İngilizcenin Hayattaki Yeri


Yabancı dil öğrenmenin insan hayatına olumlu katkıları bulunmaktadır. Gerek bireyin kişisel gelişimi, gerek sosyal hayattaki konumu, gerek iş hayatındaki seviyesi, gerekse diğer kültürlerin tanınması ve hakkında bilgi sahibi olunması gibi bütün konular, İngilizcenin hayattaki önemini anlatmaktadır. Günlük konuşmada her ne kadar İngilizce konusuna ihtiyaç duymuyor gibi görünse de, diğer bireyler ile iletişimde ya da mesleki açıdan gündeme gelecek herhangi bir konuda, yabancı dil bilinmesinin önemi daha net ortaya çıkmaktadır. Yukarıda bahsedilen herhangi bir alanda ihtiyaç duyulan İngilizceyi öğrenmek istiyor iseniz, Şişli İngilizce kursları değişik programları ve uzman ekibi sayesinde, her türlü beklentinizi karşılayacak düzeyde eğitim vermektedir.

Hangi İngilizceyi Öğrenmeliyim?

İngilizce öğrenilmesi konusunda tek bir kalıp bulunuyor olsa da, amaca yönelik İngilizce öğrenilecek programlar bulunmaktadır. Özel olarak hazırlanan bu programları, Şişli İngilizce kursu başlığı altında ulaşmanız mümkündür. Kurum tarafından ya da kurslar tarafından verilen İngilizce  öğretim metotları arasında,  ilkokul İngilizcesi, kurumsal İngilizce ve iş İngilizcesi gibi farklı başlıklara rastlanması mümkündür. Her bir başlık bahsedildiği gibi, ihtiyaca yönelik olarak hazırlanmış programları kapsamaktadır. Eğitim yıllarından itibaren takviye ve geliştirme amacını taşıyan ilkokul ve lise İngilizcesi gibi farklı başlıklar, tamamen eğitim kurumlarının programlarına destek sağlamak amacıyla hazırlanmaktadır. Eğer, kamu kurumunda görevli iseniz ya da özel bir sektörde veya devletin herhangi bir birimin de farklı bir görevde bulunuyor iseniz, kurumsal İngilizce ya da iş İngilizcesi gibi programlara katılabilir ve İngilizce seviyenizi geliştirebilir ya da sıfırdan başlayarak, yabancı dil konusunda farklı bir konuma yükselebilirsiniz.

İş İngilizcesi Nedir?

İş İngilizcesi, ticari faaliyetlere yönelik İngilizce ile eşdeğer görülmektedir. Bu alanda verilecek eğitimlerde, iş dünyasına hitaben hazırlanmış, standart kalıp üzerine gidilmekte, hızlı bir eğitim programı hazırlanmakta ve iş dünyasındaki ihtiyaca yönelik İngilizce öğretilmektedir. Şişli İngilizce kursları bu konuda uzman ekipleriyle eğitim vermekte olup, bireysel ya da toplu eğitim etkinlikleri düzenlemekte, ihtiyaç duyulması halinde  kurumlarda eğitim verme metodu uygulanmaktadır. Gelen talebe göre, eğitim kurumu ya da iş yerinin herhangi bir bölümü, sınıf yani öğretim bölümü haline dönüştürülmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan İş İngilizcesi Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.