiğinde, özellik ile uluslararası alanda değişen anlayış nedeni ile yabancı dil konusunun ön plana çıktığı görülmektedir. Sadece özel teşebbüs olarak bilinen işletmeler değil, kamu kurumları da, yabancı dil konusuna gereğinden daha fazla önem vermek zorunda kalmaktadır. Dış ilişkilerini ya da ticaret pazarını arttırmak isteyen işletmeler, ihracat ya da ithalat ağırlıklı çalışma prensibini benimsediklerinde kaçınılmaz olan tek gerçek, yabancı dil ve yabancı dil bilen personeldir.  Bu tip personel, şirketin önemli kadrolarında bulunmakta olup, her alanda bahse konu işletmenin ya da kurumun, aranan nitelikli personellerin arasına girmektedir. Özel iştiraklerin haricinde, kamu kurumlarında da benzer anlayış uygulanmakta olup, özellik ile günümüzde, kamu kurumlarında çalışan personellerin, yabancı dil konusundaki ayrıcalıkları, ön plana çıkarılmış ve bu ayrıcalıklar çalışma hayatlarına, mevki, makam ve ekonomik yönden yani maaş yönünden katkı sağlamaya başlamıştır.  Bu katkılardan faydalanmak ya da işletmenin veya kurumun özellik ile bir personeli olmak istiyor iseniz, Levent İngilizce kursu ya da benzer başlıklar da toplanan eğitim kurumlarından profesyonel destek yani eğitim almalısınız.

İngilizce Bilen Personelin Avantajları

Yabancı dile sahip olan ya da İngilizce bilen olarak ifade edilen personel, diğer personele göre, mutlaka belirgin avantajlara sahip olacaktır. Bu hususta Levent İngilizce kursları ya da benzeri birimlerden eğitim alınmış ve sertifika sahibi olmuş ise, personelin bulunduğu ortamdaki çalışma konumunda, değişiklik meydana gelecek ve mutlak suret ile ekonomik olarak da, emsalleri ile arasında bir fark oluşacaktır.  Terfi, derece kademe yükselmesi, ekonomik göstergelerin artması, ileriye yönelik üst pozisyonlara geçilmesi gibi bir çok avantaj, İngilizce bilen personelin avantajları olarak sıralanmaktadır

Çalışan Personelin İngilizce Kursu

Çalışan, yani belirli bir mesai saatine bağlı olan personelin, İngilizce kursu veya Levent İngilizce kursu şeklinde bir araştırmaya girişmesi, yapılacak en sağlıklı işlemdir. Kurs alacak vakti bulunmadığını düşünen ya da kursa gönderecek personeli yüzünden, vakit kaybetmek istemeyen işletmeler, bu tip birimlerden profesyonel yardım alabilir. Alınacak profesyonel yardım iki yönlü olmaktadır. Uygulamanın birinci şekli, mesai saatleri dışarısında ya da tatil günlerinde verilen eğitim sistemidir. Oluşturulan sınıflarda, bu kapsamda bulunan öğrenciler bir arada tutulmakta ve böylece, öğrenim görecekleri müsait olduğu zamanlarda, eğitim sistemi anlayışı ortaya çıkmaktadır. İkinci yöntem ise, kurumlara yönelik bir uygulamadır ve talep gelmesi halinde, kuruma doğrudan eğitmen gönderilmektedir.

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğrenmek İstiyorum başlıklı makalemizde İngilizce Öğrenmek İstiyorum, İngilizce Öğrenmek Kolay mı? ve Levent İngilizce kursları hakkında bilgiler verilmektedir.